The_Mask

Film se skrytou filozofickou hodnotou. O stáří,nevyslovených činech,pocitech a fantazii. Pro mě mrazivější věc. Domnívám se ale, že pokud se na něj podíváte bez znalosti stejnojmenného alba od Nightwish a textů jejich písní, tak zážitek bude poloviční. 70% (s Nightwish znalostí)/35% bez ()

zekon odpad!

Nedívatelná slátanina. Čekal jsem propojení skvělé hudby a příběhu a je to nezáživný děs s mizerně zakomponovanou hudbou velmi špatně upravené do DTS 5.1. Takhle to rozhodně vypadat nemělo. Fuj! ()

ajaxx

Zde je právě evidentní ten mezník mezi očekáváním a skutečnou realitou. Ten kdo čekal, že to bude bomba fantasy s neoddiskutovatelnou a častou přítomností kapely Nightwish, byl asi značně zklamán. Ten kdo nečekal nic moc, jen prostě muzikálový příběh o jednom skladateli, asi se také nedočkal svého. Ovšem ti z nás, mezi něž se počítám, kdo alespoň z části chápou iluzi Tuomasova génia a snu, čekali hlubokou epickou, tmavou fantasy povídku s jasným abstraktním nádechem. A těm se dostalo vše do míry vrchovaté. Dílo samo o sobě asi neosloví každého, žánr a zvláště toto ztvárnění je celkem specifická záležitost a takový příběh, jako tento je i z části odrazem autorovi duše samotné. A mě se to líbilo. Je to inspirativní, vypovídající, bez sentimentu ale zato s notnou dávkou poselství a lásky. Pro mě 90%. ()

Majrek

Nejsem zrovna horlivým fanouškem artových filmů, ale tohle bylo něco jiného... Rozhodně mi hudba Nightwish není cizí, ale troufám si tvrdit, že by mne film oslovil i bez znalosti jejich hudby. Má totiž zvláštně podmanivou atmosféru - perfektní vizuální prvky podkreslené zdařilou hudbou a pospojované do sebe v logickém sousledu jako střípky mozaiky. Je to milé a překvapující - abych pravdu řekl, od hudebně laděného filmu jsem ani tak dobré zpracování neočekával. Nu, docela se začínám bát sněhuláků a přeju jim jaro. Pokud tedy hororoví sněhuláci, utkaní z chmur, mohou vůbec někdy roztát... (90%) ()

FauSSt

Vydarený počin skvelej kapely, neskutočne zachytená atmosféra...aj keď úplne doceniť to budú vedieť hlavne Nightwish fans. ()

Holly_Molly

Nehledě názoru na Nightwish se musí uznat, že tenhle film je umělecký dílo. Z každý vteřiny je cítit umělecká péče a je poznat, že je to dílo muzikantů což může být zároveň i jeho problém, protože nesedne každýmu a pro spoustu lidí bude na hraně koukatelnosti...Sakra zajímavej a netradiční zážitek! \!!/ ()

Whyte

Nightwish mám rád, ale nejsem tak moc velký fanoušek, aby mi tato kapela a divné až moc časté výstupy hlavní zpěvačky stačily po celý film. Určitě si snímek nezaslouží oněch 90%, co tady před okamžikem měl. Celkový vizuál gotického temna z přebalů metalových cédéček, evokující styl režisérů Tima Burtona nebo Del Torra, je fajn. Bohužel bez hlubšího příběhu, který by smysluplně rozvinul námět, to je pouze okrasná prázdná bublina. Na dobrém dojmu nepřidá ani místy otřesné klíčování, jako za dob Chaplinových nebo Mélièsovích skečů a podivný scénář s ještě podivnější příběhovou stavbou. Je to opravdu jen pěkně udělaný videoklip k stejnojmennému albu Imaginaerum, který se snaží tvářit jako něco více sofistikovaného a filmového, bohužel k tomu mu chybí ony základní filmové kameny, jakými jsou propracovanost postav a smysluplné vyprávění, neodehrávající se někde za rohem nebo na zadní straně notového zápisu. Najde se tam pár hezkých vizuálních momentů i náznak emocí, ale nikdy není onen okamžik dotažený do zdárného konce a vždy se před oči vyjeví skutečnost, že toto téma nebo obraz jste už někde viděli. Pro fanoušky této hudby a tématiky, týkající se jakéhokoliv nadpřirozena, to bude příjemná podívaná. Pro zbytek publika OPRAVDOVÉ imaginárium zvláštních vizí a přeludů a dlouhé bolestivé pozorování EMO babičky, procházející se po bytě a poslouchající Nightwish ze starého gramofonu. /50% / ()

Adrian_S

S některými lidmi musím souhlasit, film je velice zajímavě natočen a dějově prolínán. Chvilku mi trvalo, než mi docházelo, co nám tím Nightwish chtěli sdělit. Efekty se sněhulákem, hudba v pozadí a příběh... Fakt povedený, moc se mi to líbilo. Co se týče hereckých výkonů, nebylo špatné, kromě členů Nightwish mě překvapilo, že zde hrál i Ilkka Villi, alias "Alan Wake". :) Za mě 5* - hudba, děj, příběh, efekty Sice to asi nebude jeden z filmů, který se musí každý shlédnout předtím, než umřete, ale i tak si myslím, že je to jeden z velice kvalitních zahraničních filmů. :) Jen tak dál, Nightwish! ()

Althreya

Mnohí z vas hodnotia film ako taký. Ja poznám aj zakulisie a ako toto dielko vzniklo. Začalo to ako séria clipov k Nw hudbe. Čoskoro si vsak uvedomili aj Holopainen aj Harju ze tudy cesta nevede. Vytvorili nieco co je pre mňa ťažké zaradiť. Nic tak originálne som dlho nezhliadla. Film nemal úspech vo Finsku no nech sa na mna nik nehneva pri ich tvorbe mi to nejde do hlavy. Nema nic spoločne z autorovim životom ani so skutočnosťou. Príbeh je ladeni do takých, pre mna strhujucich, emócií ze mi nevadi krátka jazda. Naopak naplno sim si ju uzila. Možno som cakala viac znamich tonov. Ale na koniec to vypalilo skvelo. ()

StarFsh

Čo ostáva človeku s ktorým život zamietol, ktorému už v podstate nič neostalo? Iba snívať, lebo sny mu nikto nevezme. Jednoduchá hlavná myšlienka spracovaná vynikajúcim audiovizuálnym spôsobom a aj napriek tomu, že kapelku Nightwish moc nemusím (skôr ju neznášam) dávam päť hviezd. ()

Ragnall

Musím se přiznat, že jsem nečekal nic dobrého. Album je sice vážně velmi povedené, ale přechod do vizuálu bývá většinou průšvih. Tak jako mnozí další zde jsem ale velmi(!) výrazně a mile překvapen. Komorní film s pro mě velmi příjemným vizuálem (někdo se mi přesně trefil do noty), již zmiňovanou výtečnou hudbou a nevšední problematikou smíření se. Rozhodně doporučuji i nefanouškům NW, protože tento film není o nich, stojí zcela samostatně na svých pevných základech, byť tou pevností základů si budete jisti a poté, co se zorientujete. Ale tak to mám rád :) ()

Timeisnear

Zprvu musím říci jednu věc, Nightwish jsem měl rád ale postupem času mi začaly lézt poměrně dost krkem a neustálé žvatlání o tom že co je komerční to je nejlepší obzvlášť v žánru jako je melodic gothic metal je dosti absurdní, mnohem lepšího materiálu se dá najít velmi snadno, pro zjednodušení - Sirenia, Penumbra, Nemesea ( čistě první album ), Mortal love, After forever, Epica, Tristania a list pokračuje dál, z česka ještě zmínim Memoria. Pointou proč toto říkám je že ať už máme názor na kapely jakékoliv rozhodně by film měl být hodnocen hlavně pro film samotný, což se tu prostě s pardonem ale vůbec neděje. Příběh je jednoduchý, starý muž Thomas padá do kómatu a přitom zažívá velký výlet do svého podvědomí kde hledá ztracené vzpomínky na dceru, zatímco dcera se snaží v reálném světě najít cestu zpátky k otci. No a to je tak vše okolo příběhu, zdá se vám to málo? No tak to nejste samy, ovšem to neznamená že je to něco špatného, naštěstí se povedlo z jednoduché myšlenky vylovit spoustu napaditých odboček, ačkoliv spousty lidí tady říká že příběh je zbytečně natáhlý a že takzvaně "dojímavý" příběh o znovunalezení dcery s otcem nestačí, nenechte se mýlit, protože síla filmu pramení právě z celkového pocitu jak se Thomas snaží leč mu síly stačí. To co je ovšem dobré má zároveň i své mouchy, ačkoliv sněhulák je naprosto brilantní a výborně nadabovaný hercem který ztvárnil velmi populární herní postavu Alana Wake, ostatní herci dosti často přehrávají tak moc že to kazí atmosféru filmu, ironií pak je že dítě které hraje malého Thomase je mnohem uvěřitelnější než spousty lidí okolo něj. Velmi mile překvapil také Tuomas Holopainen který v Nightwish má na starost klávesy a hraje tu Thomase ve středním věku, co jen zamrzí že se nedostane prakticky k žádnému dialogu což bych i věřil že by mohlo být víc jak zajímavé. Herectví jako celek budu tedy brát jako průměr. Speciálně jsem oddělil i vizuální výkon kapely ve filmu, ti tu víceméně odvádějí klasický klipový výkon, což ovšem taky není vůbec špatně, kupříkladu taková píseň Scaretale tu má jak úlohu samotného klipu ale zpracováním do filmu překvapivě zapadá naprosto dokonale, ačkoliv jsem ze začátku měl divný pocit okolo chování Annette ( zpěvačka ) která připomínala osobu dlouho a kvalitně sjetou tak po druhém shlédnutí musím říct že jinak bych to vidět ani nechtěl. Efekty jsou na nízký rozpočet překvapivě velmi dobré a režisér s nimi operuje opravdu mistrně. To nejrozporuplnější je ovšem scénář, jak už jsem řekl příběh není špatný ale je naprosto zbytečně překombinovaný, poetické blábolení ve chvílích kdyby se mělo spíše mlčet, mlčení když by se mělo poetizovat, posloupnost děje někdy naprosto nedává smysl no prostě bordel jako hrom, přitom některé scény jsou takřka geniální ( viz sebevražda Thomasova otce ). Nakonec tu máme to na co je zvědav nejeden fanoušek kapely, hudba. Všichni komentují jak v tomto filmu chybí víc kapelových písní, to co ovšem leckdo přehlíží je fakt že ačkoliv film má nálepku "muzikál", tak vlastně to muzikál ani není, pokud by někdo nesouhlasil nechť se podívá na Repo! The genetic opera který se zaměřuje na poměrně filmový systém vyprávění příběhu ale přitom je to muzikál od začátku do konce, Imaginaerum není. Další trestuhodnou věcí která se tu opomíjí je původní hudba, protože i když to není to nejlepší co jsem v poslední době slyšel a převážnou část filmu hraje čistě orchestr, je to nadprůměr který je přítomen a na to by se nemélo zapomínat. Kapelová část je čistě výběr pár písní které uslyšíte na stejnojmeném albu, tudíž hodnocení záleží na vkusu posluchače. Tak tedy je Imaginaerum dobrý film? Viděl jsem lepší filmy tohoto typu počínaje Ink, Re-cycle, MirrorMask a konče legendárním Labyrinth, ale i přes mnoha neduhů který film má, Imaginaerum je dobrý protože je v něm cítit originalita kterou sem vnuknula fantazie Nightwish a tím je film jedinečný, klipový styl naopak pomáhá tento dojem umocnit, ať už jste fanoušek kapely nebo ne, rozhodně to za jedno shlédnutí stojí a i když Nightwish stále moc nemusím, přeju jim ať toto není jejich poslední počin. () (méně) (více)

mpet

Na film jsem se moc těšil, zvlášť proto, že Nightwish jsou jednou z mých nejoblíbenějších skupin. Trochu jsem zklamaný z toho, že jsem zde čekal mnohem víc songů z jejich alba, ale to se dostavilo jen zřídka. Přesto si myslím, že je to velice dobré dílo, které je dokonale zvládnuté po vizuální stránce. Ten imaginární svět je zkrátka úžasný. Také hudba (i když jsem čekal něco jiného) je velice dobrá. A co se týče příběhu, no každý posuďte sám, ale myslím si, že stojí za zamyšlení a hlavně není to takový typ, kde už předem víte jak to skončí. Rozhodně fantasy, která se dá shlédnout, ačkoliv musím připustit, že koncert od Nightwish je mnohem lepší (End of an era). ()

Cysnews.cz

Velmi zajímavý fantasy film s dobře provedenou hudbou skupiny Nightwish . Děj je dost náročný leč lze jej pochopit. Nikdo se nenudí a stále je nutné sledovat děj a souběžné časoví linie. Škoda , že nebyl v naší distibuci. Jelikož jsem slabší v angličtině přivítal bych titulky. ()

Major776

Fantasie filmu skvěle vykresluje jednoduchý příběh o vztahu otce a dcery. Scénické prvky jsou perfektně vsazeny a film má tak ten správný nádech. Hudební doprovod jedním slovem paráda! ()

belegaer

Příjemné překvapení. Fantasy svět bláznivého skladatele je úžasně provedený. Hudba od Nightwish parádní.Příběh zajímavý... Jenom mě tam trochu hodně vadila Anette, ale tak dost možná je to mojí averzí vůči ní. Celkově vzato, skvělý film. ()