Obří sopka

(TV film)
  • Česko Super erupce (více)

Sopka nedaleko Yelowstonského národního parku se probouzí. Valí se z ní hustý dým a černé mraky sopečného popele. Jsou ohroženy životy milionů lidí...

Yellowstone: První americký národní park. Nedaleko parku leží Yellowstone Caldera, obří sopka... kterou vědci nazývají supervolcano. Nyní po stovky tisíc let, ležící a spící hrozí, že znovu propukne. Tato erupce by toho mohla hodně zničit a zabít miliony lidí ve Spojených státech. Náhle, bez jediného varování, malá část caldery praskne... teplota začne klesat, valí se hustý dým a černé mraky sopečného popele... Láva se začne valit přes kráter, 100km rychlostí za hodinu, ničí lesy, zabíjí zvířata a turisty. Teď je na správce parku, aby zastavil vybuchující calderu a zachránil tak svět... (oficiální text distributora)

rublik05 odpad!

Klasický zástupce nízkorozpočtového katastrofického filmu. Má nelogický scénář, je mizerně natočený, samozřejmostí jsou otřesné efekty a podprůměrní herci, hledat smysluplnost v příběhu je asi jako hledat jehlu v kupce sena. Obří sopka i přes svou relativně rozumnou stopáž šíleně nudí, nezaujme prakticky ničím, vše působí extrémně amatérsky a hloupě. Tady se tvůrci navíc snažili vykrást kdeco, takže ve výsledku je tahle blbost ještě neoriginální a trapná. Podruhé už ani omylem. 0/10. ()

RedRose

dam 3* protoze jsem vzhledem k reziserovi cekal opravdovy odpad ale byl jsem velice mile prekvapen! samozrejme to neni zadny acko ale dalo se na to divat a ono "narusene casoprostorove kontinuum" zde bylo zakomponovano velice citlive aniz by to vypadalo smesne. v ramci rozpoctu to bylo vcelku slusne zvladnute a dokonce jsem se pristihnul ze jsem byl chvilicku napnuty co dal prijde ;-) ()

Sollozzo

No...to byl kvalitní zážitek. Bohužel ke konci už jsem střízlivěl a začal vnímat. Naštěstí jsem neutrpěl žádnou újmu. Přežil jsem. 15%. ()

Martin1979

Nechápu přednášky o tom, že by si měl režisér přečíst základy fyziky........... každej druhej sci-fi film je popírá, tak proč ne tento......... Samozřejmě, že to byla totální sračka.......... ale taková hezká:-D. ()

Eygam odpad!

Vážně nechápu, že byl někdo vůbec s to dokončit scénář tohodle naprosto neskutečně pitomýho filmu a nepokusit si při tom ukousnout si hanbou ruku. Jediný důvod, proč jsem to dokázal dokoukat, bylo, že jsme si z toho celou dobu s mámou dělali srandu. Zlatý Rozpoutaný peklo a závěrečná honička s oblakem prachu. ()

Ondrew odpad!

Tak toto uz vazne hranici s absolutnym debilizmom. Tradicne som sa na TV film "Obri sopka" pripravoval s patricnou davkou skepticizmu, toboz po uvodnych minutach, ktore nam "hrdo" ukazuju vskutku priserne digitalne triky. Samozrejme, ako sa dalo cakat, prave so spominanymi trikmi to v snimke ide postupne od desiatich k piatim. Lez, to by bol, ciste teoreticky, asi ten najmensi problem. Vacsina postav mi pripadala silne nesympaticka, ich herecke vykony lietali hore dolu, zrejme podla nalady pana rezisera. Okamih, kedy sa do hry zapojil totalne sialeny sci-fi prvok (aspon v tomto filme mi rozhodne pripadal sialeny) s hrami s buducnostou a menenim casopriestoroveho kintinua, som uz definitivne tusil, ze je zle. A co je najlepsie, clovek marne caka, ze prave spominana sci-fi vsuvka bude nejakym sposobom objasnena. Na co by sa tym niekto z autorov trapil? Divak si to cele ma zrejme domysliet sam. K tomu vsetkemu sa este pridavaju tradicne nelogicke miesta v scenari, ktorych mnozstvo som v istom momente radsej prestal pocitat. Nuz... co k tomu viac dodat? Radsej uz nic. Je to skratka odpad ako sa patri. 0%. ()

Skunkiee

Zajímalo by mě, proč se někdo s málem peněz snaží natočit film o erupci obří sopky. Díky tomu je zde pouze několik interiérů a podstatnou část filmu si "užíváme" příšerné efekty. Úplně přitažená za vlasy je zápletka se vzkazy z budoucnosti. Napětí filmu nechybí, ale chcete-li film o sopkách, pusťte si raději Rozpoutané peklo (Dante´s Peak). S jednou hvězdičkou jsem ještě milosrdný... ()

Ajfist odpad!

Demence s kterou si scenárista zjednodušil děj filmu o rady z budoucnosti, tak to mě dokonale dostalo. Efekty katastrofální, dialogy debilní. Tento výpotek nezaslouží ani jednu hvězdičku. ()

nudlis odpad!

Jóóó, kus toho jsem myslím viděl v bedně. Smál jsem se až mě bolelo břicho, jaká to byla debilita. Vydržel jsem to do nejbližšího reklamního bloku a pak jsem to přepnul, protože dál už to nešlo. Debilita pro debily z Prima Cool. ()

teseth odpad!

Čistě náhodou jsem na tento film narazil a říkal jsem si, že nemůže být tak hrozně. Bacha na to ono může být daleko hůř. Film, který naprosto postrádá jakoukoliv logiku, scénář i pointu je vykrádačka všeho možného co kdy kde bylo natočeno. Jejich infantilní laps s časoprostorovým přenášením obrazu je opravdu hoden žáka první třídy, kterého základy fyziky vůbec nepotkaly. Já bych režiséra nechal tři týdny veřejně mrskat za takovou slátaninu!!! ()

mAt3s1302 odpad!

Další film ze série: pokus o katastrofickej film kde se jedná buď o živelnou katastrofu nebo útok nějaký potvory. V reálu jde akorát o totální sračku s naprosto příšernýma efektama. ()