poster

Přepadení

 • Francie

  L'Assaut

 • slovenský

  Prepadnutie

 • anglický

  Assault, The

Akční / Thriller

Francie, 2010, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • O´Neill
  ***

  Hlavním mínusem je málo akce. Prakticky celý film se absolutně nic neděje, a jediná akční scéna je ta závěrečná. Pominu to, že tahle zásahová jednotka vypadá velmi komicky, výstroj jako neprůstřelná vesta, omračující granáty apd. jim nic neříká, ale oni si vezmou na zátah revolvery, jejichž použitelnost je prakticky nulová. Po stránce herectví je to takový velký průměr, stejně tak jako po stránce hudební.(4.2.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Ze začátku poměrně rozkecaný, ale postupně přituhuje a záverečná akce je luxsní realistickej hard core. Jen mě občas přišlo chování teráčů vysloveně pitomý, ale oni nemaj mozek ani nic, to nejsou lidi, ale zmrdi, který by všude jinde mimo evropu byli odprsáknuti jak nepotřebný nic, jen v Evropě se může stát, že zmrd co naplánoval masakr v Paříži si žije spokojeně v kriminále, má právníka, odmítá vypovídat a žije a papá z daní, kteří platí mimo jiné i pozůstalí po obětech toho hnusu.(5.10.2016)

 • marvan
  ***

  Víc než co jiného je z filmu cítit potřeba poměřovat se se svými americkými vzory a tvůrčí bezradnost zastíraná formální namachrovaností. Celý film, od volby námětu až po zpracování, svědčí o ambicích i sebevědomí tvůrců, bohužel tu schází zdravá míra soudnosti. S očima upřenýma na velké vzory ztrácí tvůrci kontakt se svým dílem, takže jim pod rukama vzniklo něco odlišného, než si zřejmě sami představovali. Když při střelbě rukojmí spustí ženské chóry, zjevně inspirované Spielbergovým Mnichovem, jedná se už o čirý tvůrčí parazitizmus. Aby autoři měli vůbec šanci stvořit něco podobně silného, museli by na to jít stejně jako Spielberg: najít si téma, které je oslovuje (ne které jim slibuje získat pozornost) a začít budovat vše od základů, tedy od postav a jejich charakteristiky. Filmem Přepadení se tvůrci snaží rovnou postavit mrakodrap, aniž by se chtěli zdržovat základy. Více zde http://www.moviescreen.cz/recenze/765/l-assaut(15.1.2012)

 • Genero
  **

  Alláh zase sedí na palubě uneseného letadla, pro výstrahu vyhazuje na letištní plochu nevěřící mrtvoly, mocní a odpovědní pletichaří, jak ho co nejlevněji vystrnadit, až to celé musí rozlousknout dvacetiletá podržtaška z ministerstva. Tohle je podle skutečně skutečné události? Celé se to táhne jako jedovatá slina mučedníka džihádu a tenoristé cedící v kokpitu své modlitby se tváří, že mají v rektu ukrytý deštník poslední záchrany, který neváhají kdykoliv rozevřít. Pokud takhle vypadá každý únos letadla, pak lze považovat za historickou zvláštnost, že na krupici vysmažení Vlach s Lábusem vzali čáru do Bavor a nedohnal je ani superpolda Honza Zeman se srpem a kladivem u pasu. Ale abych nebyl tak zlý, ta závěrečná přestřelka byla špičková.(19.1.2012)

 • Beastmaster4
  **

  Podprůměrně zvládnutá simulace skutečného únosu letadla teroristy. PŘEPADENÍ není ničím vyčnívající film. Za zmínku stojí možná vizuální podoba, kdy jsou barvy pomocí filtrů potlačeny a obraz tak místy dostává punc černobílého filmu. Tato technika dává více vyniknout realističnosti. Na pár posledních minut, kdy se konečně dočkáme útoku speciální jednotky, není ve filmu nic zajímavého. Celou dobu sledujeme jen handrkování vlády, řvaní muslimů v letadle (člověk si až říká, jestli byli opravdu takoví blbci) a to je celé. Dále se zaobíráme psychikou vojáka před akcí. Co jiného také o tomhle natočit....pak mne napadá, proč to vlastně točit?!(15.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace