Architektura (TV seriál)

Architectures

Dokumentární

Francie, 2009, 68x27 min

• boshke

Viděl jsem tři díly. Mohou to být zajímavé stavby od zajímavých architektů, o kterých mohou vzniknout zajímavé dokumenty. Rozhodně zajímavější než ty z této série. Dlouhé statické záběry a nepříliš fundovaný, strašně nadabovaný komentář plný nicneříkajících frází a nesmyslů... 40%(15.12.2012)

Stan Neumann! (ano, je synem Stanislava Našli? Nenašli. Našli? Nenašli. Našli? Nenašli Neumanna a vnukem Stanislava Kostky Neumanna)(26.10.2014)

Architektura II. 2010 Komentář čte Pavel Rímský, 1. díl Tojo Ito a jeho „Dům pro všechny“ v japonské Rikunzentakatě, postavené po tsunami v roce 2011. 2. díl Umělecká škola v Glasgow, Charles Rennie Mackintosh 3. díl Oscar Niemeyer a jeho budova Komunistické stray v Paříži 4. díl Jan Brinkman a továrna Van Nelle v Rotterdamu 5. díl Kazujo Sejdžima a Ryuje Nišizawová a Výukové centrum Rolex na břehu Ženevského jezera. 6. díl Gotická katedrála v Kolíně nad Rýnem 7. díl Lina Bo Bardi a Citadela volného času v Sao Paulu 8. díl Jacques Kalisz a Národní taneční centrum ve Francii 9. díl Enric Miralles a Carme Pinosová: Igualada, betonový hřbitov nedaleko Barcelony (1985-1995) 10. díl Chrám Panny Marie v LeRaincy nedaleko Paříže 11. díl Jacques Herzog a Pierre deMeuron: Vitrahaus Basilej 12. díl Slavný vojenský stavitel Vauban a citadela v Lille 13. díl(29.1.2015)

Moc hezky natočené a pro toho kdo má rád zajímavou a především krásnou architekturu, bude tento pořad balzámem na duši. A to nemusí být ani vystudovaný architekt.(2.1.2013)

• bangee

2. díly(12.5.2012)