Kon-Tiki

• Velká Británie Kon-Tiki (více)

Nor Thor Heyerdahl a jeho Kon-Tiki, světoznámý příběh nebezpečné plavby v roce 1947 do Polynésie. Film vypráví o přípravě cesty, ale hlavně se koncentruje na plavbu samou, na neuvěřitelné dobrodružství, které ovlivnilo historii a změnilo názor na skutečné osídlování Polynesie. Film zatupoval Norsko na řadě festivalů.
(Film+)

Matulko_

Nie všetko úplne lícuje s knižnou predlohou od dobrodruhov a vo filmovom príbehu sú niektoré veci buď prikrášlené, alebo skrátené, aby to zostalo pre diváka atraktívne, ale inak dva palce hore. Dej sa odvíja napriek občasným skokom celkom plynulo, neubúda na pútavosti a po skončení sa mi nechcelo veriť, že to malo dve hodiny. Najmä preto, že väčšina obdobných počinov ma väčšinou prestala baviť najneskôr v polovici (really not my cup of tea). Podobne neveriacky som reagoval aj pri pohľade na rozpočet. Vizuálna stránka doslovne krásna, fakt ma dostali a pri takomto rozpočte... úchyláci so 100 - 200 miliónovými produkciami (pozdravujem Rolanda) sa môžu ísť učiť do Škandinávie. Popri tom občas nejaký vtipný hlod a večer je veľmi príjemne strávený. Odporúčam :o) ()

Johny24

Tak tohle je můj sen. Odhodlat se sebrat finance a udělat něco šílenýho. Moře je nádherný z lodi a ne z pláže. Doporučuji všem dobrodruhům. ()

Wez

Krásný film o nezlomné lidské vůli dokázat něco navzdory vědeckým pomazaným hlavám,které když něco považují za nemožné,tak přes to prostě nejede vlak a tudíž to není i uskutečnitelné a jediné co na světě platí jsou jejich teorie od stolu-Thor Heyerdahl jim ukázal,že i tito "polobozi" jsou jen lidé,kteří se mohou mýlit...Co se filmu jako takového týče,já se u něj nenudil ani minutu-od začátku,kdy Thora posílali všichni do prdele(tak to prostě chodí),přes plavbu pacifikem,což bylo jedno velké dobrodružství,o kterém sní každý kluk a zkouška lidských charakterů až po dojemné finále.Také bych vyzdvihl výběr opravdu sympatických herců-praví a nefalšovaní severští potomci vikingů,až jsem se velice divil,že v dnešní "politicky korektní" době,která valí hlavně ve skandinávii tam nepropašovali nějakého toho negra nebo arabáče alespoň do vedlejší role,aby bylo vidět,že ta skupina byla multikulturní(třeba alespoň jako krmivo pro žraloky :-)) ()

kodwin

Vzdát poctu národním hrdinům je těžké, o tom není sporu a Norové dopadli zhruba jako Svěrák s Tmavomodrým světem. Až příliš je vidět snaha o dokonalost a pak to moc nefunguje. Horší tři hvězdy za snahu. ()

Tezuka

Tento film byl natočen podle skutečné události norského cestovatele Thora Heyerdahla, který se v roce 1947 rozhodl dokázat, že Polynésie mohla být osídlena lidmi z Jižní Ameriky, což byl doposud nevídaný názor. Spolu s partou svých přátel a americkým prodavačem ledniček, kterému zkrachoval život se vypravili na voru z peruánského přístavu Callao a nechali se unášet proudy tak, jak to před nimi udělali Polynésané. Tento film není nic pro milovníky adrenalinu nebo akčních filmů, dějová linie se odehrává přesně tak, jak se skutečně stala, takže výjma nebezpečné bouře a setkání s lidožravými žraloky se nic moc převratného nestane. Pro mě zde však vítězí úžasná atmosféra a představa toho, že se skutečně někdo před 70 lety takhle plavil přes 6 600 km napříč Pacifikem. Když se jim tu cestu po nějakých 101 dnech podařilo absolvovat a ztroskotali u atolu Raroia, musel to být úžasný zážitek, bohužel to Thorovi asi lehce zhořklo, když si poté přečetl dopis od své ženy, že takhle nedokáže žít, ale miluje ho přesně takového jaký je, a proto by se kvůli ní neměl měnit. Představa, že poté uskutečnil ještě plavbu přes Atlantik, hledal historické prameny v Ázerbajdžánu a na Velikonočních ostrovech z něj dělají největšího objevitele 20. století, někoho, na koho je dnes Norsko hrdé. Děkuji za hezký zážitek. ()

Joachim36 odpad!

To je teda ale totální píčovina. Čekal jsem zajímavý film na základě reálných událostí, místo toho se mi dostalo papouška se sebevražedným sklonem. Norského borce, který v přílivu hněvu je schopen vlastnoručně vyndat 4 metrovýho žraloka z vody na loď. Vůbec žraloků si myslím, že tam bylo ještě málo, mělo by jich tam být víc a ty svítící olihně ty na ně měli taky zaůtočit z hladiny, aby to byl ještě lepší film. Vše je to korunované vůdcem všech Norů, který nás ujistí, že když něčemu doopravdy pevně věříš, tak bez vlastního přičinnění toho dosáhneš (teda spíš to dostaneš, ale to je nepodstatnej detail). A proto si s ničím nelámej hlavu a ocelový lana hoď přes palubu. Joooo tak to jooo. To přece dává smysl.... ()

semo99

Nikdy nepocuvaj tych, co tvrdia, ze nieco nedokazes!!! Nasleduj svoje vasne a sny.... neuveritelny film. Ale to sa musi vidiet, slova su zbytocne... ()

Bogrant

Úchvatný príbeh, strastiplná cesta naprieč oceánom, kde číhajú rôznorodé nástrahy (najmä príchod žraloka obrovského bol nečakaný a parádny), cesta za nepoznaným. Naozaj výborné spracovanie, herecké výkony na veľmi vysokej úrovni, vizuálne spracovanie, proste nádherný snímok. ()

srazer

strašná hovadina... nič viac k tomu ani netreba písat. Jedna hviezda aspoň za snahu... hold proste niesom cielová skupina tohto filmu, vedel som to ked som to isiel pozerat, no dal som tomu šancu... na tomto filme je dobre vidiet, že nie vzdy sa da spoliehat na celkove hodnotenie filmu ()

redsparrow

V drahé produkci zabalené melodrama, což je škoda, protože film by si zasloužil trochu vážnější formát a ještě drsnější a vyhrocenější dramatizaci, vzhledem dodnes neuvěřitelnému příběhu. Od Norů bych čekal něco víc syrovějšího a ostřejšího, ne tenhle hollywood. I tak ale skvělá podívaná, u některých scén jsem měl nutkání zavírat oči, což se mi hodně dlouho nestalo. ()

Jenda1250

je těžké hodnotit film, který staví na skutečném dobrodružství a snaží se k námětu přistupovat "dokumentaristicky" a přitom diváka nenudit. Autoři se tedy pokusili snímek natočit napínavěji "v mezích" reálií. A docela se to povedlo. Ikdyž příběh i konec je mi známý, nebyl mi osud hrdinů lhostejný, naopak jsem jim držel palce :-), je tam i pár lekaček, nečekal bych to v daném žánru. Tradičně norsky bezprostřední a lidské (bohužel je tam i cítit snaha zaujmout širší, zahraniční publikum, takže dochází ke zjednodušení charakterů postav, některé teatrální výjevy...), bohužel snaha o vytvoření dokonalého prostředí narazila na technologický/finanční strop a digitální efekty (a že jich je použito hodně) nevypadají příliš realisticky (především v kontrastu se skutečnými kulisami). Potěšila i drobnější role Liv v podání Agnes Kittelsen. Jeg kan ikke svømme. Viděno v kině 10.9. ()

Pytlicek

Film aj keď by som ho skorej zaradil medzi filmové dokumenty ma nadchol, hlavne aj preto, že som knižky o Thorovi hltal ako malý chalan jednu za druhou. Maximálna spokojnosť. Nemám čo vytknúť. Pútavý dej a skvelé spracovanie prebudí v nejednom z nás dobrodruha :) ()

Googooplexer

Knihu mám v polici od detstva a aj keď KON-TIKI, bolo jedno z prvých slov, o ktorých som vedel ako vyzerajú, ešte som ju nečítal. Ale budem asi musieť. Už len preto, aby som zistil, či to naozaj na tej plti (na voru) bolí takí idioti, ako ich zobrazili vo filme. Okrem iného - malý SPOILER - pred cieľom zistia, že nie sú v cieli a skoro všetci okrem mighty Thora sú náramne prekvapení. Tomu sa hovorí príprava. Neviem ako vy, no ja sa dôslednejšie pripravím, keď idem do obchodu. Síce nechodím do obchodu na voru (na plti), ale aspoň viem, kde to asi tak je, prípadne kde sú ďalšie obchody s mojimi obľúbenými rožkami, aby som nemusel počítať 13 vĺn. Tiež by som rád vedel, či tí nóri zostávajú takí zmrazení aj pri obratníku (ako to bolo vo filme), alebo to Thor vnímal inak. Napriek všetkému uvedenému to bolo veľmi pôsobivé. No čo, aspoň viem, že je lepšie zostať doma so ženou, než sa opaľovať 101 dní s piatimi polonahými bradatými chlapíkmi na malej plti. Na voru. Polovicu filmu ale budete premýšľať, prečo im nalepili tie brady tak zle. Zaujímavá vec: blond brady, ale žiadna spálená pleť. Valhalla týchto severanov vybavila naozaj pozoruhodne. ()

Rupmen

Zřejmě není ani tak důležité, jaký je přínos Heyerdahlova objevu pro lidstvo. Daleko podstatnější je, že Heyerdahl pochopil svoje životní poslání a zařadil se mezi “blázny“, kteří dokážou překonat všechny překážky a svůj bláznivý sen realizovat. V této souvislosti je pak zajímavá i postava prodavače ledniček, Hermana, životního pechvogela, kterému žádný jeho plán nevyjde. Jeho posláním je ale přijít s možným řešením a tedy s nadějí v okamžiku, kdy ostatním už nápady došly a také energie a vůle se už pomalu vytrácejí. Pak už ani nevadí, že Hermanův nápad zase selže. Ja ja, to chce zvláštní náturu. Vedle zajímavého obsahu, dostal film atraktivní filmové zpracování. Takže, po malém zaokrouhlení nahoru, 4 body. ()

hajner

Absolútna spokojnosť. Ani neviem ako mi tie takmer dve hodiny ubehli. Skvelo zvládnuté a do posledného centu výborne využité financie(film je najdrahším Norským filmom v histórii). Herci bez problémov dokážu konkurovať svetu a príbeh ma dokázal udržať v napätí. Zábery úchvatné najmä s tou vzďaľujúcov sa kamerov do nebies. Zraloci pôsobili vierohodne aj keď nie dokonale. ()

Von Kempelen

Úžasná podívaná pro všechny, co maj v srdci dobrodružství a touhu po dálkách. Ty v tom totiž nebudou hledat nějakej filmovej "kumšt" a podobný intelektuální nesmysly, ale právě to výjimečný vyjádření chlapský touhy po dalekejch cestách, ať už vedou kamkoliv. V HD rozlišení parádní zážitek... ()

KatrinK25

Páni, tak tohle jsem nečekala. Začátek byl docela nuda, ale samotná plavba na voru byla skvělá. Zvlášť scény se žraloky byly pořádně napínavé a dramatické. Padlo taky pár dobrých vtipů a moc se mi líbila hudba. Takže celkově Kon-Tiki rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Orlando Bloom se vrací k pirátům

Orlando Bloom se vrací k pirátům

19.08.2015

Ano, k těm z Karibiku. Představitel Willa Turnera se totiž objeví v pátém díle úspěšné blockbusterové série, který ponese název Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales. Jack Sparrow s tváří… (více)

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

Kdy uvidíme páté Piráty z Karibiku?

22.06.2014

Legendární producent Jerry Bruckheimer (Mizerové, Skála) už nedělá primárně pro studio Disney. Po několika finančních zklamáních (Princ z Persie, Čarodějův učeň, Osamělý jezdec) mu nebyla obnovena… (více)

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

Bruckheimerovi se Piráti 5 vymykají z rukou

12.08.2013

Jak jinak, může za to Osamělý jezdec. Největší komerční průšvih letošního léta čelí ztrátě v odhadované výši 160 – 190 milionů dolarů. Kvůli tomu teď šéfové studia Disney dávají pořádný záhul Jerrymu… (více)