foto

Tahar Rahim

  • nar. 4.7.1981 (35 let)
    Belfort, Francie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Tahar Rahim se narodil 4.července 1981 v Belfortu. Po střední škole studoval na fakultě Paula Valéryho v Montpellier, kterou dokončil s bakalářským titulem. Po studiích se zapsal do Laboratoire de l´acteur, uměleckého ateliéru vytvořeného Hélène Zidi-Chéruy. Během studií v Montpellier se seznámil s režisérem Cyrilem Mennegunem, který jej obsadil do fiktivního autobiografického dokumentu TAHAR, L´ÉTUDIANT (2005). Tento snímek se setkal se slušným ohlasem a byl prezentován na několika festivalech.

První menší filmová role přišla v roce 2006 v hororu UVNITŘ, kde se před kamerou setkal s Béatrice Dalle a Allyson Paradis. O rok později se Tahar Rahim objevuje v jedné epizodě seriálu LA COMMUNE. Zlomovým rokem v jeho kariéře se stal rok 2009, kdy se díky hlavní roli ve filmu PROROK v režii Jacquese Audiarda dostal do povědomí širšího publika. Jacques Audiard díky svým mnohaletým režisérským zkušenostem odhalil Rahimův obrovský talent a v roli mladého vězně Malika mu umožnil rozehrát herecké mistrovství. Prorok získal četná ocenění, samotný Tahar Rahim posbíral za svůj výkon již sedm různých cen.

Tahar Rahim pro mnohé kritiky i filmové fanoušky znamená doslova zjevení a současná francouzská kinematografie do něj vkládá velké naděje. Tahar Rahim žije s herečkou Leïlou Bekhti. Společně si zahráli ve zmiňovaném Prorokovi.

Michal "claudel" Fridrich

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace