Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

awerto

Nie som si isty, co si mam o tom filme mysliet. Drama ano, scifi, trochu. Je to asi o stave nasej spolocnosti, ak hej, tak metafora na konci zafungovala. Ale tym, ze som zmateny, tak radsej film radim k lepsiemu priemeru. ()

Capinka odpad!

Na film jsem se vydržela dívat jen kvůli tomu, že jsem předtím četla knihu a zajímalo mě, jak děj bude zpracovaný. Film ovšem zklamal: ti, kteří nečetli knihu (a ani oficiální text distributora), to snad ani vůbec nemůžou pobrat. Navíc mě vážně mrzí to, že ty nejzajímavější věci z knihy (ty morbidní a ty, které vysvětlují, co se děje) chybí. Z čeho má člověk z filmu vypozorovat to, že Scarlett někoho unáší na jinou planetu a že je tam lidské maso považováno za naprostou lahůdku? Myslím, že to z ničeho nevyplývá a děj je pro mě tedy opravdu divný. Kdybych nečetla předlohu, tak to vypnu snad během pěti minut... ()

speedy002

Bola to celé nuda. Nechápem vysokým hodnoteniam ostatných. Netuším čo na tom mohlo ľudí zaujať: herecké výkony nanajvýš priemerné a soundtrack bol hrozný. Za mňa len 1*. ()

Tlaulí

Nechci kazit náladu všem těm, kterým se film líbil, ale u mě tedy naprosto selhal. Kdyby to byla prvoplánová béčková produkce za zbytečný peníze nějakýho jachtaře ze Saint-Tropez, tak bych to bral. Ale jestliže se ten film snažil bejt "artovej", je podle mě neskutečně slabej. Na začátku půl hodiny tma jako u Ben Hura, pak zase ten vesmírnej prolog jako u 2001: A Space Odyssey - říkám si: to asi nebude špatný. No, je pravda, že zbytek filmu jsem se nestačil divit... Téma je zajímavý a určitě by šlo relevantně zpracovat. Jenže tady nebylo co hrát! Knížku jsem nečeť, takže to budu přikládat špatnýmu scénáři. To, co tu někteří opěvují jako minimalistické herectví, je podle mě absolutní bezradnost Scarlett nad tím, jak svojí postavu uchopit. Film je v podstatě bez dialogů, a když už se nějaké vyskytnou, postavy okolo hlavní hrdinky něco zablábolí a jde se dál. Vnitřní boj (pokud tedy uvěřím scénáristům, že nějaký probíhá) je proto potřeba vyjádřit jinými prostředky. A tam film podle mě selhává nejvíc. Donekonečna se opakující scény v 90ti procentech nemají žádnou pointu - prostě to nějak skončí a jde se na další záběr. Když to srovnám třeba s Hostitelem - což je klasická produkce, sci-fi romantika, určená spíš pro mladý publikum - ve které jde o hodně podobný "vniřní boj" hlavní postavy, tak musím říct, že proti tomuto dílku excelentní. Skoro bych si tipnul, že tenhle film vzniknul asi tak, že Campbell přišel za Glazerem a povídá mu: "Hele, svlíkneme Scarlett Johansson, co ty na to? Nabídneme jí hlavní roli, nakukáme jí, že je to art produkce, že v podstatě nesleze z plátna a dialogově že to není těžký." A chudák holka jim na to skočila. - Takže přestože tam bylo pár silných momentů, jediná moje * je bohužel taky jen za tu nahou Scarlett. ()

Edwin44

Tak tohle nemohla zachránit ani kompletně nahá Scarlett Johansson. Zdálo se mi že by jsi tenhle film hrozně rád stal takovým druhým Drive(m), ale to se bohužel nestalo. 50% filmu se tady mlčí a kouká se po lidech a občas po přírodě a druhých 50 % se jen blbě tlachá, mě naprosto na nervy jdoucím skotským přízvukem. Jediný za co můžu dát jednu hvězdu je mini role Kryštofa Hádka a taky možná posledních 20 s filmu. Jinak je to, jak už někdo psal, UBIJEJICI film. ()

rebelllka

Film mě ničím neoslovil , všechno se skoro bud odehrává v aute nebo v černé místonsti a nakonec i v lese. Toť vše. Postavy , které se tam objevily prohodily maximálně pár slov a myslím si že kdyby nic neřekly tak nám nic neuteče . Samotný film mě přišel spíše víc psychologický a zároveň sci-fi než nějaký thriller a drama. Kdyby do filmu obsadily jinou herečku v hlavní roli než Scarlett Johansson, byl by to pro mě propadák. Lidé nemají šanci hodně věcí pochopit a raději bych doporučila si přečíst knížku než film , který se vůbec nepovedl. Pro mě max. 30%. ()

danny79

Dlouhe, monotonni a bez jakehokoliv deje, takze nudne. Nemohu hodnotit originalitu, praci s kamerou ci obcas zajimavy soundtrack samostatne, ale jak celek a ten na me zprvu pusobil prekvapive, posleze kratkou chvili podmanive, aby vzapeti zavladla nekoncici nuda. K Under the skin jsem si cestu nenasel, tohle je na me az prilis alternativni forma. ()

Misuli

Cože?....jen zopakuji řečené: výplach, průjem, nuda...nejsem hippster abych to pobrala :D Palec za sexy Scarlett a Hádka, který po tomto štěku může v klidu zemřít. ()

Helllboy

Zvláštní film. Zvláštní atmosféra. Zvláštní hudba. Zvláštní děj. Minimalistický příběh. Naturalistické zobrazení lidského těla. Nahá Scarlett. Statické a dlouhé záběry na skotskou krajinu… Není to klasické scifi nebo art. Balancuje to na pomezí. Asi ve čtvrtině jsem musel film stopnout a jít si přečíst něco o ději, o kterém jsem nevěděl zhola nic. (Pomohla mi tahle recenze, díky které jsem pochopil leckteré zdánlivě zbytečné scény, jako je pojídání dortu.) Od té doby jsem se nechal unášet vizuální formou a nemusel jsem přemýšlet nad jednoduchým dějem. A byla to asi chyba. Film se mi díky tomu pod kůži nedostal. Jen jako artový film to totiž ztrácí své kouzlo. Síla filmu tkví právě v balancování zajímavé artové formy a těžce pochopitelného nejednoznačného příběhu. Těžko říct, jestli bych hodnotil jinak, kdybych se v průběhu filmu nepodíval na obsah předlohy. ()

lineker

Glazer netočí filmy pro široké masy. A již tímto faktem mne dokáže imponovat. Je svůj. Under the Skin to bezezbytku naplňuje. Film na jehož začátku vyvstane dvacet otazníků, přičemž na jeho konci zjistíte že jich v hlavě máte třicet dva. Mezi tím sledujete audiovizuální psycho, několikrát svlečenou Scarlett Johansson, Kryštofa Hádka, stovky skotských bramborových ksichtů a u některých z nich jste nuceni poslouchat jejich šišlavou angličtinu. A i když jde o jednu velkou fikcí vše působí tak reálně až z toho mrazí. ()

stuj

Strašně dlouhé, až nekonečné záběry. Kdybych koukal v bedně a né u kompu a nemohl zrychlovat, tak by mě to asi dost štvalo. Měla to být spíš povídka z Krajních mezí nebo něčeho takového a né film. Ono se tam toho totiž ani moc neděje. Navíc to, co se píše v oficiálním textu distributora, ve filmu vůbec není. Nic o mimozemské korporaci, žádná mimozemská planeta, nic o lidském mase jako naprosté lahůdce. Z filmu uvidíte jen to, že Scarlett naláká chlápky do svého domu s černou podlahou, po níž jdou tak dlouho, dokud se nevnoří do černé tekutiny, v níž se za čas rozloží. Tolik o únosech na planetu a mase jako lahůdce. Inu, v knize to asi bylo jinak, no. Docela nepovedené. P.S.: Kde se tam vzal Kryštof Hádek? :) ()

ford_prefect

PO PRVÉ: Ten trápny oficiálny text distribútora uvedený vyššie ako "Obsah" je bezmyšlienkovito okopírovaný z prebalu knihy, ktorá poslúžila režisérovi len ako motív. Ničoho z tej doslovnosti sa vo filme nedočkáte. PO DRUHÉ: Tento film naozaj nie je pre znudených ľudí, čo hľadajú instantné rozptýlenie. Málo dramatickej akcie, ešte menej dialógov, pomalé tempo. Ani pre ľudí, ktorí potrebujú vždy na konci doslovné vysvetlenia a rozuzlenia. Režisér ponúka len náznaky, ukazuje nám čo Scarlett robí, neustále sme s ňou a pri nej, čím sa nám postupne v mysli vyskladá celý obraz a čuduj sa svete všetko dáva zmysel! Rozpisovať sa tu o pocitoch a geniálnej atmosfére tohto sci-fi s horrorovými (čítaj znepokojujúcimi) prvkami, o použitej hudbe, o Johansson, režisérovej unikátnej vízii a pod. nemá zmysel. Treba to sústredene zakúsiť na vlastné oči a uši. Je to majstrovský kus s viacerými vrstvami a témami (čo znamená byť človekom, identita, sexualita, feminizmus, je smerodajné čo vnímame zvonka, alebo to čo je v skutočnosti "pod kožou" a prečo sa necháme tak ľahko zmanipulovať tým, čo je navonok). Tento film je pre ľudí, ktorí sa radi nechávajú do filmov vtiahnuť, nemajú problém ponoriť sa, trpezlivo vychutnávať, pospájať si súvislosti a samostatne premýšľať. Ostatní nech si radšej pozrú Lucy. Dobrý komentár: Traffic P.S.: Postavu telesne zdeformovaného mladíka hrá Adam Pearson. Nebola použitá žiadna protetická maska. ()

pouzivana

Neskutečně dlouhé nic. Kdyby to byl krátkometrážní kousek, tak 5 až 10 minut, bylo by to silné a mělo by to smysl. Bohužel se to autor pokusil natáhnout na nechutných 100 minut a na to těch pár působivých scén prostě nestačilo ani náhodou. Dalším bohužel a pro mě mnohem překvapivějším a smutnějším, byla nahá Scarlett. Ta sexy kočička se po shození všech svršků proměnila v rozkydlou matrónu! Doufám, že po zbytek své kariery si už vždy nějaké to oblečení nechá a nebo lépe, začne se sebou něco dělat. Bude hodně těžké si z ní zase ucvrkávat. Škoda :( Jedna hvězda za sci fi a druhá za hudbu. ()

Mjoh

Magické, atmosférické, uhrančivé, vtahující, plýtvající krásnými obrazy... Že jste četli knihu? Vůbec nevadí, film je jinde. A recenze o nudě? Zřejmě diskutéři z Novinek, filmoví fanoušci to být nemohou... ;-) ()

ko.mar1

1 hviezdička za vyzliekacie scénky so Scarlett, tá druhá za posledných 15 minút filmu inak nápad nebol zlý ,,sexi baba ako návnada na únosy chlapov pre gurmánske potreby emzákov" ,ale nevyužitý potenciál filmu akcia žiadna, emzáci tiež žiadny ,škoda. ()

vampvegetar

na toto môžeme napísať dokonalú recenziu : ten film nemá ani hlavu ani pätu. vlastne pätu má a to , že bol vôbec natočený. žiadne vysvetlenia čo a ako ( myslím tú ufónsku show s balením a vraždením chlapov ). Scarlett je mimo formu, so zlým účesom a neotesanou postavou, no aj tak dosť pekná, aby napĺňala dodávku mimozemskou potravou či čím ?,nedá sa celkom chápať. beznádejne haotické ( ako tá pobrežná scéna ), s troškou prekvapenia pri "vyzlečení" Scarlett z ľudskej kože ( to jediné mi vŕtalo hlavou ako na seba zobrala ľudskú podobu a to jediné režisér ako-tak zodpovedal ). malo či mohlo to byť nejaké avantgardné a ponuré sci-fi s prvkami horroru, no nie je nč z toho. dajte mi Scarlett a ja s ňou natočím niečo zaujímavejšie. ()

kysilkalukas odpad!

Kdybych si nepřečet tady o čem ten film je tak se vůbec nechytám.Za celej film tak možná řekli 10 vět z toho byla víc jak půlka z rádia.Po 10minutách jsem filmu jsem se konečně těšil až přijde to největší finále,a to byly titulky!!!!Nemám ve zvyku vypínat film uprostřed tak jsem ho dokoukal,nuda,nuda,nuda i když koukat hodinu a půl do stropu je možná zábavnější než tohleto!!!! ()

Sao Saoi

Nie som si istý. Nie je to film, po ktorom Vám srdce radosťou skáče až po plafón. Nie je to ani film, ktorý si pustíte ešte raz a ešte raz... Ale je to film o pocite... A ten pocit je niečo čo vo Vás bude doznievať veľmi dlho... Aj po skončení filmu... Scarlet Johansson za jedničku s hviezdičkou, a soundtrack tiež. Ide ale práve o ten pocit... A kôli nemu sa to oplatí pozrieť... Ale odporúčam big screen... ()