poster

Architektura (TV seriál)

 • Velká Británie

  Architecture

Dokumentární

Velká Británie, 2009, 45x27 min

Režie:

Richard Copans
 • Anderton
  *****

  Dokument o architektúre má vyzerať tak, že natočíte sériu o stavbách historických a moderných, ktoré sa nejako významne zapísali do dejín kumštu, ale nie sú natoľko prevarené z pohľadníc, že vás začnú nudiť. Každá stavba je predstavená v 27 minútach, čo je tak akurát, aby ste sa dozvedeli dostatok informácií a aby ste sa nezačali ošívať. Ak vám to nestačí, máte internet, podstatné je, že vás na ne tento dokument upozornil.(17.9.2012)

 • bangee

  2. díly(12.5.2012)

 • Paity
  ****

  Moc hezky natočené a pro toho kdo má rád zajímavou a především krásnou architekturu, bude tento pořad balzámem na duši. A to nemusí být ani vystudovaný architekt.(2.1.2013)

 • prkalil
  *****

  Stan Neumann!(26.10.2014)

 • bohemia_regent
  ****

  Jeden z možných (zdařilých) přístupů natáčení filmů o architektuře. Vzdělávací hodnotu zajišťuje zajímavý a nepovrchní komentář, stejně jako názorné používání jednoduchých modelů a v některých dílech i glosy samotných architektů. Emocionální složka je postavena hlavně na výtvarných kvalitách práce kamery, přičemž na možnost využívání hudby se téměř programově rezignuje. Jedna hvězička dolů je za dramaturgické hledisko při výběru objektů: To, že je skoro polovina z nich z Francie, se dá pochopit, jde o francouzský cyklus (s koprodukčním přispěním Německa). Ostatní díly se omezují na pouhých 11 dalších evropských zemí (nejčastěji Itálie a Španělsko po 4 dílech), přičemž nejdál na východ se tvůrci dostali do Finska a Rakouska (v bývalých postkomunistických zemích se podle nich asi žádná zajímavá architektura nevyskytuje), mimo Evropu pak na pouhých 5 zemí (nejčastěji Japonsko, 3 díly). -------- V titulcích (jednotlivých dílů) seriálu uvedeno: režie Catherine Adda (3), Frédéric Compain (4), Richard Copans (21), Julien Donada (1), Valery Gaillard (1), Juliette Garcias (2), Olivier Horn (1), Stan Neumann (19) - některé díly režírovala dvojice Copans/Neumann; koprodukce Francie / Německo; roky výroby 1995-2009. Cyklus neskončil 45. dílem, pokračuje se v natáčení dalších. Viz http://www.imdb.fr/title/tt0853066/ -------- Tento seriál je v databázi uveden ještě jednou http://www.csfd.cz/film/323650-architectures/, v tomto případě s částečně správnou informací o zemi původu, ale opět s neúplným seznamem režisérů a roků výroby.(28.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace