Neobyčejný život Timothyho Greena

• USA The Odd Life of Timothy Green (více)

Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy. (TV Nova)

vlasta 7

Tenhle film mě opravdu chytil za srdce! I když je to pohádka, je to krásný, citlivý a dojemný příběh. Krásně zahrané a filmem se navíc prolíná úžasná hudba! Krásný zážitek ()

Ruadek

Nápad dobrý, začátek též ale pak se to nějak zvrhlo. Příliš americké, předvídatelné a přitažené za vlasy. Filmově slabé - snad všechny okamžiky, kdy se mělo dít něco velkého a magického, byly slabé. Sice se něco dělo ale postrádalo to nějaký větší efekt. Ve výsledku dosti slabá komedie se špetkou fantasy, na kterou se dá zapomenout velmi rychle. ** ()

MiniRecenze

Produkce od Disneyho,tak jsem prostě čekal pohodovou podívanou.Až moc mě bylo vyhoveno .Nečekaně nesmyslná podívaná,která bude usilovat o Vaše slzy lítosti a dojatosti .Ono na ty slzy třeba dojde,ale já se ovládl,když naskočily konečné titulky... :-) .Není o co stát ,nesmyslné dialogy a totálně pitomě podáný příběh.Je to přesně ten typ filmu,kdy se přistihnete,jak pokoukáváte na čas a v duchu ho posunujete dopředu,teda pokud jej nevypnete hned na začátku.Co se povedlo,tak určitě kamera,některé "postery" se vydařily. JEDNOZNAČNÁ ŠIKANÁ PRO DIVÁKA!!! ()

escaf

V prvom rade je to ®Disney, treba si to uvedomiť ešte pred tým než si to pozriete. ,,Zelenáč,, Timothy hral jednoznačne prím (v tom dobrom slova zmysle) v tejto hlupučko sa tváriacej roddinej zábave. Jennifer a Ron boli úplne mimo a nedôverihodní, sorry. Námet filmu ma dokázal zaujať, ale samotné spracovanie už nie. Chýbalo mi v tom minimálne nejaké morálne poučenie, keď už nič viac. Neviem či som bol sám, čo som si všimol, ale ozaj ukazovali za správne keď si rodičia snažia cez svoje deti riešiť svoje detstvo! A aby to nestačilo ešte k tomu chcú aj dokonalé dieťa vo všetkých smeroch. V prípade že také nebude tak čo? ()

Flamik

Mattie Liptak, dítě, kterému bych uvěřil všechno. Vtipně zpracovaný, poměrně předvídatelný, ale přesto v jednotlivých částech překvapující. Není to úplně top film, ale 4* by byly málo. ()

SuzieS

Jsem tak rada, ze nejsem soucasti americke pseudospolecnosti, kde se kazdy vysmiva kazdemou, kazdy je zakomplexovan a ostatni mu ty komplexy jeste s chuti zvetsuji. "Ja ty listy videl! Je kraste byt jiny! I kdyz je to divny" Prehnane, prehrane, zbytecne vychovne... zkratka moc americke... ()

Hookins86

Chybělo mi tu takové to nadpřirozeno, protože o tom ten film je a bez toho je to takové jen málo okořeněné a syrové... ()

rigby

Nápad na příběh je to pěkný, neobvyklý. Bohužel filmové zpracování hodně pokulhává, chvílemi až moc zřetelně zadrhává. Film je tak velmi kostrbatý, nesourodý a jako celek nepůsobí příjemným dojmem. Zaměřeno je to především na silně dojemné, až kýčovité scény, jejichž závěr lze odhadnout už na začátku. Velká škoda... ()

david666

Milý film, ale místy až moc disneyovský. Nosný motiv je určitě zajímavý ale nějak se mi osudy ústředních postav nezaryly pod kůži, takže závěr mě moc za srdce nechytl. A myslím, že tvůrci právě chtěli aby byl člověk na konci filmu naměkko - no nejsem nějaký cynik ale u mě tohle nezafungovalo. ()

jopal

Styri je vela, ale zase na tri to nebolo. Trosku debilne spravanie rodicov, ale svoj ciel, zabavit, to splnilo vcelku dobre. Chlapec hral vyborne a aj zaver zahral spravne na city. ()

Ironhead

* a vlastne ani netusim za co ta jedna. Banalne povrchni pohadkovy pribeh s ciste ceno/bilyma postavama, kde se vsichni chovaji ciste predvidatelne az hloupe... Film vhodny tak pro decka v TV na sobotni dopoledne, kdyz venku prsi. Tohle se opravdu nepovedlo. ()

barikhartlik

Asi kdybych hodnotila kvalitu a přínos filmu, tak by to bylo tak na 2*. Ale tento film hodnotím naprosto subjektivně - na začátku mě dojaly lístečky na nohách, uprostřed mě dojaly odpadávající lístečky a barevné pojetí a posledních patnáct minut jsem řvala jako kdyby se to dítě rozplynulo mně a ne hlavním hrdinům filmu. Tak pro to všechno 4*. ()

kolodej1

myslím, že bylo zcela jasné, že tento příběh bude mít pohádkové ladění, už to, že producentem je Walt Disney, napovídalo mnohé. Jen to oproti většině produkce studia bylo podstatně kultivovanější dílko. Je samozřejmě nutno k tomu přistupovat jako k pohádkovému příběhu, je to typický rodinný film. ( mimochodem, absolutně nechápu, proč to na HBO bylo doporučeno až od 12 let, i když k tomu absolutně není žádný důvod ). Mě se to každopádně líbilo a v podstatě nemám výhrad, snad jen pár až příliš amerických momentů bych ve filmu s klidem postrádal. Jinak to byl film s kouzelnou atmosférou, která člověka naladí na pohádkově tajemný příběh. Bylo to natočeno velmi citlivě, líbila se mi kamera a výtvarná stránka filmu. Jak jsem se tady dočetk, tak někomu přišlo, že rodiče hrozně přehrávali, já takový pocit vůbec nemám. Chovali se tak, jak se chovají rodiče, kteří nekonečně dlouho čekají na vymodlené dítě a ono nakonec spadne z nebe, respektive vyleze ze země. V takovém případě se pak dá celkem pochopit, že na někoho, komu schází empatie, může jejich chování působit poněkud přehnaně. Ovšem narozdíl od řady jiných, tzv. dospělých filmů, jsem tentokrát neměl pocit, že ze mě autir dělá blbce. Krásný, hořkosladký příběh pro lidi se srdcem. ()

bonovox

Zvláštny, ale dojemný rodinný snímok na ktorý jednoducho musíte byť naladený aby ste si ho dokonale vychutnali. ()

mandella

Kýčovitá slátanina nebo slátaný kýč s jediným nápadem (dítě, které vyrostlo ze země). Rodiče, kteří řeší jenom sebe ("moc na něho tlačíš") a sebe. Herecky je to slušné, to by Disney do světa asi nepustil, ale je to zoufalá nuda proložená občas povytaženým obočím. Nemá to jedinou myšlenku, je to prázdný naleštěný obal rozbředlého hovínka v hezkých barvách a lokacích. Takže těch 100 minut doporučuju strávit nějak smysluplněji - i umývání záchodu je proti tomu zábava. ()

Veeria

Nádherně kouzelný film, který pohladí a zahřeje u srdce. Pro mě velice výjimečný, jsem za tento film velice vděčná. ,,Nikdy se nevzdávejte. Všechno dopadne dobře." ♥ ()