Neobyčejný život Timothyho Greena

• USA The Odd Life of Timothy Green (více)

Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy. (TV Nova)

Aljak

Už dlho som nevidel takú peknú a najmä dojemnú rozprávku. Milo ma to prekvapilo a hlavne pútavý scenár a stupňujúci sa dej. Celý zážitok zvyšuje ešte roztomilá atmosféra jesene a celkovo ústredný symbol listov. Jediným nedostatkom asi len pár infantilných scénok Timothyho rodičov, ale stáva sa. Aj tak za celkový dojem 5 hviezdičiek! ()

Cafú

Stejně jako předešlý Hedgesův film "Život podle Dana" i tento se vyznačuje laskavou atmosférou, neobvykle hezkými mezilidskými vztahy atd. Možná až moc, i poselství nebo ponaučení filmu mi přehlušil ten celkový příjemný feeling filmu. A ikdyž chování postav moc realitě neodpovídá a film hodně zjenodušuje, vůbec mi to nevadilo. Podobnou shovívavost totiž například zapojuji při sledování prvorepublikových filmů s Burianem nebo Oldřichem Novým. Ještě na závěr připomenu skvělou hereckou dvojici a fantasticky čestně-upřímného Timothyho. ()

Martin741

Sympaticky mily film o rodine a o rodinnych trampotach a o tom, ze najvacsie dary prichadzaju z najneocakavanejsich stran 60 % ()

bourec

Myslim,že rejža a scénárista Hedges je nadprůměrnej tvůrce,a i timhle filmem to potvrdil.Pro člověka se žánrovým,vlastně úplně jiným zaměřením je takovýhle pohlazení po černý duši sned i třeba.Bavilo mě to,dojalo mě to,takže účel splněn.80%. ()

Elyssea

Malý Timothy. Dítě, které přišlo na svět za jediným účelem, dodávat naději a inspiraci. A pokud na tu myšlenku přistoupíte, čeká vás ohromně příjemný rodinný film, který se nesnaží dojmout za každou cenu. A odpusťte mi můj sentiment, ale s všudypřítomným nazlátlým listím připomene, jak může být podzim krásný. ()

BarryLyndon

Je to pohádková americká limonádička, ale moc kouzelná. Má to hrozně fajn obsazení v sympatický ústřední dvojici Joel Edgerton a Jennifer Garner s mrakem zajímavých herců ve vedlejších postavách. Je to film typu August Rush. 8/10 ()

TomikZlesa

Prachobyčejný film, prakticky ničím zajímavý, ale na druhou stranu neskutečně příjemný a milý. Rodinný film o hraní fotbalu, oslavě a záchraně továrny na tužky. Jenže mě to neskutečně sedlo a zaujalo. Nekomu rostou na zádech bedary, nekomu chlupy na nose tak proč by nemohly rust listy na nohou :-) ()

Joges

Příjemné překvapení. Příběh vypráví dvojice manželů, Timothy je malý kluk, který ............... , ale raději se na film podívejte sami. Jsem jen udiven tím, na co všechno lidé nepříjdou :). Soundtrack Odd Life of Timothy Green mi zcela učaroval. ()

laik_60

Ale áno. Pridám ešte jeden bod, nech sa mlada mama Zuzana neciti sama s vyšším hodnotením. Ale nie iba kvôli nej. :) Je to príjemný rodinný oddychový romaticky nasladlý filmček. So slušným výkonom Jeniffer. Naviac tiež sa mi páčila "farba" filmu celá bola taká zlatozltohneda ako na jeseň keď je babie leto a príroda hýri všetkými farbami. Naviac aj hudba k tomu deju a kamere pekne ladila, nadherna kamera sledujúca dvojicu deti jazdiacich spolu na bicykli ... bolo v spojení s hudbou pastvou pre oči a uši, no a tiež to, čo potom predviedli tí traja u sestry s tým džemovaním bolo príma. :) ()

Crawler-D

Disneyho kýč pro rodiče. Přispívá tomu nulové rozvinutí zápletky s tím, že najednou se objeví dítě ve světě posedlém registrací všeho a že to dítě přeskočilo část dospívání a odlišně musí chápat svět. Film, který má zanechat dobrý pocit v jednotlivých scénách, v nichž pozitivně zapůsobí Timothy na nějaké osoby, ale celkově nic moc. ()

C0r0ner

Moc milý příběh, který je objektivně na dobré čtyři hvězdičky. Jako fantasy fanatika mě ovšem uhranula ta mysteriózní linka, která z toho najednou udělala o level lepší zážitek. Vlastně to bylo velmi prosté a přímočaré, ale díky špičkové režii z toho tvůrci dokázali vymáčknout haldu emocí, které jsem tedy rozhodně nečekal. 90% ()

Wormboy

Prirodzene mile, hrave, prijemne, hrejive, dojemne. Nerozumiem, preco sa kinodistribucie a dramaturgovia slovenskych televizii vyhybaju takymto snimkom. ()

J0hny5

Dost divný film. Při sledování jsem měl chvílema chuť dát za 2, pak zase za 4, takže je z toho nakonec paradoxně průměr, i když o bězně průměrný film rozhodně nejde. Jeden z filmů kde mě nepřekvapí, když je hodnocení vysoce rozdílné. Za mě 67% ()

pakobylka

Tak nějak cíleně depresivní ... alespoň dle mého ryze soukromého názoru. Ve své podstatě jde o příběh, který by se chtěl koupat v hřejivých paprscích jara a léta a splněného snu a dětské naivity ... a jako bonus do nich vnést cosi pěkného, cosi lidského a osobního, cosi RODINNÉHO. Namísto toho naráží na nepochopení a neodvratně míří k podzimu - k pestrobarevnému a zdánlivě rozvernému, leč v reálu neúprosnému poutníku, který je předzvěstí zimy a smrti a zmaru. A vy to víte od samotného začátku, takže nějaký přehnaný optimismus by byl dost nemístný. Krom toho: Už vidím, jak by je oba zavřeli, až by byli černí !!! Napřed kdoví jak přijdou k dítěti bez "papírů" (jsme přece součástí vyspělé západní civilizace, a ta si na patřičných úředních "papírech" zakládá, ba co víc - je na nich vystavěná), poté ho zase někde ztratí - a vymyslí si o tom všem naprosto neuvěřitelnou, fantasmagorickou historku. Mrtvolku by sice nikdo, nikdy a nikde nenašel, ale že by nějaké vyšetřování běželo, na to můžete vzít jed. V tom úplně nejlepším případě by skončili v ústavu pro choromyslné ... i se svou pohádkou. A žádné dítě by jim nikdo, nikdy a nikde nesvěřil. ()

Juto

Rozprávka o rodičovstve, ktorá je priateľská k deťom bez toho, aby úplne ignorovala temnejšie témy svojho predpokladu. 6/10 ()

dr.fish

Film je zvláštní a poutavý, ale taky neobyčejně nudný. Marně jsem dumal, co že tím chtěl básník říci. Nakonec jsem se rozhodl, že to byl jen takový výkřik do tmy v touze natočit nevšední dílo. To se sice podařilo, dozvěděli jsme se, že i divní lidé mohou být zajímaví, že většina nemusí mít vždycky pravdu, a že outsider nemusí být vždy ten, co stojí stranou- ale to už jsme věděli. Takže nic nového pod sluncem. 65% ()

campix

Kouzelná a příjemně nenápadná rodinná komedie. Neotřelý nápad a rutinní provedení, které rozhodně zaujme, ale nedokáže kompletně uhranout a nepřidá žádnou hodnotu navíc. Děj je průhledný a rozhodně neočekávejte žádná větší překvapení. Herecké obsazení hodně příjemné a také celková nálada filmu je velice příjemná. Rozhodně osvěžující počin. ()

chelseaman22

Drtivá většina filmů vás v úvodu zaujme a následně zklame svou prostoduchostí nebo jen obyčejnou stupidností. A to je i případ Timothyho. Tedy až na jednu diferenci, jež překryje nechutnou stať, ergo Timothy Green reprezentuje dokonalou křivku pana Gausse. Ještě bych upozornil na strašlivý zlozvyk sedmi procent všech filmů vyprávět příběh někomu, jež se obvykle velice diví. 62% ()

LiborGondek

Velmi, velmi emoce drásající film tvrdě bušící na rodičovské city. Proto si myslím, že to bude filmový trhák zejména u žen, matek. Ale ani pro nás ostatní to není úplně k zahození shlédnout... Ono kdyby si to takhle na nečisto vyzkoušel každý, hned by byl svět plný lepších rodičů. 60% ()