Přepadení

Prepadnutie

Assault, The

Akční / Thriller

Francie, 2010, 95 min

Těšil jsem se jak malej kluk, ale teď jsou mé pocity smíšené. Francouzi se snažili o maximální autentičnost, což se jim docela i povedlo, nepočítám-li naprosto zbytečnou postavu manželky jednoho z policistů. Problém je, že tady ta věrohodnost byla spíše na škodu, ačkoliv některé momenty byly hodně silné. Pokud se jedná o samotný zásah, tak tady podle mého filmaři odvšdli maximálně profesionální práci, ale i přesto mé očekávání zůstalo nenaplněno. 60%(30.1.2012)

• 6thSun

Nuda. 40%(10.1.2012)

Tak starý abych tuto událost zažil nebo o ní alespoň nějak slyšel, to vážně nejsem. Před shlédnutím filmu jsem tedy vůbec nebyl obeznámen s tím, že je to točeno podle skutečné události. S francouzskými filmy nemám moc dobré zkušenosti a snad jich znám více těch, které se nepovedly. Přepadení je ale jiný kafe a chutná skvěle. Skvěle natočení (skutečný) příběh a ještě lepší sledování jednotlivých postav, to se mi moc líbí. Nejvíc mě ale překvapila "tmavá kamera" která mi ve filmu fakt sedla a je to velká paráda. Pokavaď se objevila nějaká nudnější část filmu v kanceláři, hnedka se pak vše zlepšilo tréninkem GIGN a nebo scénámi z letedla.(16.1.2012)

Tenhle film si nezaslouží srovnávat s United 93. United 93 je úplně o něčem jiném a i prostředky na natáčení jsou úplně jinde. L ´Assaut zaujme nejvíce svou skvělou atmosférou, dobrou kamerou a hlavně mi sedl styl, jakým je příběh vyprávěn. Díky tomu jsem mohl nahlédnout jak do prostředí teroristů, kteří únos plánovali tak do prostředí speciální jednotky, která měla za úkol osvobodit rukojmí. Navíc můžete sledovat i třetí dějovou linii z prostředí ministerstva zahraničí. Závěrečný run na teroristy je parádní a nedoporučuju pro lidi co mají problémy se srdcem. Byly to nervy i když víte jak to dopadne, ale nevíte jak dopadne hlavní hrdina v první linii.(6.1.2012)

Názorná ukázka toho, když se teroristé Ahmeda Akbara, rozhodnou unést letadlo a zničit jej. Naštěstí to tady dopadlo dobře a francouzská vláda nedopustila, aby letadlo dolétlo do svého cíle a teroristy zlikvodovali... Takový průměr, ani né akční jako spíše psychologický a reálně pojatý...(25.7.2013)