Neobyčejný život Timothyho Greena

• USA The Odd Life of Timothy Green (více)

Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy. (TV Nova)

Mrkvič

Koukáme na to s přítelkyní jak vyvorané myši a hlava nám to fakt nebere. Prvních pět minut vypadalo docela nadějně, ale bohužel jsem viděl trailer, takže nic překvapivého. Potom už je to jen sled nelogických momentů, náhodně naházených scén a předvádění blbých rodičů. Předpokládal bych vzhledem k příběhu pár myšlenek, ale děj filmu mi na žádnou nepadl. Prostě nechápu, o čem to je, a proč to vůbec je. ()

Ryuuhei

Hrozivě hloupá „pohádka“ bez jakéhokoliv poselství, pointy, či alespoň logiky. Doteď nevím, co si o tom myslet. ()

noriaki

Tohle je jeden z těch filmů kde je síla prožitku přímo úměrná toleranci diváka k patosu. U mě obvykle není moc vysoká, a tahle naivní pohádka z tradičních trumfů vytáhla akorát povedený hudební motiv a zajímavou zápletku, takže opravdovost prohrála technickým K.O. ještě někdy před polovinou. Režisér promrhal potenciál jenž se mu nabízel. Jediné emoce na plátně předvádějí polohysteričtí rodiče - zbytek je prakticky sterilní. Timothy se sice narodil s roztomilým obličejem, ale to je tak asi všechno. Křečovitě si drží stále stejný výraz, a o přirozenosti jeho herectví se vůbec nedá mluvit. Odd Life of Timothy Green je falešnými emocemi přepálený sluníčkový film, zoufale toužící být kouzelným, ale přitom je téměř trapným. ()

ivan bohatyr

Ano na 5* to nemá... Ale skvělá hudba od Zanelliho, výborné obsazení, geniálně "dramatické" a zároveň suprově "komediální" (např. scéna s fotbalem byla skvělá) a v neposlední řadě vynikající a hlavně neskutečně pozitivní příběh. Když jsem ten film viděl, hned jsem měl o 200% lepší den a tohle je to, co si na filmu cením nejvíc, proto s klidným srdcem dám za pět. ()

venison

Naprosto nemožně kýčovitej slaďáček od Disneyho, ale jak už to tak bývá, skvěle zafungoval.. Jennifer Garner navázala v podstatě tam, kde skončila ve filmu "Juno" a Joel Edgerton odložil násilí a ukázal něžného tužkaře s kostlivci ve skříni.. Chlapeček byl ještě víc k sežrání než Freddie Highmore :-) Příjemná rodinná dojemná komedie s prvky fantasy a smutnou doprovodnou nití.. Na můj vkus moc medové a prvoplánové, ale snadno stravitelné.. ()

uiu

Na tenhle film musí mít člověk náladu a musí přistoupit na jeho fantasmagorijní zápletku. Dva manželé nemůžou mít dítě, tak si sepíšou vlastnosti, které by od svého dítěte chtěli, zavřou je do truhličky a zakopou na zahradě. Přes noc jim na zahradě vyroste jejich vysněné (asi sedmileté) dítě. Pohádka od Disneyho, která popírá jakékoliv racionální myšlení (když odhlédneme od faktu, že dítě vyrostlo ze země), kde se nikdo nestará, odkud se malý Timothy vzal (já bych si asi myslela, že to dítě unesli). Navíc je to taková ta typická filmová rodinka, kde všechno jde, když se chce spolu s typickým poselstvím, že když je člověk jiný, neměl by se za to stydět. Film není špatný, ale je natočený až moc vážně a nejspíš jen pro věkovou hranici Timothyho. ()

asirtes odpad!

Do 18.-tej minúty je v ľudských silách to pozerať. Overené. Ďalej by som to neriskoval, inak hrozí ujma samovoľneho odletu dekla. Niektoré formy trávnych obsesií netreba sledovať ešte aj v pohyblivých obrázkoch. ()

Phietros

Pěkný a pohodový rodinný filmek, kde se manželům kteří nemohou mít děti splní sen o vytouženém dítěti které jim zázračně daruje jejich zahrada. Timothy je zvláštní tím že má na nohou listy, ale co víc má je připravit na to adoptovat si dítě. 70% ()

Pavlínka9

Ok - téma je rozhodně zajímavé - to se tomu nedá vytknout. Já ale prostě nemám ráda Garner, jelikož prostě té až bude 70let, tak stále bude hrát tyto "střeštěné" ženské a už mi to přijde až trapné. CJ Adams je kouzelný, téma zajímavé -taková napůl pohádka a je to hooooodně vysněné a vymodlené :D :D Film na sobotní odpoledne na TV Nova. Vidět to znovu nepotřebuji a pro mě až moc přeslazené. ()

drake31

Takéto filmy, takéto filmy ktoré sú úprimné, a s tou trochou rozprávkovosti ma zakaždým dostanú. Dôvod je jasný. Ak je to pekne spracované, má to niečo do seba, a objavujú sa tam sympatický herci, vždy je to nábeh na skvelý zážitok a Timothy Green s jeho príbehom mi ten zážitok poskytol. Je to pekné, ľudské, smutné, veselé a môžme pokračovať ďalej s týmto spektrom pocitov, pretože je tu toho veľa. Je to rozprávka to je jasné, a za takéto rozprávky som vďačný ... ()

VanTom

Až nechutně pozitivní, ale co jiného také očekávat od dítěte stvořeného z čiré lásky přesně podle představ rodičů? Na mysteriózní pohádkový element v rodinném melodramatu jsem si musel notnou chvíli zvykat (přece jen patří spíše do komedie nebo hororu) a některé scény se trapně nepovedly, jiné nicméně i díky moc pěkné hudbě fungovaly velmi dobře. Přes přehnanou slzopudnost celého příběhu konec přece jen upřímně dojal. ()

Mishqo

Vo svojej podstate pekné, ale miestami až príliš prehnané, aj rodičovské duo niekedy až prehráva, malý je fajn a hudba tiež. Scenár ma až tak moc nepotešil. Vychádza mi z toho taký jemný nadpriemer. (60-65%) :) ()

zdenny

Já jsem v tomto filmu cítil jednu jasnou věc. Jsou lidé, kteří mít dítě chtějí a mít je nemůžou. A jsou lidé, kteří je mít můžou, ale nechtějí – z různých důvodů. Mně je jedno, jaké mají důvody, pro mne osobně jsou všechny důvody sobecké. Dítě je požehnáním a darem, je hybnou silou, je budoucností. Kdo dítě nechce, odmítá budoucnost. Chce si prožít svůj sobecký život a pak zemřít. Nechápu to. Podle mého názoru mohou mít lidé různé aspirace, postoje, názory… Ale chuť mít dítě by měl mít každý. Mělo by to být přirozené, ne nucené. Jenže v dnešní rozmazlené době si někteří lidé říkají – na co bych se měl starat o někoho dalšího, mám přece své koníčky a ostatní výdaje, ještě mít tak starost navíc. V dobách minulých lidé potřebovali udržet rod. Bylo nutností, aby vyrostla nová generace, která se bude starat o své rodiče, až ti již nebudou moci. Dnes jsme zaštítěni tolika sociálními výhodami, že již nepotřebujeme živou sílu, která se o nás později postará. My, v kapitalistickém světě, si žijeme v přepychu a blahobytu. Zlenivěli jsme. A to se nám v budoucnu určitě vymstí. Postava chlapce Timothyho Greena představuje sen lidí první skupiny. Tedy těch, kteří děti mít nemohou, kteří si je velice přejí. Otázky sociálního úředníka, proč jste tu situaci řešil tak a ne tak, jsou zbytečné, protože člověk se rodičem stává, není jím v době, kdy si dítě přeje mít. Sám ze své zkušenosti vím, že představy o tom, jak budu vychovávat své děti se v některých věcech rozcházejí s tím, jak je to ve skutečnosti, kdy již děti mám. Člověk se učí celý život. Co ve filmu stojí za zmínku, je pěkné vizuální provedení. ()

Kurikmoon

Také milé, čarovné, rozprávkové. Doplnené príjemným soundtrackom a charizmou predstaviteľov. Žiaľ chýbalo mi tam niečo, čo by ma úplne odrovnalo. A zle na mňa pôsobila (gýčové správanie) scéna okolo sockeru. Možno som očakával veľa. Avšak i tak milé, vykukujúc nad šedý priemer. ()

Krosmen

Tenhle film je klasickým rodinným filmem typu Lassie se vrací nebo 101 Dalmatinů, kde si můžete představit, jak si celá rodina sedne v obýváku na zadek, pustí televizi, tiše chroupe, co má po ruce a něco popije. Přijde mi, že podobných filmů už se v takové kvalitě a s takovým citem jako Timothymu vtělil právě Hedges moc netočí a je to škoda. Humor je milý, atmosféra příjemná, citlivější povahy se dojmou a jiné třeba najdou. Rodiče se v průběhu možná trošku zamyslí nad tím, co to vlastně znamená mít dítě a děti si řeknou, že by se v té škole přeci jen mohly snažit víc..a třeba ne, to už záleží na každém z nás. Příjemné překvapení loňského roku. ()