Ostrov

Drama / Romantický

Švédsko / Bulharsko, 2011, 95 min

Kamen Kalev

Kamen Kalev

Tento film je taký mysteriózny úlet, že keby sa tam objavil Steven Seagal v latexových slipoch a s pudlom na vodítku, tak by to bolo určite normálne.(25.7.2013)

Zajímavý kousek. Nejvíce snad tím, jak se s proměnou povahy hlavního hrdiny změnil žánr filmu (psychologické drama v odlehčenou komedii). A stačil k té proměně jeden odvážný skok z útesu do moře... - Bezprostředně po projekci byl v mých očích Ostrov filmem na odpis. S odstupem několika dní, během kterých si snímek v mé hlavě "sedl", zvyšuji hodnocení na čtyři hvězdy.(10.2.2014)

Je to tak nekonvenční, že to rozhodně stojí za vidění. Ale motivace a chování hlavního hrdiny jsou mi natolik vzdálené, že dávám jenom tři.(21.2.2014)

Prvni tretina slibovala hodne prijemny zazitek..nicmene zbytek filmu zustal nepochopen. Skoda :((30.7.2013)

V každém z nás žije více osobností. V někom dvě, v někom i šedesát. Je umění každou z nich znát a porozumět jí. A ještě těžší to má naše okolí, naši blízcí - v tomto případě přítelkyně hlavního hrdiny. Příběh rozvíjí velmi zajímavé téma, vpřed ho posouvá spleť symbolů a je potřeba být v pozoru, aby divákovi nic neuteklo. Bohužel snímku schází to hlavní, co od tohoto typu filmu očekávám - atmosféra.(1.11.2014)