Xi you jiang mo pian

• Čína 西游降魔篇 (více)

Pobřežní vesničce sužované vodním démonem přijde na pomoc kněz, který se vydává za lovce démonů a jako démona označí obyčejnou rybu. Naštěstí pro obyvatele v ten stejný čas do vesnice dorazí opravdový lovec, který má však trochu smůlu a krom přirozeného talentu vidět démony je také poměrně nešikovný,.Ú spěch za skoro poraženého démona mu při závěrečném vymítání sebere krásná a velice talentovaná lovkyně démonů, se kterou se setká i při další výpravě proti velice silnému prasečímu démonovi. Toho ani společně nejsou schopni porazit, a tak se na radu svého mistra náš lovec vydává najít démonického Opičího krále v pohoří Buddhy, aby mu pomohl zdokonalit své schopnosti k porážce prasečího démona. I zde se protne jeho cesta s krásnou lovkyní, která se do něj ke všemu zamiluje a začne jej všemožně uhánět. Nakonec najde Opičího krále, kterého na 500 let uvěznil Buddha, a s pomocí lovkyně a Buddhy změní k lepšímu jak prasečího démona, tak Opičího krále. (Grran)

molcan2

Možno najzábavnejší a najlepší čínsky film čo som videl je Šaolinský futbal Stephena Chowa. Film je úplne divný, no človek sa smeje od začiatku do konca. Tiež sa mi páčil jeho Kung-fu mela. Takže, keď som mal možnosť si pozrieť jeho Daai Wa Sai You Chi Chui Mo Chun Kei, bol som nadšený... veľmi nadšený. Bohužiaľ, aj keď je celkom divný (čo oceňujem), bol som prekvapený, že jednoducho nebol tak vtipný. No napriek sklamaniu Chowov film stojí za to si pozrieť. ()

jirkis

Nečekal jsem takhle bláznivou komedii, ale proč ne. Trocha parodie z Číny mi dneska sedla. Akorát po první polovině filmu jsem začal postrádat tu vážnější stránku a ke konci jsem se už nedokázal smát, jako na začátku. Na pobavení to ale stačí. ()

zipacna

Slabé tři hvězdičky, protože z počátku to bylo opravdu zábavné, ale postupně to ztrácelo tempo. Kdo zde čeká nějaké hory kung fu, ten se nedočká. Film spíš vypráví tradiční čínské legendy. ()

xzajox

Ja snáď týmto ázijským fantasy nikdy neprídem na chuť... Ak by to bolo aspoň vtipné (namiesto trápneho), alebo ak by tá fantasy stránka (okrem totálneho popierania fyziky) bola aspoň priemerná, hodnotil by som o niečo vyššie. No smola. Hodnotiť zmes lacných trikov, nezmyselné chovanie postáv a dej, ktorý ma vôbec nebavil sa nedá lepšie ako jednou hviezdou. 29% - 1* ()

Hellscuboy

Jelikož zbožňuju Kung fu Melu i Shaolinský fotbal a vůbec tvorbu Stývna,tohle mi nemohlo uniknout,ačkoli...malilililičkaťoulince slabší než starší bratříčci...bavil jsem se nárámně,miluju ten jeho humor...prostě diliňáci jako Prase!!! ()

AmunRa

Stephen Chow dokazuje, že umí lehce praštěné akční filmy (Kung Fu mela, Shaolin fotbal) s netradičními hrdiny. Nadšený mnich a amatérský lovec démonů ve dvojici se zamilovanou profesionální lovkyní démonů (skvělá Qi Shu) je partička k pohledání. Doplňují ji ještě neortodoxní konkurenti v lovu démonů a svoji roli si užil i výborný Bo Huang jako Opičí král. Příběh je částí notoricky známého eposu o putování mnicha Tripitaky za moudrostí indických svatých buddhistických knih. Užijeme si akce, kouzel, humoru, smutku a nakonec příjde i samotný Buddha osobně. Hlavně jsem si ovšem užíval kvalitní herecké výkony a dobrý scénář. ()