poster

Zvířata (festivalový název)

 • Španělsko

  Animals

Drama / Fantasy

Španělsko, 2012, 94 min

Režie:

Marçal Forés

Kamera:

Eduard Grau

Střih:

Elena Ruiz
(další profese)
 • fredisek
  ****

  Čeho se bojíte? Sami sebe...dost často. Příběh tohohle filmu není žádný zázrak, zázračné je jeho zpracování. Střídání scén, kdy se obraz málem zmrazí s vyhrocenými a afektovanými situacemi dodává filmu o psychických bolístkách dospívajících říz (v případě sebepoškozování hlavního aktéra tohle slovo není od věci použít). Námět filmu (posttraumatický teenager a jeho plyšový kamarád) zavání lacinou historkou o tom, jak je těžké trpět (by jeden neřekl), ale Animals z toho vyšel s grácií. Vypadá skvěle, je chvílemi děsivý, finále nezavání patosem, i když k němu má blízko.(24.2.2013)

 • Chrustyn
  **

  Velká podivnost, očividně ne pro každého.(5.1.2016)

 • DavidS.
  ***

  Myslivost v obrazech a další mluvící medvídek...Někdo s Tedíkem chlastá, jiný je na svěrající kazajku...Podivnost sama ještě nedělá dobrý film...Freeman nepatřičný...Tři hvězdy v tomto případě neutrální šedou zónou...(2.11.2013)

 • Heyyy
  ****

  Kdyby se mě někdo zeptal o čem to bylo, tak ani nevím co bych mu přesně řekla. A přesto to byl hrozně cool (jiný slovo mě prostě nenapadá) film. I když jsem měla pocit, že se tam nic moc neděje, ke konci to nabralo takový spád a všechno se tak nějak logicky vyřešilo a vyjasnilo, že musím říct, že mě ten film fakt dostal. Má parádní atmosféru, která je daná i prostředím kde se to odehrává (hory, les, jezero). A v neposlední řadě super hudba.(24.2.2013)

 • Botič
  ***

  K dokonalosti tomu chybí Sleep party people vystrkujíc zpoza stromů svoje zaječí uši.(10.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace