foto

Alice Lowe

  • nar. 3.4.1977 (39 let)
    Coventry, West Midlands, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Alice Eva Lowe se narodila dne třetí dubna roku 1977 v Coventry ve Warwickshire v Anglii ve Velké Británii. Je to komička, herečka, spisovatelka a scénáristka. Vystudovala Kenilworth School a King's College na Cambridge.

Svou kariéru herečky započala experimelntálních divadelních show, jako byla City Haunts, Snowbound či Progress In Flying Machines, kde ji režíroval prvážně Paul King, s nímž spolupracovala dlouhá léta na mnohých projektech. Právě díky tomu vyhrála v roce 2001 cenu za Fright Knight, Garth Marenghi's Netherhead.

Populární britská televizní stanice světového formátu BBC o ní projevila zájem docela pozdě a to ve chvíli, kdy sháněla někoho do hororové komedie Garth Marenghi's Darkplace, do níž obsadila právě ji.

Díky tomu s ní navázala pracovní poměr na delší dobu a tak se objevila třeba v My Life in Film, Snuff Box, Annually Retentive, či ženské komediální show Beehive. Asi nejoblíbenější se stala až s příchodem CBBC show Horrible Histories, kde se objevila ve druhé a třetí sérii.

Dnes se věnuje hraní ve filmech a seriálech, protože si ji nakonec všiml i Hollywood, který tak po ní zatoužil, a proto se objevuje v mnohých populárních snímcích, co přicházejí zrovna do kin.

P. J. D.

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

2016 Prevenge
2014 Solitudo
2012 Sightseers
2009 LifeSpam: My Child Is French (TV film)
2008 Beehive (TV seriál)
2007 Out of Water
2005 Stiffy
1998 Comedy Lab (TV seriál)

Režijní filmografie

2016 Prevenge
2014 Solitudo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace