Obří sopka (TV film)

John Quinn

Scénografie:

Kes Bonnet
  • Gemini

Při pohledu na žánr, stopáž, dosavadní režisérovu "tvorbu" a obsazení jsem byl natěšený na další z dlouhé řady katastrofických a zároveň katastrofálních propadáků. Když v prvních pár minutách stihly pomřít zjevně dost důležité postavy, začal jsem tušit, že tady bude něco jinak. Ale že to sci-fi je míněno takhle vážně, to jsem opravdu nečekal...a nejdivnější na tom je, že mě to opravdu (docela) bavilo:) Možná že na tom měla určitý podíl britská MILFka Juliet Aubrey, na kterou mám určitou fixaci už od dob Primevalu, ale tatíkovský účes Hrdiny Federace a Sentinela v jedné osobě by zchladil každou vášeň, i kdyby okolo láva tryskala víc než v rozpočtově někde hodně jinde jsoucí Sopce. Každopádně první dvě třetiny filmu mi přišly snesitelné a v rámci žánru debilních televizních katastrofáků správně perverzně zábavné (sopečný prach, ze kterého jsou všichni strachy bez sebe, a kvůli kterému se nesmí létat ani v deseti tisících metrech, zřejmě na helikoptéry nepůsobí, a upozornění "hlavně se toho moc nenadýchejte nebo je po vás" zřejmě funguje jako magické zaklínadlo, protože všichni funí ostošest po celý film a nezdá se, že by jim chyběl kyslík). V té poslední se to ovšem zvrátilo v obvyklý "jen ty a já to dokážeme zastavit...a pak si to konečně rozdáme" klimax, takže to sice nebude na potupných dvacet procent, ale čtyřicítka taky není žádné terno. Takže závěr - ode dna představovaného televizními rádobyudálostmi jako 10,5 Stupně jsme docela daleko, ale nikdo normální nemůže mít problém najít si něco lepšího k dívání, i když to v rámci obvyklých parametrů řemeslně ujde a nikdo tu netrousí patriotické kydy ani vám netrhá srdce. 40%(19.11.2011)

• Mrkvič

To je tak, když si někdo pustí Rozpoutané peklo, a dostane chuť natočit něco podobného. A když už to tu bylo, proč to nevylepšit o něco jako bylo ve Frekvenci. A proč pár scén neudělat tak parádních, jak vypadaly v Ohni nebo Skleněném pekle? Možná fajn nápady, kdyby ten někdo uměl točit, kdyby měl slušný rozpočet a kdyby mu v tom filmu mohl někdo slušně zahrát. Bohužel nic v téhle televizní slátanině tak není.(18.11.2011)

• Thomick

I na televizní projekt vysloveně směšné herecké výkony doplněné tragickým dabingem. Navíc jde o poměrně nízkorozpočtový film, takže potom ve výsledku má stát na trapně amatérských efektech. Achjo ... možná tohle prostě není téma pro TV film.(17.11.2011)

Vždyť zabránit sopce v erupci je tak snadné. Stačí na to trochu větší bandaska s chemikáliemi, kterou vhodíme dovnitř do sopouchu a sopka přestane soptit. Ještě předtím se však musíme spojit, pomocí videohovoru, sami se svým budoucím já, které nám prozradí, jak na to. To je všechno, celý film Super erupce. SyFy se podařilo nacpat tolik blbosti a pitomosti do jednoho filmu, že se to často nevidí. Film k popukání, proto pěkných 90 %.(24.10.2012)

• Vědma

Že já si nedám pokoj. Pořád se dívám na ty katastrofáky a pak musím dát odpad. Tohle bylo opravdu naprosto dokonale blbé.Vykrádačka Rozpoutaného pekla ( proti tomuhle hotový občan Kane), no a ten dabing :-)(18.11.2011)

• - Kdyby skutečná Yellowsonská sopka vybuchla, erupce rozmetala 2000-3000 krychlových kilometrů sopečných hornin. Jen během první hodiny by bylo vyvrženo 100 milionů tun lávy, hornin a popela, a to silou tisíce hiroshimských bomb. Více než čtvrtina USA by se stala neobyvatelnou. (Mr.Hudson)