Epochální výlet pana Třísky do Ruska (TV film)

Dokumentární

Česko, 2010, 57 min

Filip Remunda

Jakub Halousek

Pavel Plešák

Jana Vlčková

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

• igi B.

Hm, Jarda s Fildou na tripu... Předpokládám dle této formou i obsahem doslova vypocené sračky, že pan učitel - vypadající, mluvící a chovající se jak vypuštěný z blbšule - Tříska (ejhle kouzlo nechtěného coby doklad o stavu našeho školství, pokud jde tedy vůbec o reálnou osobu...) bude zřejmě nějak geneticky spřízněn s klanem Remunda. Jen nechápu a zajímalo by mě, proč téhle šaškoidní materii říká protekční zoufalec F.R. "dokumentární film". A ještě si smradi berou do svých podělávkovských tlamek statečné mrtvé ruské nezávislé novináře... Hnus! . . . Takže další hodina sprostoduchého homovidea, prolepeného za pár mega Stádním fondem pro podporu a živobytí pražskulturních nýmandů? Ubohost hodna tak leda ceny za ošetření třísky v prdeli na dementgencíi kdesi v Trudnokamensku... °-(.. - - - P.S. A myslíte pane rejžisejre, že pan profesor K. je agentem KGB? Mohl byste o tom natočit nějaký příští >dokument< , že... - - - P.P.S. Jo vyrobeno v ČT Brno! Tak tím se to zase jednou všechno vysvětluje... %-))) - - - - - (Poprvé a naposledy s nutkáním ke zvracení sledováno 7.4.2011 na >epochválním prostoru< , hodnocení a komentář zde jako první - 7.4.2011)(7.4.2011)

• gudaulin

S filmovou tvorbou Filipa Remundy mám tak či tak problém, ale tentokrát to už je těžkotonážní krize. Jeho dílko nepřináší v poznání Ruska nic k tomu, co je už dobře známo z nesrovnatelně lepších dokumentů i hrané tvorby minulosti. Je ale plné pozérství, křečovité nadsázky a s prominutím blábolů. Jestliže si v součastnosti česká dokumentární tvorba stojí vysoko, pak tohle je její suterén. Celkový dojem: 5 %.(13.4.2011)

• slunicko2

37letého režiséra Filipa Remundu prostě nechápu. 1) Kdyby si podobný výplod zavěsil na svou internetovou stránku nějaký neúspěšný uchazeč o studium na FAMU, okamžitě bych pochopil, proč byl neúspěšný. Pokud se pod podobný výtvor podepíše student střední školy, který zkouší, jaké by to bylo, udělat si vlastní film, řeknu si - no budiž, zkusil si to. Snad s věkem zmoudří. Jaké další zrání lze ovšem čekat od 75letého (tuším) hlavního protagonisty? 3) Nedivím se, když podobnou věc najdu na internetu mezi statisíci osobních stránek a nejrůznějších videí. Ovšem že to vysílal 2. program České televize mi připadá přinejmenším ehm... překvapivé.(26.10.2013)

Jak se bude jmenovat most? Rázný mužíček konající takovou malou kulturní vendetku, který z místních vytáhne mix informací a občas někoho postraší Putinem. Někdo se chytí, někdo ne. Občas se debatka rozjede a jede se dál. Scenerie jak z Bohdana Slámy. Akorát real a se silným nádechem nostalgie po atmosféře naplněné určitou mírou strachu. Strange but Nice(14.4.2011)

Bizarní... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267485181-epochalni-vylet-pana-trisky-do-ruska/31029434022-epochalni-vylet-pana-trisky-do-ruska/(7.4.2011)

• PaRi

To se snad nedá ani hodnotit. Bylo mi stydno vidět tu trapnou figurku v teplácích a helmě s kamerou (nepochopil jsem tuhle stylizaci - poučte někdo prosťáčka) jak rozmlouvá vážně o zabitých ruských novinářích. Málokdy se vidí takováhle snůška stupidity a nevkusu! Od téhle sekvence jsem již neměl sílu dívat se dál. Remundovi jsem zřejmě nedorostl a Brněnská televize pro mne zůstává ve vodách stále zatuchlejších.(2.3.2012)

Dost autentické. Jako geografické putování (cestopis) to snad ani nebylo myšleno. Pro vnímavé zde bylo o Rusku řečeno prakticky vše. Ač, pro někoho, nestandartní formou ...(7.4.2011)

Jak již zde někdo naznačil - Pro vnímavé bylo v dokumentu o Rusku řečeno prakticky vše.(9.4.2011)