William a Kate (TV film)

William & Kate

William a Kate: Kráľovský príbeh lásky

Životopisný / Drama

USA / Velká Británie, 2011, 86 min

Dnešní den mi připomněl jeden starý (a univerzální) vtip: Otevřu noviny - Kate a William. Zapnu rádio - Kate a William. Otevřu internetový prohlížeč - Kate a William. Koupil jsem si konzervu a opravdu se ji bojím otevřít… :-) A teď trochu vážně a hlavně k filmu. Není to tak strašné, jak se z ukázek zdálo. Herci jsou… řekněme slušní. Nečekejte zde žádná velká jména, ani žádné nadprůměrné výkony, ale myslím, že to po této stránce bylo vcelku v pohodě. Horší to bylo po stránce scénáře - ten mi přišel opravdu "našroubovaný" (hlavně ze začátku, kdy se Kate bavila s kamarádkami, které jí říkaly, že William si nikdy nevezme obyčejnou dívku…) Tohle mi kazilo dojem z jinak celkem příjemného filmu. Takhle - není to nic, co bych musel vidět podruhé a pevně věřím, že jednou si někdo s tímto sympatickým párem sedne a ten mu řekne i něco víc (co se opravdu v jejich vztahu stalo či nestalo, něco, co nemůžeme znát z novin) tak z toho bude skvělý námět na hollywoodský velkofilm, který by byl hoden velikosti svatby, která dnes proběhla. Uvidíme, jestli se toho někdo chopí… Za sebe hodnotím 60 %.(29.4.2011)

Nemůžu si pomoct, ale královské filmy dnešní doby miluji. Ta vznešená atmosféra, nevšední činnosti, které královská rodina dělá..to mě fakt bere. Není na tom nic uměleckého a jistě je to i kýčovité, ale já to hltám. Williama nám pěkně vyhezčili.(29.4.2011)

Ale jo, proč ne? Příběh o tom, jak se dal dohromady asi nejsledovanější královský pár současnosti. Jejich 'lovestory' je omílána pořád dokola, tady tomu jenom přidali dvě hezké tvářičky.. Koukatelné to je, ale asi jen jednou.. Tedy spíše raději jen jednou.(23.4.2014)

Roztomilé, překvapivě koukatelné, místy vtipně kýčovité... v celkovém kontextu poměrně příjemné. (A filmový William minimálně nezačal plešatět!)(29.4.2011)

• SexyAjinka

Tak já jsem na to narazila úplnou náhodou, jak to taky jinak bývá u takovéhoto filmu, že. No a nestačila jsem se divit. Já si nemyslím, že by TV film musel být vždy špatný, už jsem zažila i velmi milá překvapení v této podobě. No ale tohle mě dostalo. Nejen, že hlavní hrdinové se moc nepodobali slavnému královskému páru, já hlavně nerozumím tomu, kde režisér a scénárista nabyli dojmu, že znají jejich osobnost a chování. Protože se mi vůbec nelíbilo podání hlavní představitelky, ani ji nebudu jmenovat - nezaslouží si to, která hrála Kate. Nemyslím si, že zrovna ona by byla sebestředná, namyšlená, afektovaná a vůbec "pruda ženská", která v sobě záhy, jako zázrakem, objeví velmi obětavou a ochotnou družku. No o dalších postavách nemá smysl mluvit, vůbec je fakta nezajímala ba ani to, jak královskou rodinu vnímá svět. Tomu kdyby se chtěli přizpůsobit, tak bych tomu tak nějak rozuměla. Tohle je vážně "skvost", který by se měl pouštět jako odstrašující příklad na každé umělecké škole!!(15.4.2012)

• - Matku Kate (Camilla Luddingto) hraje Serena Scott Thomas, která si již dříve zahrála princeznu Dianu ve filmu Diana: Her True Story (1993). (R´Hell)

• - V Anglii byl film vysílán v den svatby prince Williama a Kate. (AngelusCZ)