foto

Miriam Chytilová

  • nar. 21.6.1965 (51 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Bývalá dětská hvězda českého filmu. K hraní se dostala jako většina dětí a u hraní už zůstala. Ve druhé třídě, když jí bylo sedm let, si ji vybrali na konkurz. Šlo o film natočený podle knihy Bohumila Říhy ADAM A OTKA. Miriam dostala rovnou hlavní roli Otky. Adama hrál Jan Gottlieb. Hrála v dětském seriálu TAJEMSTVÍ PROUTĚNÉHO KOŠÍKU, kde měla roli Klárky.

Navštěvovala dramatický kroužek při Lidové škole umění. V hereckém vzdělání pokračovala na Státní konzervatoři v Praze. Strávila rok v Hanáckém divadle v Jihlavě, čtyři roky v Divadle F.X. Šaldy v Liberci. Pak se vrátila do Prahy.

Pracuje v rodinné firmě, která se zabývá rozvozem lékařských přístrojů na měření CO2 v krvi. Založila občanské sdružení AKCIE PŘÍRODY. Aktivně se věnuje ekologii. Říká, že dnešní ekologická situace ji děsí. Je vdaná. Má dvě dcery, Annu Marii a Mariannu.

Hrála ve dvou oscarových filmech. Dabovala americký velkofilm AMADEUS režiséra Miloše Formana a ztvárnila malou roli ve filmu KOLJA režiséra Jana Svěráka. Ta byla z časových důvodů vystřižena, ale v titulcích se mělo objevit její jméno.

V současnosti můžeme její hlas slyšet při dabingu. Dabování se věnuje od roku 1992. Dabovala mladou Romy Schneider, Jodi Foster nebo Jennifer Aniston (Rachel v americkém seriálu Přátelé).

Markéta "blackrain" Rejzková

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace