Seznam smrti

Zoznam smrti

(festivalový název)

Horor / Krimi / Psychologický / Thriller

Velká Británie, 2011, 95 min

POZOR, SPOILER JAKO PRASE! Atmosférický a filmařsky velmi slušně zpracovaný příběh lehce psychopatického chlapíka, který zrovna nemá do čeho píchnout, ale to se má už velice brzy změnit. Kromě pohledu na rozvrácené rodinné vztahy a netradiční obor podnikání jemuž se hrdina snímku věnuje spolu se svou manželkou a jejich společným kamarádem, nabízí "Kill List" (podobně jako třeba Parkova "Nebohá paní pomsta") kvalitní návod k zacházení s různými sadistickými stvůrami. Závěr filmu pak ukazuje, že "Srbský film" není v užití pojmů "synek" a "opíchat" zdaleka sám - byť zde jejich kombinace dojde poněkud doslovnějšího uplatnění...(3.6.2012)

Snímek, který mate tělem a mnohokrát v průběhu filmu stočí někam úplně jinam, než kam by obyčejný divák čekal. Fascinuje především totálně civilními výkony hlavních představitelů, nečekaným vývojem a scénou v tunelech, která je beze srandy k zesrání! 46. MFFKV(11.7.2011)

Jako vášeň, která hasne v kouři, namačkaná bez ostychu, v zástup živočichů, jako jas dálkových světel, jako nad talířem večer mi mizíš. A mizíš někde dávno, jsi láska, co mě škrtí, já na pokraji smrti, ve svém paralelním světě toužím po odvetě a křičím. Slova jsou jen kapky deště a voláš, ať prším ještě. Slova jsou jen kapky deště a voláš. Slova jsou jen kapky deště a voláš, ať prším ještě. Slova jsou jen kapky deště... No, tak tohle byla úplně jiná písnička.(3.11.2014)

Umírněná a zábavnější verze Srpskeho filmu, ze ktere budou fanousci maximalnich uchylaren zklamani. Jinak jde o pohled na zivot jedne ne zcela funkcni rodiny s tatikem, ktery uz delsi dobu nezavadil o praci a tu a tam mu preskoci. Asi do dvou tretin mi film pripadal vylozene slabej, ale od nocni casti se sektou se vysvihl lehounce nad prumer. BTW Intosi si v deji urcite najdou nejake podobenstvi o hovne.(7.1.2012)

Jeden z tých filmov, ktoré budete veľmi ťažko interpretovať, ale pohltia vás dokonalou filmárčinou a skvostnými hereckými výkonmi.(10.1.2012)