Tikot hodin

Ticking Clock

Akční / Krimi / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi

USA, 2011, 97 min

• Tuax

Teda nevím, proč v zařazení filmu chybí sci-fi, když je to o cestování v čase. Film je natočený naprosto příšerným způsobem a Cuba Gooding jr je chvílemi k smíchu a to hodně. Předvedené herecké výkony to hrozně shazují, jediný kdo stálo za pozornost byl charismatický Neal McDonough. Ovšem scénář je tak přihlouplý a poodkrývání tajemství, tak okaté a bez nápadu, až to bolí. Chování hlavní postavy bylo proti zdravému rozumu a bylo čistě a jen účelové. Kdyby to celé přepsali a udělali přirozenější, mohl to být aspoň průměrný film, jenže ono to není ani moc záživné. Hlavní vyšetřovatel se sice snaží, ale jakoby hrál v jiném filmu a sem jen vložili jeho scény... Hrozné.(7.5.2011)

Na roli zabijáka si nemohli vybrat lepšího herce. Neal McDonough se sem hodí přesně akorát. Jen mohl být ještě o něco psychopatičtější. Klidně bych se obešla bez toho časového záznamu v dolním rohu. Na mě působil hodně rušivě.(18.1.2011)

• HareS

Jeden z tých filmov, kde je aj relatívne vážne myslená scéna vďaka režisérskej neschopnosti, netalentovaným hercom, nasilu vykvasenému scenáru a hudobnému podmazu ako z telenoviel (veď to poznáte, obyčajný príchod postavy na scénu vďaka heroickej a rádobynapínavej hudbe vyznievajúci totálne sebaparodicky a vtipne), spláchnutá do žumpy. Presne tou ubíjajúco nudnou kanadskou béčkovou televíznou optikou videný film akých sú natočené tisíce, no stačí vám donútiť sa k zhliadnutiu jedného za rok a poviete si, že v najbližšej dobe ďalší nie, pretože bude určite podobne myšlienkovo nezávadný. Thriller by mal byť v prvom rade napínavý, no v tomto paškvile som to napätie nejako nepostrehol, vyznieva skôr ako x-tý diel z tuctového kriminálneho videoklipovitého tv seriálu. Funguje iba čisto na zabitie času, nie na serióznu filmovú "podívanú", mne sa však zdá, že môj čas si v poslednom období takýmto spotrebným tovarom zabíjam dosť často. P.S. Vyvrcholenie tohto bijáku malo na mňa podobný dopad ako päsť na oko. P.P.S. Vete "Tikot hodín je napínavý psychologický thriller, ktorý nadväzuje na tradíciu filmov Mlčanie jahniat a Sedem" verte rovnako ako tvrdeniu "Ernie Barbarash je zručný režisér". 25%(11.2.2011)

• gudaulin

Rutinní thriller o sériovém vrahovi kombinovaný se scifi motivem cestování časem. Ten ale opravdu není řádně využitý, nejde zkrátka o ten druh s časovým paradoxem, se kterým si vyhrál na poli komediálního žánru Zameckis ve své sérii Návrat do budoucnosti. Průměrný scénář a průměrné herecké obsazení, ze kterého vyčnívá jen Neal McDonough, který dokázal svému záporákovi vtisknout charisma. Vlastně je jediným pozitivem tohoto jinak zapomenutelného filmu. Celkový dojem: 40 %.(6.3.2011)

• stration

Podprůměrný film. Těšil jsem se na nějaký tajemno, napětí, cestování v čase. Prd. Nuda a debilní konec.(28.1.2011)