Starbuck (festivalový název)

Ken Scott

Ken Scott, Martin Petit

Pierre Gill

André Rouleau

Film, ktorý v konečnom dôsledku ani nie je komédiou, ale obyčajným príbehom o ľuďoch s neobyčajným námetom, za ktorý Kena Scotta chválim, za ten remake z 2013 už menej ... na čo to. Veľmi príjemná záležitosť so sympatickým hlavným hrdinom a výbornými pesničkami.(14.5.2015)

A sakra, já čekal jednoduchou komedii na pohodu a vůbec ne film, u kterého se mně nakonec bude svírat hrdlo dojetím. Vtipné momenty se střídají s krásně lidskými no a co si budu nalhávat, hlavní hrdina mně někoho silně připomínal. Někoho, na koho občas po ránu v zrcadle není zrovna pěkný pohled, ale......a nevím moc co víc napsat, přiznávám, že dojmy a vjemy z tohoto filmu jsou tak intenzivní, že je stále rozdejchávám. Smál jsem se, přemýšlel, slzy zatláčel....výborný film!(10.5.2015)

Nechať si platiť za masturbáciu je prejavom priamej demokracie. Ako to je ale keď chcem vedieť kto je otcom? Hmmm ... inak komédiu od toho moc nečakajte, no na druhú stranu je to milý príbeh .... (najviac ma dojalo, keď prehovoril "hovorca" detí čo podávali žalobu keď chceli vedieť kto je ich biologický otec)(20.10.2015)

Ještě nejsem schopen ze sebe vysoukat nějaký sofistikovaný komentář, takže jen pár vět a později to možná celé přepíšu. Absolutní pohodovka o tom, že seriózním a vnímavým otcem se můžete stát i v trošku pozdějším věku. Jen nesmíte prodávat svoje sémě, jako náš hlavní hrdina. Potom se klidně může stát, že těch potomků bude přeci jen "maličko" víc. Na druhou stranu, o to bude Vaše překvapení příjemnější, protože počít tolik dětí se jen tak někomu nepoštěstí a nad nějakou žalobou člověk mávne rukou, stejně jako v tomle milém, úsměvném filmu, s naprosto úžasným soundtrackem.(29.4.2015)

Starbuck je takmer doslova identický s jeho americkým remakom - Pozdrav zo spermobanky (2013). Odlišujú sa hlavne réžiou. Kým Pozdrav zo spermobanky je ladený viac humorne, u Starbacku je to taký smiech cez slzy, vlastne sa človeku ani moc smiať nechce. Snímok je omnoho vážnejší a emotívnejšie ladený, skrátka dramatická stránka jasne prevažuje. Je na divákovi čo preferuje, mne sa zdal lepší Starbuck. 80/100(21.8.2015)