Na úspěchy vojáků, kteří bojovali ve 30. komandu, by měl být hrdý celý národ. Tento film vypráví skutečný příběh jedné z nejdůležitějších elitních jednotek v historii britských ozbrojených sil. Kvůli tajnému charakteru akcí není mnoho lidí, kteří by o jejích osudech věděli. A přesto členové jednotky riskovali životy, aby chránili svou zemi. Film Čas hrdinů se s hrdostí nechal inspirovat jejich odvážnými činy. Čas hrdinů je britský akční thriller natočený podle skutečných příběhů 30. komanda Iana Fleminga během druhé světové války. Z jeho zkušeností čerpají britské speciální jednotky dodnes. Sean Bean (Pán prstenu, Zlaté oko) a Danny Dyer (Biznis, Hooligans) se přestavují v hlavních rolích adrenalinem nabitého akčního dobrodružství, ve kterém se naši hrdinové po bitvě na plážích Dunkirku vydávají do norských hor na nebezpečnou misi za nepřátelskou linii, která, pokud bude úspěšná, může výrazně ovlivnit průběh války. (oficiální text distributora)

hiroshima

Takových filmů už to bylo. Druhá světová, tajná akce, speciální jednotka. Vpád na nepřátelské území... Poskládejte sympatickou grupu a máte vyhráno. Zde byli všichni stejní, stejně nevýrazní, stejně nudní. (snad jedině Sean Bean byl vyjímka) Přidejtě k nim ženu, co drží zbraň jak papež hever a o průser je postaráno. Další věc je akce. Po úvodní nemastné, neslané akci si na tu další počkáme dlouhých 60 minut. Mezí tím máme možnost vidět jen vyvraždění Norské farmy nacisty a to je žalostně málo... Za krásné horské prostředí a Seana Bena dávám dvě hvězdy.... ()

Hal_Moore

O "Komandu" jsem snad ještě žádný film neviděl, alespoň teď si na žádný nevzpomenu. Co s ním ale provedl Adrian Vitoria se svým týmem, to je na pováženou. Příběh sám o sobě ani zkazit nejde, ale po technické stránce film z trácí i na klasickou televizní produkci. Hrozivá kamera a odfláknutý střih mě donutili si pár scén pouštět i několikrát, abych se v nich vyznal, alespoň je co poslouchat a zvuk společně s hudbou výsledek dostávají téměř do rovnováhy. S herci taky problém nemám, podprůměrné hodnocení tak jen díky zkaženému zážitku, který je výsledkem špatné práce kameramana a střihače. ()

Woody77

No popravde cakal som viac. Pribeh ma co do seba . Pribehy a osudy ludi pocas 2.sv. vojny to je nevycerpatelna studnica.Problem vidim vsak v tom ,ze nie je jedno kto do nej nacrie.A toto je specificke aj pre tento film.Skoda Seana Beana pre tento KAPUSTOVY film. Cudujem sa mu.... avsak ked si to zoberiem tak scenar spociatku mohol byt napisany dobre a zaujimavo avsak postupne sa aj z scenara vyklulo toto.Prevedenie stoji za odobratie licencie na tocenie. Nechcem zhadzovat cudziu pracu a snahu ,ale ozaj nie je co komentovat a tento film patri do prepadliska filmoveho smetiska. ()

ti88na

A začalo to celkom dobre. Úvod, zápletka, výcvik, skvelý Sean Bean, pohľadný James D´Arcy (v uniforme bol na zožranie) všetko by bolo fajn až to zrazu skončilo a niekde medzi vypadnutím z lietadla a dopadom v Nórsku si povedali, že kašleme na to, aj tak to bude sračka, tak načo sa snažiť. Spravili teda nejakú trápnu akciu (to bola najväčšia hrôza), zabili niekoľko hrdinov a zazvonil švédsky zvonček a vikingskej rozprávky bol koniec. ()

Shakers

Čas hrdinov to rozhodne nieje a jediný Sean Bean s toho nerobí sračku. Kedže to svojím herectvom trochu zahusťuje je s toho aspoň celkom pozeratelné hovno. Čas je to čo chlapci nemajú a rýchlo a kvalitne sa ani pes nevyserie a tak to dopadlo aj tu a spolu s filmom tak dopadol aj kameraman, ktorý točil ako keby musel ísť naozaj na veľkú. Príbeh je v pohode, prvá polka vám dva krát vysvetlí odkial kam a druhá patrí akcii, s ktorej si vy moc neodnesiete, pretože každý kto to točil mu buď trebalo srať ako som už spomínal alebo tie digitálne výbuchy si chceli užiť naživo a nie kukať na ne cez objektív. Boromir, hudba a nízkorozpočtová výprava je snáď jediné plus, inak je to bieda, ktorú odporúčam pozerať na veľmi, veľmi nudný deň a aj to s prižmúrenými očami. 50% - 2* ()

• Podľa austrálskych poznámok k vydaniu DVD bol tento film "inšpirovaný skutočným príbehom autora 'Jamesa Bonda' Sira Iana Fleminga, ktorý vytvoril jednu z najdôležitejších elitných jednotiek v histórii britských ozbrojených síl". (Johnny.ARN)
  • Počas výstrelov z rôznych zbraní počas rôznych prestreliek nevyletujú nábojnice. (Johnny.ARN)
  • V skutočných misiách druhej svetovej vojny, na ktorých je založený tento film, aj vo filme Hrdinovia z Telemarku (1965) sa predstavili britskí vojaci. Oba filmy skúmajú prácu týchto britských jednotiek v Nórsku, pričom oba filmy sa tam aj čiastočne natáčali. (Johnny.ARN)