Reklama

Reklama

Cesta domů

  • Čína Wo de fu qin mu qin (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Obchodník Luo Yushen sa po rokoch vracia do rodnej dediny v severnej Číne. Doma ho zastihne smutná správa - zomrel mu otec, ktorý tu pôsobil ako učiteľ. Jeho matka trvá na usporiadaní tradičného pohrebného ceremoniálu. Ten v ňom prebúdza dávne spomienky na udalosti, o ktorých počúval ako chlapec. Jeho otec Luo Changyu v tomto zastrčenom kúte kedysi nastúpil na učiteľské miesto a zamiloval sa do najpôvabnejšej z miestnych dievčat, Zhao Dio. Láska však nemala v období čínskej kultúrnej revolúcie miesto, mladý učiteľ bol obvinený z politickej chyby a bol prinútený k odchodu. Dvojica sa nevidela dva roky. Potom sa zamilovaným podarilo opäť stretnúť. Vzali sa a rozdelila ich až smrť. Ich syn, ktorý si uvedomuje, aké silné bolo toto rodinné puto a koľko prekážok museli jeho rodičia prekonať, sa rozhodne, že splní nielen matkine, ale i otcove posledné želanie... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (137)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Vizuální krásu a jemnou romanci Zhang Yimou vždy uměl a nenápadná "Cesta domů" je právě o tom. Uvěřitelné postavy s uvěřitelnými city, které se bojí vyjádřit a nádherná vizuální stránka, rozkvetlých polí i zasněžených lesů. Ve své podstatě se může zdát, že se film vůbec nepohybuje dopředu a že příběh nikam nesměřuje ale díky krátké stopáži film nenudí a nádherné obrazy si divák v hlavě také dlouho udrží. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Shi Bao .. Festival Čínského Filmu 2006 mi dovolil zhlédnou tento zajímavý a moc pěkný film. Doslova poetický snímek o jedné velké lásce a venkovské tradici. Nádherná barevná kompozice obrazu, přesná režie Yimou Zhanga a grandiózní hudební doprovod zůstane dlouho v paměti. Stejně tak nezapomenutelně rozkošná, roztomilá, ještě mladičká Ziyi Zhang, která hraje výborně. Jednoduché, dojemné, krásné. 85%. ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Nečekal bych, že Zhang Ziyi nebude nejpůvabnější během baletní kreace s mečem, ale nabalená v červené bundě a tlustých teplákách a dychtivě vyhlížející svého milého. Zapomeňte na všechny ty Tygry a draky, Klany a Hrdiny, už v Cestě domů byla čínská kráska nejpřesvědčivějším ztělesněním nevinnosti a křehkosti. Není mnoho dojemnějších okamžiků, než při působivé ukázce lidské vzájemnosti během nesení rakve ke studni a když je skrz zdi vesnické školy znovu slyšet roztomilá věta: "Veď si poctivě deník". Sic jednoduchý, ale nádherně sentimentální a obrazově vytříbený příběh... Asi to nejlepší, co jsem doposud z čínské tvorby viděl. Už se moc těším na další starší Yimouovy kousky. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Zhang Yimou dnes platí zejména za poutavé historické eposy, ve svém snímku z roku 1999 vyměnil svou femme fatale Gong Li za mladinkou Zhang ZiYi (to byl ostatně hlavní důvod, proč jsem se na film těšil) a natočil strohý vesnický příběh jedné lásky. Ještě tehdy mu stačilo unylé tempo, strohé dialogy, kamera používající statické celky. Dnes jej známe jako tvůrce, který vedle ponechavšího estetického cítění pracuje s dynamickým střihem, bravurní choreografií, s precizní gradací děje. Děkovat tomuto filmu přesto můžeme za objevení dnes velmi pracovité Zhang ZiYi!! ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Nádherný čínsky film kombinuje súčasnosť čiernobielo a minulosť vo farbe, aj keď to väčšinou vo filmoch býva presne naopak. Úvod naznačuje, že pravdepodobne pôjde o smutný film, ale v spomienkach sa vrátime v čase a začína sa odvíjať nádherný príbeh lásky. Veľkú zásluhu na príjemnom a silnom zážitku má nádherná príroda, farby jesene, život na vidieku , no hlavne krásny hudobný motív , ktorý tu znie v mnohých podobách, v záverečných titulkoch i s nádherným ženským hlasom. Ziyi Zhang ma hypnotizovala svojim zamilovaným pohľadom a za naj scénu mám darovanie spony do vlasov. Pustil som si ju možno 5-6 krát. Aj tá čínština mi zrazu prišla oveľa krajšia. Na záver pridávam trailer, ktorý tu na csfd chýba.100%. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (3)

  • V domě Zhao Di visí na začátku filmu plakát k soundtracku filmu Titanic (1997). (profhubert)
  • Scénář k filmu napsal Bao Shi podle své vlastní novely "Remembrance". (profhubert)
  • Režisér Yimou Zhang řekl, že inspirací při tvorbě tohoto filmu mu byl íránský režisér Abbas Kiarostami, kterému tímto vzdal poctu. (profhubert)

Související novinky

Seminář čínských filmů 2012

Seminář čínských filmů 2012

03.03.2012

Kino Svět, Hodonín od 9. do 11. března 2012. Přehlídka, navazující na tradici seminářů asijské filmové tvorby, pořádaných v uplynulých letech ve Veselí nad Moravou v kině Morava se od letošního roku… (více)

Projekt 100 / 2007

Projekt 100 / 2007

11.01.2007

Již 13. rokem se můžeme těšit laskavé péči organizátorů putovní filmové přehlídky Projektu 100, AČFK. Ti kažodorčně dbají o pravidelný přísun deseti mimořádně kvalitních filmů na stříbrná plátna po… (více)

Reklama

Reklama