Hra

• Švédsko Play (více)

Film rekonstruuje s mrazivostí i jemným humorem skutečný případ systematického a sofistikovaného okrádání dětí skupinou jejich vrstevníků černé pleti v průběhu několika let v centru Göteborgu. (Cinemax)

LuciusDLX

Dávam 3* za odvahu režiséra ukázať pravý obraz "západnej" Európy. Film ma celkom slušne nasral, ani nie tak pre jeho dej, veď všetci vieme, ktoré rasy sú najväčší rasisti, ale kvôli tomu, ako biela spoločnosť zatvára oči pred týmto problémom, prípadne sa snaží byť zbytočne liberálna a ide proti prírode a logike. fuuuuj ()

sarkikos

Styl cinema verite je 60 let stará věc, používaný kdysi u nás, nebo ve Francii , kde ho pojmenovali - vyšli z dokumenbtu. Tohle je přesná ukázka. Nic nového. Vůbec nemám pocit že by to mělo být tzv. proti uprchlíkům. Vidím že je to proti neschopnosti společnosti pojmenovat věci správnými jmény - v rámci jakési korektnosti. Když prudí parta pubošů,( a nejen pubošů), tak je třeba jim ukázat, kde jsou meze, ať jsou bílý, černý, fialový, jakýkoli. Když to neuděláme, říkáme jim, že můžou a voni to kurevsky dobře vědí. To jsem ovšem zažila i tady - v letním kině někde na Praze 7, kde strašně prudila partička cikánů, zhruba v podobným věku. Bílý děti by dávno někdo vyved, ale bacha, toto byli Romové! Jednak by člověk byl rasista a druhak se bojí, že vyleze fotr s nožem. Jestli film rozproudil diskuzi, jedině dobře. Jestli v tom někdo vidí rasismus, já ne - rasismus naruby- ano! Krásná ukázka je paní v parku, která se vměšuje, aniž by věděla, o co jde. Zajímavé, silné a věčné téma. (Upozorňuji, že lidi netřídím podle barev či národnosti, mám kamarády z různých etnik a menšin. ) ()

tap

syrový nefiltrovaný pohled do světa rafinované výrostkovské šikany bez násilí, o to však snad i víc nervy drásající. studená, nezúčastněná, apatická kamera a zase vypovídá o přístupu přísedících diváků, kolemjdoucích, svědků, nabízejících osmiletým dětem vizitku s telefonním číslem, kam se obrátit v nouzi ()