Tři dny s Benediktem

Režie:

Scénář:

Kamera:

Jan Heller

papež Benedikt XVI., Miriam Chytilová (vypravěč), Jakub Šmíd (vypravěč), Jiří Plachý ml. (vypravěč)

Připomínka návštěvy papeže Benedikta XVI. v České republice. V září roku 2009 navštívil poprvé Českou republiku papež Benedikt XVI. Autoři dokumentárního filmu Tři dny s Benediktem umožní divákům nejen zavzpomínat na to, jak návštěva papeže probíhala, ale dávají nahlédnout i do zákulisí a odkrývají to, co bývá běžným účastníkům skryto. Skrze příběhy lidí, kteří se na přípravě návštěvy aktivně podílejí, poznáme, jak taková netradiční oficiální návštěva vypadá zblízka, a čím se liší od těch klasických státních. Co všechno obnáší její příprava jak v naší zemi, tak ve Vatikánu, a jak nakonec návštěva papeže Benedikta XVI. dopadla. (oficiální text distributora)

Marze

Na letošního Silvestra jsme v poledne v kapličce nad Mladou Vožici zvonili za provaz zvonem, když přišla smutná zpráva, že Benedikt zemřel. Jezdil jsem na setkání jím organizovaná a skončila tím jedna velká éra. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10249753733-tri-dny-s-benediktem/ ()