Cvičenie špeciálnej policajnej jednotky z Los Angeles sa skomplikuje, keď sa jej členovia ocitnú v prestrelke medzi dvoma znepriatelenými gangami. Uväznení v opustenom hangári musia čeliť presile a jediné čo majú k dispozícii, sú zbrane so slepými nábojmi. (oficiální text distributora)

Hal_Moore

Hodně nerad dávám nejnižší hodnocení, vždy se snažím všude najít alespoň něco, kvůli čemu bych alespoň tu jednu hvězdičku napařit mohl. U Tactical Force to byla vyloženě pěkná fuška. Málokdy se stane, aby se k filmu přimotali rovnou tři epileptici. Hudební skladatel, kameraman a střihač prožívali zřejmě jeden ze svých nejhorších záchvatů, Michael Jai White si usmyslel, že kvůli podobnému filmu ani není nutné nabrat zpět svalovou hmotu (nedivím se mu) a Steve Austin se filmem evidentně pronudil. Pár fightů bylo alespoň průměrných, všechny však zabil střihač s kameramanem, který si usmyslel, že uprostřed souboje jsou diváci určitě zvědaví, co se děje s ostatními. Za souboje půl hvězdy, druhá půlka je za nejlepší scénu, a to "Michael Jai White si hraje s tužkou během přednášky". ()

O´Neill

Dle hodnocení si říkám, že to bude brak, ale přesto tomu dám šanci. A jsem rád, že jsem to udělal! Perfektní akční odreágovačka, se spousty vynikajících herců, a i občasnou vsuvkou komedie. Michael Shanks změnil svůj accent absolutně k nepoznání, a Rusa zahrál jednoduše výborně. Celkově nízko-rozpočtová záležitost, která však těží z toho, že má opravdu skvělé herce od prvního do posledního, a má pěkný ráz. Krásných a zběsilých 80%. Věděli jste, že většina z herců si zahrála v seriálu Stargate? ()

Testament

Nedal jsem na hodnocení, ale, oh my fucking God! Steve Austin a Michael Jai White-tak čekám nářez. Akční nářez. A ne, že nastoupěj jen proti pár trotlům, odehrává se to v jedné budově a tím akce končí. Sestříhané akční scény nejsou to ani špatně ani dobře.Prostě tak nějak nijak :). Kolik to proboha stálo? Asi tolik, co činí honoráře Austina a Whitea. Ne, ne a zase NE! ()

AdamesWWE

[6/10] Ako vždy tvrdý Steve Austin a tentoraz má aj dobrých kolegov so svojom tíme, proti nim stojí zaujímavá banda záporákov a k tomu ešte aj celkom dobrá akcia. Ako slušná akčná zábava áno, ale viac nie. Tento film sa nenesie v nejakom vážnom duchu, tempe a atmosfére, ale je to aj tak celkom dobrý film ktorý ma bavil ktorý ale treba ho brať s nadhľadom, ale už úvodne minúty ukážu ako máme tento film brať, nuž aj tak ma to bavilo. Čo sa týka akcie tak Austin je presne taký aký som čakal a akčné scény lepšie než som čakal. Prestrelky a aj tvrdé súboje v ktorých sa Austin zúčastnil sú good. Fajn oddychovka. ()

Ouwen

Skutečně chápu hodnocení místních uživatelů, protože je to špatný akční film. Nejde o to, že by se člověk nudil, ba naopak. Film celou dobu působí jinak, netypicky, což je ale v pohodě, spíš nefunguje zbytek. Dejme tomu, že nemáme zrovna velký rozpočet, např. 2 mega, ale když se nám do jednoho filmu podaří získat MJ a Austina, tak bez skvělé a přehledné kamery, resp. kameramana se nepůjde točit. Tvůrci však šli jinou cestou! Nejdřív ale budu film hodnotit pozitivně, až potom začnu kritizovat. Významným plusem je netypický pojetí, námět možná omletý, ale když máte skvělé obsazení, co se snaží o vtipy, tak není vlastně co řešit a jde se na věc. Potom ty vtipy, hlášky, nejlepší hláška s přátelstvím na Facebooku, to je top. Herci jsou v pohodě, Austin jako chodící ocel, MJ zářící charakterem, zbytek slabší, ale v pohodě a i záporáci v cajku, takže herecké obsazení bych nechal. Prostředí je hodně zajímavý, ale určitě pozitivní, dá se říct, že skvěle zvolitelné a pro někoho může být originální. Občas chvaty, při mlátičkách, ze začátku brutalita Austina v tom obchodě, občas slušná hudba, kamera se netřese, nenudí to, hodně zbraní, dost akce, na konci ta fotka v autě swat týmu, no a víc mně už nenapadá, možná bych něco našel, ale to jsou spíš drobnosti. Fu a nyní to špatné; Vůbec nevím, kde mám začít, je toho moc. Začnu u kamery, resp. kameramana, sice se to netřese, občas přehledné, ale dost často se stává, že při soubojích je kamera blízko těl, špatné úhly, snad neustále minimální přehlednost, odporný střih, dál se přesunu na souboje, těšíte se na skvělé finále, kdy proti sobě nastupují obři, ale co z toho, když je to u těla, rány nezapadají a působí to unaveně?! A v jednom proudu se stane obrovské WTF, kdy při "skvěle zapadlém úderu" nastane tlaková vlna, či vibrace, nebo při souboji se přeskočí na jinou akční scénu, která je však na 3 vteřiny, vrátíte se z5 do bitky, to nechápu! A přestřelky, co ty střely?! Ffufufufu, to jsou flusačky, nebo co?! Působějí uměle, neskutečně bez nápadu, Austin běží s kulometem v ruce, nemíří a střílí do píče, nebo kecá s MJ, MJ se chlubí s granátometem, během přestřelky a Austin jen drží zbraň, to si už děláš prdel. Úplně mně málem explodovala hlava, když byl tým na přezkoušení, tolik trapných keců, MJ si hrál s propiskou, Austin dělal chytrého, prostě velké OMG! Sice občas slušná hudba, ale zbytek fuj. Dále ty vtipy, Austin jede se svojí bandou v autě, jako beru to, sympaťáci, ale melou o hovnech, z víc jak 90% to není vtipný. A co zápletka?! Já bych to bral, kdybych se dozvěděl, co vlastně v kufříku je. Austin jde, řekne, že situace se mění, otevře kufr a všichni žasnou, úplný WAU, "ok vyslechneme toho týpka" nevyslechnou nic, nadávají mu a situace se nezměnila a taky, spousta otázek nezodpovědných, co je v tom kufříku, nebo jak přežil ten týpek, když ho střelily do hlavy?! "Vy jste viděli, co jste vidět chtěli!" Cože?! U některých otřesný dabing, aj akce mohlo být víc a měla být přehlednější, spousta, ale fakt spousta nelogičností, spousta TRAPNÝCH dialogů a nevím, co ještě. Tak tohle je šok! Skoro vůbec neřeším tyhle věci, ale tady to jinak nešlo, film si hraje na něco co není a to je chyba. Je to špatný akční film, který sice nenudí, ale je trapný, jako hřebík v prkně, nelogický, jako hovno na koberci, nepřehledný, jako sranec v zatáčce, před oteplením a strašně umělý, jako panenka, se kterou si hraje moje sestra, kterou vlastně taky nemám. Nemám důvod si film pouštět znovu, čekal jsem to lepší, ale přežít se to dá v pohodě a na ten průměr to dá v cajku. Dávám 5/10 ) () (méně) (více)

• Alternatívnym názvom snímky bolo označenie SWAT: Force Commando. (MikaelSVK)
  • V poslednej prestrelke bolo vystrelených viac ako 800 slepých nábojov. (m.a.t.o.)
  • Většina herců si zahrála - ať už větší či menší roli - v kultovním seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). Michael Shanks se objevil jako doktor Daniel Jackson, Lexa Doig jako doktorka Carolyn Lam, Michael Eklund byl jedním z komparzistů, Peter Kent si zahrál Kintaca a později Bak'ala a Dan Shea ztvárnil Sylvestera Silera. (O´Neill)