Svatba mezi citróny

• Dánsko Den skaldede frisør (více)

Po filmu Lepší svět oceněném Oscarem přichází režisérka Susanne Bier s mimořádnou romantickou komedií, která splňuje všechny definice tohoto žánru, přestože se nebojí ani vážných témat. Dvě velmi odlišné rodiny se setkávají v nádherné staré italské vile uprostřed citrónového sadu na pobřeží moře. Důvodem setkání je svatba krátce zamilované dvojice. Setkání rodiných příslušníků, starých lásek a kamarádů vynese na povrch spoustu vášní. Susanne Bier ve svém novém filmu Svatba mezi citróny spojila s citem a jistotou téma lásky, absurditu, humor, břitké dialogy, jemně vykreslené charaktery a zdánlivě jednoduché životní pravdy.Všechno, co je opravdu potřeba k šťastnému životu, je láska. I když si myslíme, že je po všem, možná všechno teprve začíná. (oficiální text distributora)

vydumnica

Nieco medzi 3 a 4 hviezdickami. Pacilo sa mi to, ani chvilocku som sa nenudila, krasne prostredie, rustikalna vila pri mori, citrony, romantika, ale aj problemy, ktore zivot prinasa...Spravanie a reakcie postav vsak boli zvlastne, najpochopitelnejsie a najrealnejsie spravanie tu mala buduca nevesta Astrid...Som spokojna, aj zaver fajn, hoci predvidatelny... ()

Lanark

Uznávám, že hodnotím dle cca 20 minut, které jsem viděl při nutných kontrolách projekce. Co mě nejvíc vyděsilo, když se 40ti letá žena, která má za sebou těžkou nemoc, chová na úrovni 12ti leté puberťačky...peklo! ()

1frida2

Rosamunda by se nemusela stydět. Ale Susane jo. I já jsem zaskočena. Trine má ohromné charisma, tak asi jen z lásky k režisérce v "tomto" hrála. Za ni hvězdičku i když vlastně by měla být mínusová. ()

Jermann

Trošičku severské opravdovosti a typického tragi-humoru v prostém romantickém příběhu o ztrátách, nových začátcích a především o tom, jak důležité je být sám k sobě upřímný. Prostředí "rustikálního" italského sídla obklopeného ovocnými sady na jedné straně a azurovým mořem na druhé je pro kvalitní slaďák jako stvořené a silně připomíná neodolatelnou atmosféru Bertolucciho Stealing Beauty. Jenže svatba, byť v seberomantičtější lokalitě, je vždy zárukou střetu všech možných rodinných patálií, komických i tragických situací, odhalených tajemství a nečekaných rozjůzlení. Na závěr malé varování .. soundtrack převážně čerpá z písně Deana Martina "That's amore", kterou je téměř nemožné vytřepat z hlavy minimálně po celý zbytek dne. ()

andrii

... časem sloupla, pod kůrou ukryté, pravé pocity pravdy - nechat dojít, netrhat nezralé plody. James Bond na odpočinku si nebojí říct slovy i pohledy o lásku. Nevěsta a ženich hostí předsvatebním veselím, ale stvrdit manželství, na to připraveni nebyli. Snubní prsteny odložili...na později, ale její matka a jeho otec, v citrusovém ráji, našli v sobě zalíbení. Dali životu novou hodnotu. Teď budou spolu česat nejen žluté ovoce, které získalo barvu slunce, toho samého slunce, které jim jako osudový maják svítí do srdce. Sami se nerodíme, ať ani sami nezemřeme. ()

Johnny.ARN

Pekne nalinajkovaná vztahová dráma, ktorá ma zaujímala asi ako výkony našich hokejistov na posledných MS. Dlhé, nudné, v peknom prostredí a s nevyužitými hercami. Prevarený dej, zase buzeranti, špáranie sa v histórií postáv čo nikoho nezaujímalo. 1 z 5 ()

asirtes

Filozofický traktát prodchnutý bezkonkurenčne najhlbšími myšlienkami o vzniku vesmíru a tak, s najvyššou možnou účasťou známych xichtov (počtom 1) a silným rozvinutým sociálnym cítením, ktorý pôsobí blahodarnym meditatívnym účinkom (hypnagogium) a nastavuje tak pomyselný rebríček vyššieho kolektívneho vedomia (NREM fáza) k najvyšším metam (REM fáza). Metafyzicky navýši je tak hlavne koniec (kóma). ()

hanagi

Šoupněte mi na plátno jednu starobylou vilu, italské moře, přihoďte Pierce Brosnana, který nezpívá...a zbytek už je mi celkem šumafuk. Pohodový sobotní podvečer jak vyšitý. ()

MurielRezek

♫ tippy-tippy-tay..THAT'S AMORE.. ting-a-ling-a-ling..THAT'S AMORE ♫. Tahle chytlavá melodie písně Deana Martina mně pak zněla hodně dlouho v hlavě. Příjemná letní romance, které nechybí humor a břitká ironie. Láska mezi citróny je štiplavě kyselá a hořkosladkobolná zároveň. Sluncem zalité Surriento:-)... Mě tohle lehké, romantické dílko docela hezky osvěžilo. ()

kolemjdouc

vidět tvrďáka Brosnana v jeho roli bylo dojemné.A scéna, kdy jeho syn sedí sám v obrovské jeskyni,sám se svým smutkem,ta mě fakt dostala.Člověk většinou musí dostat od života řádně po hubě aby se probudil.S osudem se nazahrává a ani nesmlouvá.A jinak obsah sám se ani nevnucuje aby byl brán vážně.I když nemoc,nevěra muže a jiné životní přemety dokážou dostat na kolena... ()

DannyBoy80

Nejslabší film od Bier. Jako oddychovka naprosto v pohodě s celkem slušnými hereckými výkony. Scénář je vcelku slabý. Potěšil Bodnia a Paprika. ()

lareinna

Jedine ten krásny taliansky juh ma chytil za srdce. No a ešte Pierce Brosnan :) to je kus chlapa, ktorý stále vyzerá veľmi dobre. Musím ale ešte dodať, že mi neskutočne vadila tá skákavá kamera, človeka z toho normálne bolia oči. Neznášam takú kameru. ()

Trash

Ano, je to občas trochu kýč a je to líbivé...ale pořád ještě vkusně, nepateticky natočeno. I přes tak trochu překombinovanou zápletku tento film působí velice přirozeně a pro mě mnohem stravitelněji, než například Dobrý ročník. Měl jsem náladu na romantickou komedii, a tu jsem dostal, a jsem moc rád, že to nebyla žádná teenage žvýkačka... ()

Narciska

Tři hvězdy v tomto případě určitě neznamenají průměr jako spíše asi nejméně vyvážený film, který jsem kdy viděla. Film byl zasazen do velmi krásných slunných kulis, které nějakým zázrakem nepůsobily kýčovitě. Herci sami zas občas kýčovitě působili, to ano, zatímco jindy se s tím poprali celkem bravurně, onde zas působily (ženy) jako figuríny na šaty. Místy to bylo vtipné a k zasmání a místy trapné až běda. Scénář byl rozhodně napsaný dobře a veden dobrým nápadem, často však opouštěl hranici příjemné romantiky, aby se vydal do země absurdna. Udivil zpackaný střih, pak co víc říct. Někdo ještě musí uzrát (nebo už přezrál?) a citrony to nejsou. ()

Bozvav

Ač nejsem velkým příznivcem sladkobolných romatických komedií, musím v tomto případě uznat, že natočeno to bylo vskutku hezky. Samotný příběh, jenž se divákovi odehrává před očima, není ničím originální, nicméně díky lidskému přesahu, velmi dobré práci s emocemi a dobrým hereckým výkonům rozhodně patří k tomu lepšímu, co jsem v tomto žánru měla možnost vidět. Hlavní hrdinka svým klidným, ale ne odevzdaným přístupem k životu, který si zachovala i přes všechny peripetie, které ji postihly, si získala moje sympatie, Brosman tradičně šaramantní, ale i ostatní postavy měly hezky prokreslené charajtery (paradoxně až na mladé snoubence, ti byli zoufale nudní), připočtemel li k tomu úchvatné scenérie, hodíci se hudbu, tak dostaneme velmi slušný filmový zážitek, jenž hodnotím 70%. ()

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012