Svatba mezi citróny

• Dánsko Den skaldede frisør (více)

Po filmu Lepší svět oceněném Oscarem přichází režisérka Susanne Bier s mimořádnou romantickou komedií, která splňuje všechny definice tohoto žánru, přestože se nebojí ani vážných témat. Dvě velmi odlišné rodiny se setkávají v nádherné staré italské vile uprostřed citrónového sadu na pobřeží moře. Důvodem setkání je svatba krátce zamilované dvojice. Setkání rodiných příslušníků, starých lásek a kamarádů vynese na povrch spoustu vášní. Susanne Bier ve svém novém filmu Svatba mezi citróny spojila s citem a jistotou téma lásky, absurditu, humor, břitké dialogy, jemně vykreslené charaktery a zdánlivě jednoduché životní pravdy.Všechno, co je opravdu potřeba k šťastnému životu, je láska. I když si myslíme, že je po všem, možná všechno teprve začíná. (oficiální text distributora)

Mates Hradecky

Susanne Bier se rozhodla dobýt západní trh a tak se snažila přizpůsobit americkým blondýnám,aby mohly v multiplexu slzet do popcornu a vlhnout nad šedivějícími skráněmi Bonda ve výslužbě. Doufejme, že se tímto finančně zahojí a natočí další severskou pecku. Ale v oblasti romantických filmů jedná se každopádně o vysoký nadprůměr. A ty scenérie.... ()

fola

Status komedie bych tomuto filmu určitě nepřiděloval, jednalo se uvolněný romatický kousek s prvky dramatu a to mě bavilo. Středomoří tomu dotvářelo úžasnou atmosféru, herci vybraní skvěle, škoda té kritiky tady :( ()

ivanlaris

Trochu čajové, ale pozerateľné. Dávam 5*. Susanne nesklamala, napriek komentárom, negatívnym, ktoré tu čítam... Vždy lepšie toto, ako rôzne americké prdičky o ničom. ()

chlemtilka

Romantické to není a komedie už vůbec ne... Je to utahané a popis "absurdní, humorné a břitké" bych (zvláště pro poslední čtvrthodinu) použila jen v případě, že je to synonymum pro "přitažené za vlasy". ()

matulik6

V TV programe bol film oznaceny za najlepsiu komediu roka 2013. No najviac sme sa zasmiali asi na tomto popise po zhliadnuti filmu. Mnohe sceny, ktore boli pokusom o vtipny moment, vyzneli skor trapne. Slovo "divne" sa mi ziada pouzit nech uz chcem charakterizovat jendotlive postavy, pribeh, okolnosti. Ani tie krasne citronove sady ma nepresvedcili... ()

eaglestar

Hlubokomyslná hovna pro zavile antiklišoidní šulínky a pipinky tentokrát odplavala, a zůstal příjemný romantický (ne tak úplně) film. No hurá, svět ještě není tak v piči. ()

poppy75 odpad!

romanticka komedia???..to vazne???...ani len na usmev nebol dovod...britke dialogy?...skor nudne,prazdne..nechapem...vazne temy-rakovina,nevera,homosexualita ,trochu citronov v taliansku-divaci z toho mali padnut na zadok??..bez atmosfery,trinin slaboduchy vyraz v ociach...chybala tomu stava...vlastne chybalo tomu vsetko..toto sa vazne nedalo pozerat ()

InaS

Chtěla jsem dát jednu hvězdu, ale byla šedá - tzn. ty největší propadáky. Tohle není nijak hrozný, takže milosrdný dvě modrý. Jen je to místy kýč a nepřináší to nic nového. Kdybych byla optimista tak si toho nebudu všímat a řeknu, že to mělo dobré herecké obsazení, příběh (žena po absolvování léčby rakoviny, opuštěná po dlouhém manželství, si sama vlastně nemůže zvyknout na život) a bylo to i hezky natočené + pěkné prostředí. Ale já optimista nejsem jak je vidno, takže řeknu, že ta dcera byla ošklivá a obarvená "na Dánku", příběh kýč a Rosamunde Pilcher (teď uvažuju jestli to vlastně není synonymum..?) + ta vila byla hnusná. Addio, farvel! ()

Von Kempelen

Mít to hoďku dvacet, byl by to fajn letní film zvoucí na dovolenou do Itálie. Plnou stopáž bohužel příběh neutáhne a přestává bejt zábavnej, je jen ukecanej. Každopádně se jedná překvapivě o první roli, kde mi seděl Pierce Brosnan. ()

FlyingGentle

Je to skoro taková Anti Mamma Mia, protože je tady Pierce Brosnan, očekávaná svatba dvou mladých lidí v krásném středomořském prostředí (tentokrát Itálie, ne Řecka), kde dominují citrónové porosty, občasné vtipné scénky, ale pod tím vším je hodně vážna, krizový vztah hlavní hrdinky naštěstí vyváží romantika a silná upřímnost. Skryté vášně z minulosti, až úzkostlivě nejistý ženich, která hledá svou vlastní identitu i po sexuální stránce. Ne, žádný cukrkandl, ale realita, která má romantické, ale i depresivní stránky, ostatně takový život může prožít každý z nás. A i když nás nakonec čeká milý happy end ústřední dvojice, je tady poměrně drsné ukončení svatebního veselí, které asi nikdo nečekal. Je to prostě evropské, se svou atmosférou. Na to italské pobřeží bych se ale vážně rád podíval, citróny i pomeranče si rád natrhal a v moři se pořádně porval s vlnami. Až poleví koronavirové restrikce, věřím, že to bude opět možné. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012