poster

Láska a modřiny

 • Francie

  Love and Bruises

 • Slovensko

  Láska a modriny

  (festivalový název)

Drama

Čína / Francie, 2011, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • danliofer
  ****

  V tomto psychologickém dramatu mi chybělo více záchytných bodů, aby se člověk mohl lépe ztotožnit s oběma hlavními představiteli. Trochu mě u něj napadl název jiného filmu (K)lamač srdcí -- možná tak trochu v nadsázce bych to použila pro hlavní představitelku... sama neukotvená, hledá záchytné body v druhých, aby byla buď opouštěna či sama opouštěla, aniž by někde opravdu zakotvila a našla konečně sama sebe... vše tak plyne od nikud nikam skrze mnoho slz a málo smíchu...(8.4.2012)

 • jhrasko
  *

  * Zaujímalo by ma, koľko strán mal scenár k tejto "dráme"?! Určite nie viac ako počet mojich hviezdičiek. *(8.1.2015)

 • Renesco
  ****

  Hua navštěvuje na univerzitě přednášky, kde poslouchá, jak jsou dnes ženy emancipované a mají kontrolu nad svými těly. Mimo posluchárnu je ale stále různými technikami a různými muži fyzicky i psychicky "opanovávána", znásilňována, nucena pořezávat si ruce a mísit si krev s "osudovým" milencem, od něhož nedokáže odejít. Její city dokáží upozadit racionalitu, dát zapomenout na balík znalostí a emancipační věrouku z přednášek gender studies, na nichž je Hua ve škole pečená vařená. Je to film o binárních opozicích: o rozporu mezi vírou a skutkem, mezi univerzitními znalostmi a realitou a vlastně i o obecné nevraživosti mezi dělníky a intelektuály, která je lehce připodobněna ke vztahu západní společnost (primitivové co žijí v hnusu a lži) vs. komunistická Čína (o něco inteligentnější lidé co žijí v hnusu a lži). Styl filmu připomene francouzskou novou vlnu, hlavně díky promyšlené a významotvorné práci s prostorem (viděným i jen slyšeným).(5.4.2012)

 • Terva
  *

  Definoval bych to tak, že ticho léčí a láska uzdravuje.(4.1.2012)

 • lysohlava
  ***

  Láska a modřiny je film přeplněný sexem, bezduchými rozhovory a mlčením Chuy. Hraje si na psychologické drama, působí ale dost nevěrohodně. Vyobrazení prvních 20 minut intenzivní fáze zamilovanosti bylo zajímavé, ale jako námět celého filmu mi to nestačilo.(28.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace