Kronika

Kronika temna

Chronicle

Kronika

Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Akční

USA, 2012, 81 min (Director's cut: 89 min)

Josh Trank

Max Landis

Matthew Jensen

John Davis, Adam Schroeder

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • Dudek

Nevyzrálý režijní debut, jemuž zvolená koncepce částečně zachraňuje krk, ale zároveň omezuje jeho možnosti. Nejpříjemnější z celé stopáže je zdařilé finále, kterému se daří po táhlém a levném úvodu příjemně překvapit svou rychlostí a slušnými efekty.(5.6.2012)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 2,907 // Otvárací Víkend USA: $22,004,098 // Tak toto, nemalo chybu. Totálne jednoduchý dej a totálna audio-vizuálna pastva pre oči, presne takáto jednoduchá kombinácia stačí nato, aby Sci-fi fetišista ako ja bol v maximálnej eufórií.(1.5.2012)

[imdb: 7.1/10] | me: Film pridobrý pre televíziu, no nevybilansovaný pre kino. Má veľmi zaujímavý vývoj a charakter, no neudrží si svoju kvalitnú špecifickosť a skĺzne do opotrebovaných záverov a zvratov. Tak ako ma zaujal na začiatku, tak ma sklamal na konci. Andrew, don't fart. We'll never find you again.(16.5.2015)

• hellstruck

I'm stronger than all of this!I'm an apex predator! Trochu jsem čekala, že to bude něco jako filmové zpracování Misfits a místo toho jsem měla většinou pocit, že koukám na nějaké amatérsky natočené frajeřinky na youtube. "Joo" "Nemožnýý!" "Hahaha"-to je tak asi veškerý obsah scénáře. Jinak příjemně temné, i když forma found-footage mě tedy vůbec neoslovila. První půlka docela nudná, druhá naopak až příliš přehnaná, charakter hlavního hrdiny nebyl vykreslen natolik dobře, aby divák pochopil, proč SPOILER si oblíbil terorizování a zabíjení.Konec uspokojivý a předvídatelný, ale celkově zkrátka nic,co bych musela vidět ještě jednou.(12.3.2012)

• Fr

,,JSEM DOMINANTNÍ PREDÁTOR!“..... /// To si takhle Andrew koupil kameru ,,BUDU TOČIT VŠECHNO!“ (škoda, že sis nekoupil šprcky....) To je moje škola, to jsou roztleskávačky, to je chodba, kde mám skříňku (ty vole, nechceš si fakt radši skočit do tý drogerie?) a tohle je díra, která vydává zvuky! (vychladni, nebyl v drogerce, ale na louce...). ... Tak jo. Představ si, že máš kameru a všechno točíš. Ke kameře dostaneš ,,schopnost“ a furt to točíš. Máš dva kámoše (aspoň máš koho točit) a ti jsou na tom podobně (naštěstí nemaj kameru. To by mě fakt hráblo!). Je třeba schopnost rozvíjet a ty to furt točíš. Máš nemocnou mámu, vožralýho fotra a (správně!) - točíš to! S kamarádama melete pičoviny, děláte vtípky jako v těch ,,skrytejch kamerách“, tlemíte se tomu a ty to.... . Kluci prožívaj nejlepší dny svýho života a o mě se pokouší epileptickej záchvat. (Akční finále ho trochu potlačí.) Zjištění, že každej nemůže mít povahu Spidermana beru jako zajímavou myšlenku, ale já prostě na tyhle ,,teen“ provedení nejsu. (A taky nemám kameru!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu konečně vidět lítat někoho jinýho než jen korejský válečníky, letadla a Hancocka. 2.) Koukám jen na filmy, kde jako první umře černoch. 3.) Přemejšlím, jestli koupit kameru nebo pánskou ochranu. 4.) Thx za titule ,,Giovanni“ a ,,NewScream“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(3.5.2012)