Obří sopka (TV film)

Martin Chichov

Joseph Conlan

John Quinn
  • Mrkvič

To je tak, když si někdo pustí Rozpoutané peklo, a dostane chuť natočit něco podobného. A když už to tu bylo, proč to nevylepšit o něco jako bylo ve Frekvenci. A proč pár scén neudělat tak parádních, jak vypadaly v Ohni nebo Skleněném pekle? Možná fajn nápady, kdyby ten někdo uměl točit, kdyby měl slušný rozpočet a kdyby mu v tom filmu mohl někdo slušně zahrát. Bohužel nic v téhle televizní slátanině tak není.(18.11.2011)

Vždyť zabránit sopce v erupci je tak snadné. Stačí na to trochu větší bandaska s chemikáliemi, kterou vhodíme dovnitř do sopouchu a sopka přestane soptit. Ještě předtím se však musíme spojit, pomocí videohovoru, sami se svým budoucím já, které nám prozradí, jak na to. To je všechno, celý film Super erupce. SyFy se podařilo nacpat tolik blbosti a pitomosti do jednoho filmu, že se to často nevidí. Film k popukání, proto pěkných 90 %.(24.10.2012)

• Aluska88

Sopka, láva, sopečný prach, záchrana nevinných obyvatel městečka, státu či planety. Jak oŽeHAVÉ téma, že?:) Tvůrci se však rozhodli, že všední a stále se nudně opakující strukturu těchto "magmatických" katastrof obdaří zcela inovativním prvkem. Věci se mají tak, že vulkanoložku Kate přes PC kontaktuje její "já" z budoucnosti. Díky narušení magnetického pole se totiž otevřely brány časoprostoru a jejímu budoucímu já se tak podařilo s Kate navázat "kontakt." Účel tohoto setkání je ten, že Kate z budoucnosti odborně radí Kate ze současnosti, jak zastavit ničivou sopku a vyvarovat se chyb, kterých se tehdy dopustili oni. Paní vulkanoložka je zprvu zcela šokována a s častým užitím slova "šílenství" nakonec s překvapivě obdivným úžasem usedá naproti obrazovce a začne hovořit sama se sebou. Samotný film mi nepřišel až tak příšerný. Při pohledu na filmografii pana režiséra jsem čekala mnohem větší a neúnosnější odpad. Nakonec jsem vydržela až do konce. Ze začátku jsem byla obdařena několika lehkými záchvaty smíchu, které neměl na svědomí nikdo jiný než kolega Scénář. Ten se však po zbytek děje drží v docela poslouchatelných mezích, stejně jako samotné dialogy. Logika logicky pokulhává, tak jak v podobných filmech očekáváte. Ale například zpracování lávy se mi i líbilo. A Richard Burgi je sympatický chlapík, z kama já ho jen znám...?:) "Pojď do bunkru." - "A k čemu? Nikdy už nic nebude jako předtím", "Asi mi budeš muset věřit, tedy mému budoucímu já, které kompletně narušilo časoprostorové kontinuum." :)(18.11.2011)

• stration

Velice srandovní, blboučká, neoriginální nízkorozpočtová jednohubka.(18.11.2011)

• Vědma

Že já si nedám pokoj. Pořád se dívám na ty katastrofáky a pak musím dát odpad. Tohle bylo opravdu naprosto dokonale blbé.Vykrádačka Rozpoutaného pekla ( proti tomuhle hotový občan Kane), no a ten dabing :-)(18.11.2011)