Seznam smrti

Zoznam smrti

(festivalový název)

Horor / Krimi / Psychologický / Thriller

Velká Británie, 2011, 95 min

Přesně tenhle typ filmů mám rád, takže bych čekal, že se mi Kill List bude velmi líbit. Ale nelíbí a já vlastně vůbec nevím proč, protože je tu všechno to, co na tomhle typu filmů oceňuju - nepoddajnost, nezařaditelnost a filmařská zručnost neobětovaná mainstreamovým nebo artovým ambicím. Můžu vlastně ten film jenom pochválit, jak je v něm všechno super, krom toho, že mě to vlastně vůbec nezajímalo.(5.3.2014)

Eyes Wide Shut pro drsňáky. Psychoanalytická drasťárna, která nejdřív mate tělem, a pak funguje zároveň jako kriminálka s hororovými prvky, i jako terapeutická metafora o krizi jednoho nezaměstnaného tatíka.(8.7.2011)

Dosť dlho sa film rozbieha a divák vôbec netuší, čo má očakávať. Manželstvo v kríze, spoločná večera s priateľmi, potom zrazu šokujúca vyvražďovačka. Niektoré zábery sú fakt drsné, tá s kladivom až priveľmi. Body kvôli týmto šokujúcim scénam filmu určite pridávať nebudem. Beriem ten spôsob kľudného rozprávania príbehu, aby vás režisér v zápätí šokoval, ale ak má byť podľa tvorcov celý záver nejakou pointou, tak to veľmi nevyšlo. Prišla mi pritiahnutá za vlasy, úplne prázdna a celý film v postate tak nejako o ničom. Parťák hlavného hrdinu mi celý čas pripomínal herca Tima Rotha. Skôr priemer. 60%.(7.8.2012)

Jako vášeň, která hasne v kouři, namačkaná bez ostychu, v zástup živočichů, jako jas dálkových světel, jako nad talířem večer mi mizíš. A mizíš někde dávno, jsi láska, co mě škrtí, já na pokraji smrti, ve svém paralelním světě toužím po odvetě a křičím. Slova jsou jen kapky deště a voláš, ať prším ještě. Slova jsou jen kapky deště a voláš. Slova jsou jen kapky deště a voláš, ať prším ještě. Slova jsou jen kapky deště... No, tak tohle byla úplně jiná písnička.(3.11.2014)

To bol teda nárez! Úprimne, nerozumiem tomu nízkemu priemernému hodnoteniu tu na CSFD. Dajte tomu šancu. 80%(10.1.2012)