MÁME TU ÚNOS LETADLA AIR FRANCE. CHLAPI VÍTE CO MÁTE DĚLAT....... /// Když Arabáčům hrábne, často maj potřebu frajeřit v letadlech. (Tihle ,,bobani“ se chtěli mrknout (z blízka) na Eiffelovku.) JE POTŘEBA JIM DÁT ZA VYUČENOU co myslíte? Vypíčení boží bojovníci čistěj letadlo (ne, uklízet se tady moc nenaučíš...) a sleduju konání ostatních – vlády, specialistů GIGN a hlavně Thierryho, kterej má rodinu...ble, ble, ble – vždyť to znáte... POVOLENÍ K LETU UDĚLENO! Emoce? Jistě! Co už by je mělo vyvolat, když ne vraždění nevinnejch a náboženskej fanatismus. Téměř věrný představení v pošmourně barevně laděným filtru postupně dostává grády a je radost ho sledovat! Osvobození letadla jako (ty vole, jen to přirovnávám!!) dobývání hradu. Kurevsky přituhuje a díky umírněný stopáži má tahle zajímavá podívaná super tempo. Vejlety mezi Francouzský speciální jednotky jsou poslední dobou fakt zajímavý! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem Vietnamec chystající se nasednout v Alžíru do francouzskýho letadla. 2.) Alláh Akbar (volně přeloženo: chystám se unýst letadlo). 3.) Thx za titule ,,Bobby_B“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ***(3.1.2012)

• Genero

Alláh zase sedí na palubě uneseného letadla, pro výstrahu vyhazuje na letištní plochu nevěřící mrtvoly, mocní a odpovědní pletichaří, jak ho co nejlevněji vystrnadit, až to celé musí rozlousknout dvacetiletá podržtaška z ministerstva. Tohle je podle skutečně skutečné události? Celé se to táhne jako jedovatá slina mučedníka džihádu a tenoristé cedící v kokpitu své modlitby se tváří, že mají v rektu ukrytý deštník poslední záchrany, který neváhají kdykoliv rozevřít. Pokud takhle vypadá každý únos letadla, pak lze považovat za historickou zvláštnost, že na krupici vysmažení Vlach s Lábusem vzali čáru do Bavor a nedohnal je ani superpolda Honza Zeman se srpem a kladivem u pasu. Ale abych nebyl tak zlý, ta závěrečná přestřelka byla špičková.(19.1.2012)

Je to celkom dobrý akčný thriller z francúzskej produkcie. Má veľmi dobrý príbeh o štvorici arabských teroristov, ktorí ešte na zemi obsadia dopravné lietadlo plné rukojemníkov a požadujú jeho vzlet, ale majú s ním svoje vlastné plány. A tak vláda povolá protiteroristickú jednotku, aby v prípade potreby zakročila. Spracovanie je na tom dobre, aj kvôli krátkej dĺžke tu nie je žiadne slabé miesto, už po desiatich minútach je lietadlo obsadené a už začne výborne spracovaný dej, ktorý sa približne rovnomerne venuje všetkým dôležitým stranám, takže dostatok priestoru tu majú teroristi, rozhodne zaujme aj situácia z pohľadu vládnych činiteľov a samozrejme aj protiteroristická špeciálna jednotka, ale tá je najmenej zaujímavá, za čo môžu hlavne slabšie charaktery. A po hodine už začne akcia. Ale práve tá je hlavnou slabinou filmu. Tu sa akčná stránka pomerne ťažko hodnotí, keďže je to podľa skutočnej udalosti a podľa dostupných zdrojov by sa to celkom verne malo držať reality, ale celá akčná fáza filmu jednoducho pôsobí nanajvýš hlúpo. Je síce dobre natočená, ale až príliš dlhá, teroristi v nej pôsobia celkom normálne a uveriteľne, ale protiteroristická jednotka už absolútne nie, jej konanie pôsobí až moc nelogicky a tak ma to ani trochu nezaujalo, dokonca som sa nevedel dočkať jej konca. Herecké obsadenie je v rámci potrieb dostatočné, jedine v protiteroristickej jednotke chýba niekto, kto by dokázal zaujať, ale inak teroristi aj zvyšok postáv sú bez problémov. Réžia a technická stránka sú výborné, film pôsobí väčšinu času realisticky, má slušnú kameru aj celkový vizuál. Škoda, rád by som dal lepšie hodnotenie a väčšina filmu by si ho aj zaslúžila, ale tá akčná fáza môj celkový dojem z filmu výrazne znižila, práve na to, na čo som sa najviac tešil je tu najväčšou slabinou. Po nedávnom Special forces druhé sklamanie. 62%(4.1.2012)

Tak starý abych tuto událost zažil nebo o ní alespoň nějak slyšel, to vážně nejsem. Před shlédnutím filmu jsem tedy vůbec nebyl obeznámen s tím, že je to točeno podle skutečné události. S francouzskými filmy nemám moc dobré zkušenosti a snad jich znám více těch, které se nepovedly. Přepadení je ale jiný kafe a chutná skvěle. Skvěle natočení (skutečný) příběh a ještě lepší sledování jednotlivých postav, to se mi moc líbí. Nejvíc mě ale překvapila "tmavá kamera" která mi ve filmu fakt sedla a je to velká paráda. Pokavaď se objevila nějaká nudnější část filmu v kanceláři, hnedka se pak vše zlepšilo tréninkem GIGN a nebo scénámi z letedla.(16.1.2012)

• verbal

Ti arabáši už by taky mohli konečně začít unášet letadla nějak zábavněji a záživněji. A ne, že se tam čtyři jen tak unyle nahrnou, hodinu a půl vyřvávají jako muezín s premenstruačním syndromem a sem tam někoho picnou výhradně proto, aby se přihlížející neukousali nudou. Do toho v přestávkách ještě namixují žvanivé, krizové zasedání Mitterrandových žabožroutů na téma "Do prdele, soudruzi, co budeme dělat?", které si ovšem spádem nijak nezadá s psychologickým rozborem traumatizované manželky člena komanda. Nicméně zažil jsem u tohoto filmu spoustu vzrušení a několikrát jsem se i upřímně lekl, když na mě má drahá čtvrtina v pravidelných, patnáctiminutových intervalech láskyplně zaječela: "Kurva, ty už u té televize zase chrápeš a já musím čumět na takovou pičovinu! "(9.1.2012)

• - Spoiler: Při skutečném útoku byli 3 únosci zabiti hned na počátku útoku. Čtvrtý únosce v pilotní kabině se poté bránil dalších 20 minut než zemřel na střelné zranění. (Caaslav)

• - Tento film je založen na skutečných událostech, ke kterým došlo na letu Air France 8969 24. prosince 1994 a sledovalo je v přímém přenosu 21 milionů diváků. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)

• - Unesený Airbus byl po útoku natolik poškozen, že byl vyřazen z provozu. (Caaslav)