Finisterrae

(festivalový název)
  • Španělsko Finisterrae

Finisterrae vypráví příběh dvou duchů, které už nebaví potulovat se v prázdnotě a rozhodnou se podniknout Svatojakubskou pouť na konec světa, kde by mohli začít pozemskou etapu života v zemi živých. Introspektivní výprava nehostinnou krajinou, během níž potkávají zvláštní tvory, divoká zvířata a fantaskní postavy. Jsou nuceni řešit neočekávané situace, čelit vlastnímu napětí a zvažovat pochybnosti, pramenící ze skutečnosti, že jsou duchové. (Fresh Film Fest)

Yotanka

Tak tento film se ideálně hodí shlédnout ve chvíli, kdy u vás převládá pocit, že máte vše pod kontrolou. On vás ten pocit totiž brzy přejde! Asi osloví diváka, který skousne slušnou dávku originálních absurdit. No a právě to mě na tomto snímku pořádně dostalo. Co jsem zde jen těžko tolerovala, bylo až provokativní bezčasí a zdlouhavost jednotlivých scén. Na druhé straně je to právě ono, co světu duchů přikládá jistou autentičnost. Zvědavost, co ti dva týpci podniknou dál, mi nedala, a konce jsem se dočkala. Až mě zaráží, jak taková snůška krutě ujetých minimalistických záběrů za sebou zanechá tak silný psycho zážitek! Děj: 10 %, Atmosféra: 80%, Originalita 95% - celkový dojem 80% ()

HCJim

Ještě nikdy mi žádný film nedal přes držku. Film tak divnej, že nevím jestli ho natočil naprostý génius nebo naprostý retard. ()

Časové pásmo bylo změněno