Šest prstů v Zeleném (amatérský film)

Horor / Krimi

Česko, 2012, 52 min

Lukáš Bulava

Jednak sympatická pocta giallo subžánru (děj, hudba), jednak dobrá komedie. A myslim to opravdu vážně, ne jako nějaký výsměch nedokonalému amatérskému dílu. Dosavadní Horrorwatch kraťasy mě dost míjely, protože jsem z nich necítil, jestli jsou ty časté WTF repliky záměrně humorné, anebo prostě jen neúmyslně mimo (např. "Tys mě normálně kousla" z Amandy :-D). Ale tohle je fakt sranda. [CAPEFEÁR]. A obrovským plusem jsou (ne)herci obsazení do rolí detektivů. Ti si to vyloženě užívají a v té komediální rovině jsou až překvapivě přesvědčiví. Těšil jsem se na každou další scénu s nimi.(24.1.2014)

Snažit se v Česku v amatérských podmínkách o poctu giallu, to zavání pořádným průserem. Ale tvůrci Šesti prstů v Zeleném nástrahami prokličkovali se ctí. Je dobře, že režisér netlačil za každou cenu na pilu a ve správných momentech příběh odlehčil (doufám, že to bylo záměrné :). Když už jsme u příběhu, nejenže má v Šesti prstech hlavu a patu, ale je dokonce natolik zajímavý, že dovolí divákovi zapomenout na herecké výkony, klasický to neduh amatérských filmů. Dalším velkým (minimálně pro mne největším) kladem je hudební doprovod, který evokuje ty nejlepší klasické pecky. Kamera se snaží, velká škoda, že si tvůrci nepohráli s filtry a nedodali celku více filmový look, který by giallu určitě slušel. Zamrzela místy přílišná skratkovitost příběhu, kdy postavy fakt, že jim umřel kamarád a jeho přítelkyně odbudou jednou větou. Mně, coby severočechovi, navíc nejde přes uši to šílené nářečí. Člověk má pocit, že všichni horroroví režiséři dneška žijí na severní Moravě. Nicméně jsem spokojený.(31.1.2012)

• choze

Po deseti minutách jsem to vzdal (takže nehvězdičkuju) a to jsem prosím giallo fan a amatérský filmař a sám bych rád nějaké giallo natočil. Amatéřina nejhrubšího zrna. Ne, že bych to od filmu s takovým plakátem nečekal.(21.8.2012)

• korbitch22

Předvídatelná a nudná kravina.(4.2.2012)

Tož kurde synci a baby. Dobře to v té Karviné robite. Zdá se, že se českému filmovému horroru začíná blýskat na lepší časy. Možná že o něčem vypovídá fakt, že to přichází z té amatérské tvorby. Tohle je letos již druhý český amatérský horror, který mě velmi mile překvapil svou technickou stránkou. Kritizovat u podobných filmů herecké výkony je samozřejmě tabu, které já milerád ctím. Ale např. Barbora Kosiecová v jedné z hlavních rolí na mě působila hodně dobře. Hodně oceňuji neposrání se z, na české amatérské poměry ještě pořád hodně riskantní, delší stopáže. Hluchých či nudných míst velmi pomálu. Jelikož jsem orlovský rodák, který se v Karviné vyučil, místní nářečí mi nijak nevadí, naopak, docela jsem i zavzpomínal na doby, kdy jsem tak sám mluvil. Tvůrci mají horror evidentně v krvi, nebojí se riskovat a jít do scén a záběrů, které tam prostě chtějí mít, i když to je v daných podmínkách a nabytých zkušenostech ještě stále komplikované. Je z toho cítit cit pro žánr a snaha stát se jeho poctou. Což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu to mnohé odkazování a za každou cenu mít tam všechny elementy kriminálně-horrorového žánru giallo, mi trochu vadilo a měl-li bych zmínit největší negativum, bylo by to asi toto. Což je obecně jen bezvýznamná výtka. Takže, JO!!!!!!! Jděte do toho, nejste-li zmlsanými blbečky onanujícími nad full HD obrazem, prostorovým zvukem a sterilnědokonalými triky, kteří na nějaký obsah či snahu filmu z vysoka kašlou, pravděpodobně Vás to překvapí a potěší stejně jako mě. Zdá se, že přišel čas, podívat se Horrorwatch na zoubek a seznámit se s jejich produkcí podrobněji. Tímto se hluboce omlouvám, že jsem to dosud neudělal. Až těď jsem zjistil, o co jsem asi přišel :-).(1.2.2012)

"Ty nesviť mi tu s tím majákem a dej mi radši cigáro, ty cipe !!" ;)(24.4.2014)

Tak lehké počáteční obavy z délky stopáže se ukázaly být zcela zbytečné již během několika minut. Bavil jsem se nadmíru a celý film uteče rychleji, než byste řekli "šest prstů v zeleném". Jak už jsem někde jednou psal, Lukáš má opravdu hodně nakoukáno, a je to zatraceně vidět i tady. To pak filmového fanouška prostě baví, baví ho sledovat takový film plný odkazů na různé kultovní snímky. A když tam je zajímavý příběh, živé, nenudící dialogy (okořeněné ještě severomoravským dialektem :) ), a super hudební podkres, tak pak není vůbec co řešit, o čirou zábavu postaráno. A ještě by bylo namístě pochválit Lukášův herecký výkon, perfektní. Za mě tedy velká spokojenost, pane Horrorwatch :).(1.2.2012)

Do třetice všeho dobrého a zlého a opět nadprůměrná podívaná. Jde vidět, že Lukáš ví jak diváka zaujmout – už má přeci něco nakoukáno. No mě samozřejmě navnadil již prvním záběrem na lahváče, co kluci drželi v ruce a hned jsem si taky jednoho „Radíka“ musel dát. Tvůrce musím pochválit především za pestré mordy a hudební doprovod. Byla to jedním slovem lahoda. Herecké výkony některých jedinců byli sice trošku slabší, ale zachraňovali to svým nezaměnitelným nářečím a hláškami. Jj souhlasím s kolegou, že Barbora Kosiecová byla rozhodně příjemným oživením…(28.2.2012)

Nejvice se me na tomto kousku libila vynikajici hudba, celkove me to vsak tak nenadchlo, jako predchozi Lukasovi kratasy. Herecke vykony nema cenu resit, je to prece amatersky film. Potesilo par narazek na ostatni hororove klasiky, celkove me to vsak poradne nedostalo. Ale v ramci amaterske produkce je Lukas jednicka.(10.2.2012)

• cunesk8

Ou Giallo z Kurwiné to mě podrž. :) Pitris (Pussy lover) jako četník Clancy Wiggum :D :D. No popravdě to byl strašný film, ale je příjemné vidět film z míst, které tak trochu zná :)(22.2.2012)

Kromě toho, že Lukáš Bulava naprosto skvěle chápe žánr giallo, je schopen natočit dobrý film, který je rozsáhlejší, zábavný a vlastně i napínavý. Ano, postavy jsou místy špatně zahrané, ale tohle po chvíli kousnete. Hudební složka je naprosto nepřekonatelná, což se projevuje od samotného úvodu. Zápletka je celkem přímočará, ale přesto dobrá. Efekty jsou místy hodně podařené.(6.11.2013)

• Jinpachi

Konečně něco, co mě nepřimělo dát veškerou českou amatérskou tvorbu stranou a jít se nadýchat čerstvého vzduchu do nejbližší hospody. Konečně něco, co mě nepřimělo dát odpad. Ano, je to špatné a kvalita nijak zvlášť nepřevyšuje předešlé snímky, ale v jistých věcech je zde vidět nepatrný pokrok, jako u asijského studenta o odnaučení šišlat. Kamera není nikterak vyvážená, záběry nejsou záživné a střih je špatný, ale scénář není zase tak hrozný a herecké výkony neuráželi jako předtím. Dvě hvězdičky by snad měli na namaštění ega tvůrce stačit.(21.4.2014)