Seznam smrti

Zoznam smrti

(festivalový název)

Drama / Horor / Krimi / Psychologický

Velká Británie, 2011, 95 min

Až poslední dvacetiminutovka stála za něco. Když se dva hlavní herci dostali k rituálu, tak se Kill List trochu rozjel. Hudba k těm scénám v chodbách byla skvělá a naháněla mi strach. Jak se často u hororů téhož typu stává, rozjezd přijde pozdě. Hodnocení samozřejmě o něco pomůže už díky závěru, který se povedl... 5/10 = 50%(2.1.2012)

Jeden z tých filmov, ktoré budete veľmi ťažko interpretovať, ale pohltia vás dokonalou filmárčinou a skvostnými hereckými výkonmi.(10.1.2012)

Neil Maskell je totální úchyl a kladivo mu v ruce zatraceně sluší. Během filmu se mi těžko dýchalo.(25.2.2012)

Nooo... každopádně jsem dostal něco jinýho, než jsem původně čekal. Manželský spory a hádky bych úplně vyhodil, na filmy podobnýho rázu koukám z jiných důvodů. Režisérovi Wheatleymu se však nemůže popřít smysl pro dramatičnost, jelikož i v těch nejklišoidních scénách (psychická příprava před akcí) dokáže díky hudbě navodit nebývale ostrou atmosféru. Spíš než za čistokrevný horor se dá považovat Kill List za nevypočitatelný thriller, který od zadání onoho "seznamu" nabírá na neutuchajícím tempu. Přesto se nemůžu ubránit lehce rozpačitému dojmu, chutí má totiž tenhle film víc než dost. To však nic nemění na tom, že tenhle kousek stojí za vidění.(31.12.2011)

Výborný. Civalova paralela s Eyes Wide Shut moc nekulhá (vnitřně nekompletní postava přitahovaná k obskurnímu společenství), ještě bych k tomu přidal Wickermana (pagan kult) a pochvalu za bezmála "veristický" přístup k vedení herců a práci s mizanscénou a střihem. Je to sick, je to vykolejené, je to syrové, je to pohlcující... špinavý halušky, někde mezi absentujícím sexem, všudypřítomnou smrtí a prchavou láskou.(18.4.2013)

• - Duha, která se objeví ve filmu, je skutečná. Původně se měla podle scénáře zobrazit v jiné scéně, ale díky této náhodě se štáb rozhodl ponechat duhu tak, jak byla zachycená. (Jigvell)

• - Natáčení trvalo 18 dní. (Rob Roy)