V prosinci 1994 čtyři teroristé Ozbrojené islámské skupiny (GIA) unesli letadlo společnosti Air France na letišti v Alžíru s 227 osobami na palubě. Teroristé požadovali osvobození svých spolubojovníků a okamžitý vzlet letadla. Teprve po dlouhých diplomatických vyjednáváních mezi francouzskou a alžírskou vládou a popravě 3 cestujících opustilo letadlo Alžír, muselo však přistát na letišti v Marseilles-Provence, protože nemělo dostatek paliva pro let do Paříže. Film sleduje tři postavy, Thierryho, člena GIGN, Carole Jeanton, ambiciózní technokratku z ministerstva zahraničí, a Yahia Abdallaha, odhodlaného džihádistu. (oficiální text distributora)

mala_kea

Francouzsky-akčně sugestivní drama, které sice svými politickými řečmi a hereckými výkony nenadchne, ale zručnost kameramana a odvážnost pana režiséra dělá z přepadení nadprůměrný film. Radím, řeči neposlouchejte, ale tu atmosféru a závěrečnou přestřelku si nenechte ujít. Velmi kvalitní práce. ()

Hapretor

Drsné a záživné. Je mi sympatické, že co Amíci standardně zakončují happy endem, Frantíci ukážou reálně, bez okolků s notnou dávkou emocí a to vše zabalí do husté atmosféry samotného děje. Viva la France! ()

Wargoo

Film treba vnímať skôr z politického hľadiska. Tvorcovia sa nesnažili o to, aby sme si od nervov strkali prsty do rôznych telesných otvorov, skúšali mnohé joga triky na dosiahnutie nechtov aj na nohách. Ak by to chceli, mali by sme tu absolútne iný snímok. Oni to tak chceli natočiť. Politické dianie je bohužiaľ pre nás, teroristických a protiteroristických fanatikov, viac v popredí, než akčnejší vpád jednotky do lietadla. Ale musím priznať, už keď boli na tých eskalátoroch, pripravený na akciu, trošku prituhlo aj mne. Aj keď by som bol radšej, aby tej akcie tam bolo viac. Bohužiaľ !!! Silnejšie 3,5 alebo slabšie 4**** 66,376% ()

Rokle

Odvar United 93. Nikdo, kdo na čsfd nebo jiných filmových serverech hodnotí filmy, nemůže upustit od srovnání s Greengrassovou bombou. Jenže, ejhle... když dva dělají (zdánlivě) totéž, výsledek nemusí a mnohdy není stejný. Jsem překvapen tím, že Francouzi nebyli schopni skrz událost, která hýbala světem, vytvořit napětí. Strach o lidi tu není, střih je bláznivý a ta linie člena GIGN je absolutně nezajímavá. Skoro bych doporučil, jak už tu pár lidí naznačovalo, si přečíst výtah z oné události. ()

agassi68

Bohužiaľ už bol natočený United 93 a to je latka takmer nepreskočiteľná. Páčil sa mi francúzsky rukopis, no rušivo vplývali scény s manželkou a dieťaťom. Prišlo mi to umelé a príliš hrajúce na city. A taktiež Carole Jenton vyzerala ako Jana z Arcu. Skrátka ženy do týchto akcíí nepatria. Inak veľmi dobré. ()

Kingjiri

Doporučuju všem lidem, co se (stejně jako já) bojej lítat:) Filmová rekonstrukce teroristickýho únosu letadla, jejíž prednost i nevýhodu zároveň představuje skutečnost, že je natočená co nejvíc realisticky. Takže akce tu moc neni a když už se objeví, je brzo po ní. Dějová linka týkající se politiky mě moc nebavila a dění v letadle (cestující vs. teroristi) na mě nepůsobilo moc věrohodně. Co se mi naopak líbilo, byl pohled do zákulisí zásahový jednotky a použitý barevný filtry, který dodávaly snímku zvláštní atmosféru. Očekával jsem víc než průměr, třeba podobně strhující podivanou jako United 93. ()

darkreider

Lietadlo bude asi dosť stiesnený priestor na určité ohlušujúce typy granátov a slepého alebo popáleného rukojemníka si žiadna vláda na triko vziať nechce. Takto si vysvetľujem ako taktizovali členovia GIGN a zjavne im to aj vyšlo, aspoň čo sa týka strát na pasažieroch. Gradácia a dramatizácia filmu od začiatku až po útok je vedená pevnou rokou a sú tu veľmi silné scény, ktoré celkom zaskočia a človek to začne brať vážne (rakvy, odhady). Všetká tá príprava a obavy na každej strane tvoria správne dramatickú atmosféru. Samotný útok vo mne nechal rozpaky, aj keď ako píšem na začiatku, nezmyselné to zrejme nebude. Ale každý odchovanec starých willisoviek a CounterStrike-u by tam hodil pár flashov a všetko porubal sprevádzaný dokonale presnými projektilmi sniperov, o tom sa nebudeme prieť. S dobre volenou dĺžkou hodiny a pol je to veľmi záživné sústo. ()

n3uro

Než thriller tak akční drama, bohužel. Z 90% jde jen o politické drama které ovšem vrcholí velmi superiózně, proto ta čtvrtá hvezdička. Příště, více akce a méně politiky. ()

actor-SP

Assault nie je príkladnou adrenalínovou jednohubkou. Do celkového dejového rámca zahŕňa (vďaka výbornému hudobnému podkladu) aj scény, kt. dotvárajú charakterisitiku a pocity hl. postáv a scény po kt. si uvedomujete náročnosť práce členov GIGN. Všetko plynie rýchlo, akčne a miestami nečakane emotívne. Záverečnej scéne (prepadnutie lietadla) pomohol fakt, že režisér obsadil do hl. postavy práve jedného z členov tejto jednotky a vy sa namiesto prepadnutia staráte o to, aby vaša postava živá došla domov. 3.5* ()

longercz

Ze začátku jsem chtěl pochválit alespoň originální přístup filmu s takovouto tématikou, časem se ale mé pocity změnily jednoduše v nudu. Nudil jsem se až hrůza. ()

Mr. Kodama

Ne že by mě téma nezaujalo, ale samotné ztvárnění příběhu mi místy přišlo zdlouhavé. Politická linie děje mi přijde zbytečná. Na druhou opravdu zajímavé prostřihy reálných scén. Osobně bych doporučil spíše epizodu Leteckých katastrof (Mayday). ()

Gardenboy

Najmä za záver dávam 3*, pri ktorom som takmer nedýchal. tvorcovia dobre odkukávali od greengrassa :)))))))). Zbytok filmu príšerne chladný, pokus o vyjednávanie kdesi v Paríži bez opodstatnenia a vplyvu hlavnú na dejovú líniu len na dosiahnutie aspoň minimálnej filmovej minutáže. Ale posledných dvadsať minút BRAVÚRNE ! ()

E lan

Celou dobu nuda a na závěr bravurní zobrazení finálního zásahu. Navíc nádech reálného příběhu je na konci dech beroucí. Herecké výkony jsou ale velmi umírněné, ba možná téměř žádné... ()

danny_21

Hodně špatný teroristický rekonstrukční film, který mě jen zase utvrdil v tom, že žabožrouti, až vyjímky, jsou na tom s kvalitou filmů posledních let stejně jako ta naše česká kotlina. Chladně vyznívající a nevýrazné, nulové charakterové vybarvení jak teroristů, kteřá se zmohli jen na hulákaní jména svého mesiáše, tak cestujících t amatérsky působících členů speciální jednotky. Nakonec jediné emoce předvedla manželka hlavního šéfa zásahovky, nicméně původ jejího traumatu jsem nepobral - 30 % ()

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze

Nová přehlídka francouzského filmu v Praze