poster

Kronika

 • Česko

  Kronika temna

 • USA

  Chronicle

 • Slovensko

  Kronika

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Akční

USA, 2012, 81 min (Director's cut: 89 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  *****

  Polovina filmu vypadá fakt uhozeně, trapně, neoriginálně a navíc má pachuť "školních komedií". Ovšem schopnosti, které tři kámoši získají se rapidně umocňují do extrémních poloh, neustálé poletování přítomné "1sth person kamery" vytváří v druhé polovině hodně zajímavý a prožitkový dojem i bez 3D. Každopádně naprostým vyvrcholením je pak poslední čtvrtina filmu, kdy se jeden z přátel v šílené podobě (vzpomněl jsem si na klasiku Patrick (1978)... ) a ještě šílenější náladě začne vztekat a mstít. Souboj kámošů a to všechno, co používají, jak dramatické a svým způsobem i brutální to je, tlak na psychiku a uvědomnění si totálního zmaru pramenícího ze samé podstaty lidské touhy "být přijat a být milován", což se v kritických okamžicích lidského života mění ve vztek doprovázený agresí, destrukcí a sebedestrukcí, toto vše smutně ve finále film odhaluje jako i jistou kritiku k tradičním lidským hodnotám ..."Leave Me alone!!!!!!!" ...(12.2.2012)

 • Ded@M@tes
  ****

  Především by si film zasloužil lepší hodnocení, na červený stupeň určitě. Milé překvapení. ( Hodnocení: 8/10 )(21.8.2012)

 • Radek99
  ***

  Celkem pěkně natočený špek pro teenagery. Všichni ti jakoby amatérští kameramani a stokrát viděný pseudodokumentární koncept jsou ale jen průhledným kalkulem...(4.6.2012)

 • Ainy
  ***

  Tři hvězdičky za vynikající psychologickou zápletku. Nelíbil se mi záměr tvůrců, natočit to jako reálné záběry kamer v rukou těch děcek. Po celý čas filmu se ve mně míchal pocit nudy a pocit zvědavosti, jak na nás producenti chtějí vyzrát. Takže jsem to dodívala. Poslední čtvrthodinu jsme se dočkali konečně nějaké akce s kusem napětí. Dva supermani si to rozdali face to face a lítala auta, policisté, sklo a useknutá, kamenná ruka s oštěpem.(17.1.2015)

 • Fr
  **

  ,,JSEM DOMINANTNÍ PREDÁTOR!“..... /// To si takhle Andrew koupil kameru ,,BUDU TOČIT VŠECHNO!“ (škoda, že sis nekoupil šprcky....) To je moje škola, to jsou roztleskávačky, to je chodba, kde mám skříňku (ty vole, nechceš si fakt radši skočit do tý drogerie?) a tohle je díra, která vydává zvuky! (vychladni, nebyl v drogerce, ale na louce...). ... Tak jo. Představ si, že máš kameru a všechno točíš. Ke kameře dostaneš ,,schopnost“ a furt to točíš. Máš dva kámoše (aspoň máš koho točit) a ti jsou na tom podobně (naštěstí nemaj kameru. To by mě fakt hráblo!). Je třeba schopnost rozvíjet a ty to furt točíš. Máš nemocnou mámu, vožralýho fotra a (správně!) - točíš to! S kamarádama melete pičoviny, děláte vtípky jako v těch ,,skrytejch kamerách“, tlemíte se tomu a ty to.... . Kluci prožívaj nejlepší dny svýho života a o mě se pokouší epileptickej záchvat. (Akční finále ho trochu potlačí.) Zjištění, že každej nemůže mít povahu Spidermana beru jako zajímavou myšlenku, ale já prostě na tyhle ,,teen“ provedení nejsu. (A taky nemám kameru!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu konečně vidět lítat někoho jinýho než jen korejský válečníky, letadla a Hancocka. 2.) Koukám jen na filmy, kde jako první umře černoch. 3.) Přemejšlím, jestli koupit kameru nebo pánskou ochranu. 4.) Thx za titule ,,Giovanni“ a ,,NewScream“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(3.5.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace