Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

adamix

Spočiatku zaujímavá a poctivo chladná sólovka z dielne A24. Hypnotická hudba a časté zábery na Scarlettinu kamennú tvár z vás urobia diváckych mimoňov, bezcitné individuá a zároveň hladných po ďalších bizarnostiach. Avšak časom, keď zistíte, že skoro celý čas je to o tom istom, strácate to veľké nadšenie. Ešte v tom čase, kedy Ona má moc nad mužmi, je to ako tak zaujímavé, ale od momentu, kedy sa ,,zabudne" a odíde od svojej osvedčenej dodávky, začína sa len strácať a bezcieľne túlať a rovnako tak to bude aj s vašou pozornosťou a nakoniec vyprchá aj úplný zmysel celého filmu. Myslím si, že by sa z toho dalo vyždímať viac, pretože námet stál za to, ale Lars by to natočil viac surovšie :). Nakoniec sa mi vybavuje dosť rozporuplná otázka: ,,Znamená to, že každého votrelca v snahe asimilovať sa čaká záhuba?" ()

Pete odpad!

Tak tohle fakt ne! Genderově obrácený anglický sci-fi remake Smrti stopařek je příliš velký bizár, jen rádoby art, a nebýt funkce tlačítka FFW, tak to zhnusen nedokoukám. ()

Facerr odpad!

Mám pocit, že z toho co jsem viděl je tohle nejhorší film za posledních několik let. Jak tak koukám na hodnocení, silně močím proti větru, ale jinak to nejde. Podobný pocity, i hodnotící "kontroverzi" jsem měl u Larsova Antikrista a musí se nechat, že podobný je doslova a do písmene i "zprasování" týhle podívaný. Ukrutně dlouhý a nudný pasáže o ničem, depresivní fidlání houslí, který mělo asi navozovat atmosféru. To všechno působilo možná hypnoticky, ale stejně tak by na mě působila i skvrna na stěně. Bohužel to nejzáživnější na Under skin byly snad závěrečný titulky. Chtěl jsem dát hvězdu alespoň za Scarlett a ukázanýho mimozemšťana na konci, ale bylo to tak hrozný, že se nedá dát ani ta hvězda. Navíc mi je akorát líto těch 50 minut života, který jsem nad tímhle "dílkem" strávil (ano, vím že film má delší stopáž, ale musel jsem některý pasáže - třeba několikaminutový pohledy na ulici, do zrcadla, nebo padající sníh, přetáčet). ()

mnx

Občas mám pocit, že zdejší osazenstvo se dívá na úplně jiný film. Tedy film, toto zvláštní dílo je něco jiného než film. Spíš psychedelický videoklip. Jediný důvod, proč jsem na něj koukal, byla hlavní herečka, která je opravdu velmi hezká. Ale koukat na něco, kde většinu filmu hlavní herečka jezdí v autě, a zkouší sbalit náhodné muže, aby je pak (podle oficiálního textu distributora) unesla na svou planetu... Tady musím dát spoiler: Žádné pohledy na cizí planetu nečekejte, jen oběti naložené do jakési želatiny, z které je pak jejich vycuclé maso posíláno zřejmě červí dírou na onu planetu, která je znázorněna jen její hvězdou. Asi největší obrat nastane, když se mimozemšťan chce zcela ztotožnit s lidmi, ale zjistí, že pro pohlavní styk nemá asi dostatečně vhodný otvor... O hudbě, nebo co mají být ty zvuky zač, se nemá ani cenu zmiňovat, je to něco strašného. Mám rád sci-fi, a čekal jsem pecku, ale tohle tedy vážně ne, sorry... ()

dudo24

Jedna hviezda za to, že niekto dokázal z takého random, psycho scenára spraviť niečo pozerateľné. Jedna hviezda za hudbu z ktorej mrazilo. A jedna hviezda za Scarlett. Čo ešte dodávalo do celej divnej atmosféry filmu boli britské nárečia a volant na pravej strane. ()

x_ander

Hypnotické. A chvílemi nudné. Vlastně pořád nevím, co si o Under the skin myslet. Hlavní myšlenku jsem moc nepobral (místy to připomínalo Lynche), ale rozhodně jsem si z filmu odnesl víc, než nahou Scarlett. ()

Crytic odpad!

Pokud hledáte sexy mimozemšťanku, která chce za každou cenu kopulovat, doporučuji Species (1995) s Natashou Henstridge, protože tahle zoufale nudná, utahaná, scénáristicky i režisérsky nezvádnutá slátanina, která mi z nějakého důvodu pořád připomínala Vesmírnou odyseu, je tak hrozná, že ani nahá Scarlett Johansson to nezachrání. A TO JE CO ŘÍCT! ()

Cannonball

Fantastická atmosféra, ktorá sa tak často nevidí, ma pohltila hned od prvej sekundy. Lenže zvyšok filmu som strávil čakaním na niečo viac, hoci čo, ale bohužial márne. ()

kacir odpad!

Na kerú píp sa vlastne točia takéto hovädiny. Radšej mať morského ježka v slipoch ako pozerať toto ešte raz. Odpad. ()

Domas88 odpad!

Scarlett co jsi to udělala???? :O :O Tomu filmu chybí úplně všechno a nejvíc asi logika, nevím co to bylo za pokus. Souhlasím ze Scarlett je kočka, jenže musím poděkovat lidem od filmu že tady z ní udělali spíš ošklivé káčátko, a pochybuji že ta nahota byla její :) ()

Kennedy_R

Velice podivný film a nebýt vysvětlení v obsahu výše, vůbec bych nepochopil o co tam vlastně šlo. Mimozemšťani??? Mně to přišlo spíš jako nějaký experiment s umělou ženou a lovení lidí na orgány. Zbytečně dlouho natahované scény. Hvězda navíc za Scarlett. Opravdu divný film. ()

zerk0

Artový film by si zrejme zaslúžil vyššie hodotenie, no ja však nejako nemôžem. Pri jeho sledovaní som mal v sebe fakt divné pocity, ktoré nakoniec vyústili do sledovania v "stand by" režime. Nepochopený snímok tak dostáva len 1 hviezdu, aj to viacmenej len z ľútosti dať odpad. ()