"Dnes večer si otestujute svoje hranice a konečne dokážete, či si zaslúžite našu pomoc."  Brat Iris (Brittany Snow) potrebuje okamžitú transplantáciu kostnej drene, na ktorej úhradu jej finančné príjmy nestačia. Východisko z neľahkej situácie ponúka Lambrick Foundation, rodinná firma, ktorá chce pomôcť. Jediné, čo je potrebné urobiť, je v priebehu jedného večera sa spolu s ďalšími siedmimi účastníkmi zúčastniť hry na ich honosnom sídle a vybrať si medzi voľbou A alebo B. Na rozhodnutie je určených iba niekoľko sekúnd a bud' budú držať všetci spolu ako tím, alebo postupne eliminovať jeden druhého. Avšak aké sú skutočné možnosti? Je táto hra o tom, aby si súťažiaci pomáhali, alebo sa postupnou elimináciou ostatných prebojovali k víťaznému koncu? (sochoking)

Najt

Velice slušný psychologický thriller o skupině lidí, kteří jsou drženi proti své vůli a musí hrát hru. Film začíná pozvolna, jemně a postupně začne budovat tíživou atmosféru. Nejdřív vše vypadá jednoduše ale, když začne samotná hra, začne přituhovat. Ve filmu sice nenajdeme moc gore, ale za to vše působí reálně. Třeba scéna s žiletkou byla fakt věrohodná a asi bych se choval úplně stejně a ten nátlak na psychiku je velký. Každý člen má možnost volby, přičemž ani jedna není dobrá. Tady je škoda, že tomu dilematu nebylo dáno více prostoru. A možná škoda, že to nebylo drsnější, ale i tak to bylo super a i tak by se každý normální člověk posral strachy. ()

rob_troy

OBSAHUJE SPOILERY! Všichni odevzdat drobné předměty, šperky, mobily a kabelky. Začínáme! Film dbá na zasedací pořádek, společenské chování a samozřejmě zábavu. Dáte si něco k pití? Nejlíp whisky. Jste-li vegetarián/ka, máte smůlu, protože pro Vás v kuchyni nic nemáme. Hra je ovšem hra a má různá pravidla pro různé druhy lidí. "You have your price. Ten thousand dollars for eat your steak." - "Just close your eyes, its a lot of money." John Heard, kterej abstinuje. "I'd give you ten thousand dollars if u'll drink that glass of wine." Zakladatel "hry" si pohrává s myšlenkou a vlastně i skutečností, že balík peněz, zde se jedná o deset tisíc dolarů a víc, změní lidský charakter či zvyklost. Že nekouříte? Vykuřte tuhle cigaretu a dám vám 10,000$. Že nejíte ryby? Snězte tuhle rybu a dám vám 20,000$. A k celkové hře? Would you rather... Vyberte si A nebo B, to je všechno. Postupně budeme vyřazovat, než se dostaneme k vítězi. Máte 15 vteřin na volbu, jinak budete vyřazeni. A jak těžký a šílený rozhodnutí budete muset podstoupit, to pro Vás zůstává překvapením. Máte jedinou možnost odejít a to teď. Nikdo? Tak fajn. Dialogy v samotném ději nejsou zas tak důležitý, jelikož se hraje na rozhodnutí, která vedou k vizuální zábavě ve formě ubližování sobě nebo jiným. John Heard: "You wanna hurt us!" (Boom) Nastavit si lidi tak, aby se rozhodovali v několika vteřinách o važných věcech, to chce někoho šílenýho. Opravdu se mi nezdá, že by zde šlo o tzv. SAW. Nápady ve filmech se samy sobě často podobají, ale jen o málokterých se dá řict, že by kopírovaly některý jiný. Muselo by jít o polemika a stejně by se nedošlo k závěru. Osobně jsem viděl všechny díly SAW a nepřišlo mi, že bych ho tady viděl. Díval jsem se na úplně jiný film s dobrým nápadem, nikoliv kopií několika dílové brutality. Některé postavy se chovají tupě a mají tendenci o faleš sebe sama. Někdo se chce vzdát, někdo ze sebe dělá hrdinu, někdo se obětuje čistě pro empatie a někdo je čistě hajzl. Pot, krev, řev, smích. Jako hrnec s vodou, kterej se postupně uvádí do varu. Těšil jsem se na každou další Would you rather, protože to mělo správnou šťávu a Sasha Grey se chovala jako správnej záporák a určitě se by v takovou chvíli našel opravdu někdo podobnej, jen míň sexy. Vlastně jsem jim tu účast na natáčení chvílema záviděl, zdálo se to opravdu zábavný. Taková větší pošťuchovačka pro dospělejší. Další příjemná věc byla, že jsem měl možnost si po dlouhé době užít film v čisté angličtině bez zkaženýho českýho dabingu nebo s titulky. Ještě příjemnější na tom byla Blu-Ray kvalita v 720 pixelech, místo který Vám například normální 700MB AVI sebere požitek z větších detailů. Zábava je přeci jen zábava, ať je jakákoliv. Někdy si jí vybíráme sami a někdy ona nás. Stačí dostat možnost výběru, jestli chcete hrát, nebo odejít před zahájením. A jestliže máte možnost podívat se na Would You Rather, tak do toho jděte. Pusťte si to a vyhrajte! Za rok 2012/13, současný filmový náměty a že mi dotyčnej snímek dal chuť se více rozepsat, vlastně pro celkovou zábavu, dávám 5 hvězd. Hodnocení je přeci jen věc individuální a každý k němu přistupuje jiným krokem. Stejně jako chutě v jiných věcech, i názory a pohledy jsou jiné. Would You Rather se může zdát sebevíc béčkové nebo neoriginální. Atmosféra se držela perfektní. () (méně) (více)

Nikki48

Karma je strašná sviňa len čo je pravda. Za všetky hriechy, ktoré som kedy spáchala, oplatil sa mi vesmír týmto filmom. Tešila som sa naňho. Predstavovala som si, ako ma svojou atmosférou priklincuje do kresla a nedovolí dýchať. Kto by to bol povedal, že nakoniec skončím akurát tak s vysokým krvným tlakom a neodolateľnou chuťou vynadať človeku, ktorý mi Would you rather odporučil? Možno som čudná ja, ale trýznenie babičky na vozíku, vojnového hrdinu a choré rozhodnutie hlavnej postavy zastreliť jedinú sympatickú postavu, sa mi nielenže nezdá desivé, hororové a akýmkoľvek spôsobom obdivuhodné, ale skôr zvrátené a choré. Doteraz som nepochopila postavu lekára, ktorý sa niekoľko scén pripravuje na veľkú záchranu a 3 sekundy po pôsobivom entrée skončí zastrelený kdesi v pivnici. Jediným zadosťučinením bol koniec. Po všetkom tom týraní môjho vkusu si presne takýto záver hlavná hrdinka zaslúžila... ()

dzberry

Komediální drama odehrávající se v místnosti plné špatných herců. Nejhumornější a nejpřekvapivější ze všech však pro mne byla Sasha Grey. Oproti jejím předcházejícím hlubokohrdelním a anal...fabetským rolím úplný andílek (ech...její závěrečné polykání vlastně nakonec trumflo vše, co kdy předtím natočila!!!)! Celé je to samozřejmě strašná pipinkovština, ale zábavná! Plnotučné tři! P. S. Zvolil bych sud! P. P. S. Sashu Grey neznám. Vyprávěl mi o ní kamarád. ()

MrNathe999

Není to tak silné jako původní SAW, ale rozhodně je to lepší než všechny další díly. Ten konec se dal trochu čekat. Jo a hraje tam Sasha. ()

jafuska

Pro mě naprosto sadistický a nelíbí se mi, když se někomu ubližuje, ale jako námět a dramatičnosti tak to je vcelku dobré, délka filmu tak akorát, já jsem vcelku spokojená, ale upřímně, kdo by chtěl hrát takovou hru? já tedy určitě ne, i kdyby šlo o život, někomu jinému, tomuto bych se určitě nepropůjčila, na to jsem dost velký slaboch ()

miki68cz

Primitivní, jednoduchý, přímočarý v některerých fázích až trapný film s neherci. Od začátku odhadnutelný obsah i konec. Nedoporučuji ()

1mara2

Hmmm. Těžký dojít k závěrečnýmu verdiktu. Strašně věcí mi tu šlo proti sobě, nerad bych tu něco výraznějc vyzrazoval, takže radši zůstanu u hodně obecnýho pojmenování - malinko debilní násery. Natočený je to dobře, ale některý momenty se mi prostě čistě ze subjektivního hlediska nezamlouvaly. Rozhodně ale doporučuju se na to podívat a dokážu pochopit lidi, co tomu daj 5 hvězd, já to ale nejsem. ()

Romeroo

No já smekám, chce se mi napsat KONEČNĚ! ( ale popořadě ) V TV se reality show opakují furt dokola, dokonce i výherci se opakují! Kladu si otázku: " proč nepřijít s něčím novým ? " Myslím, že by i diváci mohli posílat sms a komerční televize by vydělaly majlant. Je to sice hodně zvrhlý nápad, ale úplně stejně jako tento film. Wauuu ( hodně nadšeně ), jak já se bavil nad tím tleskáním a huronským smíchem, škoda jen, že synek neudržel ptáka v kleci, ten byl totiž taky k sežrání...a juuuhůůůů ( skoro orgasmus ) - KONEČNĚ - KONEC!!! ()

Kortexo

Bezchybný film se skvělým obsazením.Největší sílou tohoto filmů je jeho reálnost.Saw je vyjímečný snímek, ale oproti tomuhle, velká sci-fi.Jeffrey Combs je tady brilantní a dokazuje, že je po právu legenda.Za něj je to pět hvězd... ()

Pitryx

Velmi zajímavý film. Velká škoda nevyužitého potenciálu, mohlo se z toho udělat super gore podívaná. Takto z toho spíše plyne poučení, že ne všechna rozhodnutí jsou jednoduchá a zřídkakdy správná. V podstatě nebylo co hrát, takže to také tak vypadalo. Jisté menší napětí ve filmu je, ale také tam je dosti zbytečně dlouhý rozjezd. Průměrná podívaná na sobotní večer. 90119322 ()

ratpile

Škoda pár laciných momentů (linie policisty záchranáře) a několika záběrů jak z německé kriminálky. Jinak to totiž byla více než slušná žánrovka; vystavěná na nápadu, napětí a dekadentní atmosféře, nikoliv na přehnané brutalitě a obscénnosti. Navíc slušně obsazená - Brittany Snow se nedalo nefandit (něco mezi oduševnělejší Amber Heard a Dianou Agron) a Jeffrey Combs snad musel vypadnout z Addams Family. ()

lusa

Svieže, nápadité a aj keď som tomu zo začiatku neverila, myslím, že by si zaslúžilo aj vyššie hodnotenie. Variácia na SAW, no aj napriek tomu žiadna vykrádačka. Fakt odporúčam aj pre NEfanúšikov hororu. 4* ()

BodG

Tento film se snaží o nějakou sondu do lidské duše, ale je prázdný, až to bolí. Koncept sám o sobě má tolik možností, ale film je nevyužívá a zůstává plochý. Nelze jej zařadit ani jako horor, protože ony brutální scény nejsou prakticky vůbec vyobrazeny, ani jako thriller, protože děj je zoufale předvídatelný...pokus o zajímavý zvrat na konci filmu působí jako snaha uchlácholit diváka, který je zklamaný z nudné podívané. Nutno podotknout nerealističnost dopadu drtivé většiny možností, jež si aktéři této zvrácené hry zvolí. ()

Sssiksseilor odpad!

Ale kdeže. Takovouhle směšnou sračku oceňovat skutečně nejde, ledaže bych dostal také na výběr ze zkurvených dvou možností, a jelikož Sebe absolutně miluji, tak bych tomu hvězdy dát dokázal jako stovky ostatních, kteří zjevně volili tu méně horší valiantu. Well then, don't rather play any games and you're obviously safe, right? Žánrově je tohle dílo úplně mimo a párkrát jsem se zasmál té neschopnosti, plynoucí z napsání tak stupidního plytkého scénáře. Vše je předvídatelné a zaručeně debilní. Vždy jen dvě možnosti (neustálá dualita), stále tlačí čas (neexistující) a všemu vládnou peníze (strach versus moc). Možností k lepším prožitkům tu však bylo plno a stačilo alespoň trochu nahlodat zajeté prohnilé koleje a směrovat to jednoduše jinam (ano, kéž by). Základní motivace filmu u hlavní postavy je totiž ta nejstupidnější ze všech volitelných a i kdyby celá stopáž byla plna skvělých hereckých výkonů a nejen hutné atmosféry, tak za samotný konec je třeba spláchnout tuhle přehvězdičkovanou blitku do odpadu. Také jestli někoho láká jedno herecké obsazení, tak vězte, že samotný anál (mimo jiné) Saši Šedé je celý trestuhodně nevyužit. Na závěr vám dávám padesát pět vteřin, zdali se na to už nechcete konečně vysrat? V případě, že ne, se přesvědčte svobodně sami... ()

DoubleJack

Další z řady "sadistických hororů" vyžívající se v tom, že osazenstvo nemá příliš na výběr a musí sebe navzájem mučit nebo mrzačit. Svobodná vůle je přitom dost diskutabilní. Herecké výkony jsou velmi přesvědčivé, a proto se vám dostane film nepříjemně rychle pod kůži. Bohužel asi už nejsem pro tyto filmy cílová skupina. ()