Seznam smrti

Zoznam smrti

(festivalový název)

Horor / Krimi / Psychologický / Thriller

Velká Británie, 2011, 95 min

Neil Maskell je totální úchyl a kladivo mu v ruce zatraceně sluší. Během filmu se mi těžko dýchalo.(25.2.2012)

Tak až takovouhle psychickou nálož jsem nečekal. Hned prvním záběrem Wheatley ustanoví znepokojivý tón, ve kterém ponese celý film (zbožňuju intenzivní filmové nástupy). Opravdu jeden z nejmrazivějších "hitmanských" filmů vůbec s podnětnými tematickými a žánrovými přesahy. Ano, mixování je in, protože čistý žánrovky točí každej trouba. Tohle není film, u kterého se budete bavit, ať už jsou vaše úchylky jakékoli. Tohle je nefalšovaný a zdrcující (pro někoho otupující) pád do šílenství. P.S. Ben Wheatley se nechal slyšet, že jeho další film Sightseers nebude tak temný. Děkujeme.(28.12.2011)

Žánrovej mix o kterym bych řekl, že nemůže fungovat ani po 5 pivech (ale přitom fungoval už tak po 2, haha), ale je to tam. Je to tam všechno - švédská bohyně (že neukázala prsa je ale osudová sprostota tohodle filmu), kladívko lítá tak že se Oldboy může jít vysrat a legrace to byla taky k pokukání. A konec ten zas tak k pokukání není.(11.7.2011)

Až poslední dvacetiminutovka stála za něco. Když se dva hlavní herci dostali k rituálu, tak se Kill List trochu rozjel. Hudba k těm scénám v chodbách byla skvělá a naháněla mi strach. Jak se často u hororů téhož typu stává, rozjezd přijde pozdě. Hodnocení samozřejmě o něco pomůže už díky závěru, který se povedl... 5/10 = 50%(2.1.2012)

,,Jestli má psa, zastřelíme ho taky. Psů je stejně všude dost!" Horror snad ani ne. První třetina je jakousi sociální studií rodiny, která nefunguje. Druhá třetina se proměňuje v tuctový thriller, který ani tak nezaujme napínavostí, jako spíše naturalisticky brutálním vražděním na zakázku. Poslední třetina si ode mne vysloužila dvě hvězdy najednou, jelikož podivný pohanský obřad je konečně tím pravým strašením. Během filmu mi občas vadila ruční kamera (když už skončí tyhle rádoby dokumentární záběry s roztřeseným obrazem!), naopak se mi kromě obřadu líbila scéna, kdy kamera za doprovodu psychadelické hudby sklouzne od stojící postavy k oknu a zaměří se na rychle letící mraky okolo měsíce. Hudba (Jim Williams) je ovšem v rámci celého snímku podivná, houslové pasáže střídá psychadelie, pak elektronika a ne vždy jde o plnohodnotný doprovod k obrazu. Ani jedna postava si nedokázala získat mé sympatie, proto závěr mi nepřišel ani překvapivý, ani šokující. Trochu jsem ho čekal, ale více jsem si ho přál.(10.2.2012)

• - Natáčení trvalo 18 dní. (Rob Roy)

• - Duha, která se objeví ve filmu, je skutečná. Původně se měla podle scénáře zobrazit v jiné scéně, ale díky této náhodě se štáb rozhodl ponechat duhu tak, jak byla zachycená. (Jigvell)