subic

Ali (Forest) Zulu je velkej černoch, kterému v dětství ukousnul pes koule. A jeho parťák Brian (Orlando) je tu v celkem netypické roli vochlasty a vošousta první ligy. Plno scén se odehrává po tmě, ale ty denní nám představí úplně úžasné exteriéry v okolí Kapského města. A jak už to tak je, plno mladých lidí ničí nová droga, po které doslova ztrácí všechny zábrany a mají sklony k sebevraždě i vraždě. Drogy berou i děti, které se pak "ztrácí" ale kdo by zrovna tam pohřešoval nějaké malé bubáky. Ty drogy jsou z Namibie a proto je nejlepší tam to hnízdo rovnou celé vystřílet. A je konec filmu, zrovna v tom nejlepším. ()

Pete

Zprvu Zulu vypadá jako tradiční krimi s vyšetřováním vražd a lehkým náhledem do zázemí detektivů, ale pátrání se rychle změní v celkem brutální řež s drogovým gangem, a s přesahem stínů minulosti Apartheidu. Svižně ubíhající tempo, dobré herecké výkony, mě to stačí ke spokojenosti. Na tom JAR písečku je nakonec krve až příliš, ale rozhodně se člověk nenudí. ()

dudo24

Spokojnosť. Príbeh nebol nijak svetoborný ale zasadenie deja do Juhoafrickej republiky je príjemná zmena od opozeraných krajín západného sveta. Drsný priebeh vyšetrovania a prostredie boli kľúč k atmosfére a zaujímavosti filmu. Aj som rád, že som po nejakom čase znovu videl Orlanda hrať. ***SPOILER***Záverečná "chôdza" sa mi páčila. Škoda len, že ju nespravili viac emocionálnu. Pridal by som nejaké flashbacky aké sme mohli vidieť v skorších minútach a výraznejšiu, kvalitnú hudbu. ***END SPOILER*** ()

a0001

Abnormálny, dokonalý, autentický, zvrátený a tvrdý. Nie, neopisujem dokonalý sex tentokrát, ale úžasný film ;) 100% ()

Sakulnikov

Orlando Bloom mi zde připomněl Matthew McConaugheyho z True Detective. Celkově mi to připomínalo tento noirový styl vyprávění, i když pravda v akčnější podobě. ()

DonBraso

Obyčejná kriminálka,která těží z toho,kde se odehrává.Dva zajímavý detektivové,kde Whitaker exceluje,jemu se stačí podívat do tváře a je hotovo.JAR je prohnilé a gangů více než normálních lidí,což je známý fakt a jsem rád,že jsme zase úplně nekoukali na sondu dramatických částí,jak někde na Světě je fakt hrozně zle,ale spíše vyšetřovali případ,který měl svoje pouto.Snímek hlavně nenudil a závěrečná pouštní "honička" byla výborná a hlavně řekla tolik,co tisíc slov. ()

eMeMko

Brutální, ale velmi zajímavý film s neotřelou zápletkou a dosti realistickým zpracováním. Forrest Whitaker opět nezklamal, nicméně v tomhle snímku se vytáhl hlavně Orlando Bloom. Ač ho nemám moc rád a v poslední době mi zkazil zážitek z Hobita, role věčně opilého a depresivního detektiva mu sedla naprosto perfektně (víc takových rolí, Orlando). Scénář i technické aspekty filmu jsou skvělé, takže těch 110 minut uteče jako voda. Je zkrátka vidět, že i za "málo" peněz (16 mil. dolarů) se dá pořídit hodně muziky. Pokud hledáte perfektní film, který není jen hollywoodskou slátaninou, je Zulu jasná volba. ()

srolyma

Od těch dob, co mandely svrhly vládu bílého muže, to jde s chudákem JARem od desíti k pěti. Všude samá vražda, sebevražda, násilí, drogové gangy, dětské gangy, staré drogy, nové drogy a ubohá policie slouží spíš k pobavení agresivních teenagerů, než aby s tím něco dělala. Když ale zdrogovaný afroafričan umlátí bílou studentku, tak se přeci jenom najdou dva policejní odvážlivci, kteří to chtějí vyšetřit. Obtloustlý impotentní Zulu (to jako černoch) a afroevropan, který má vážné problémy s pitím a značně neurovnaný rodinný život. No kdyby ty problémy neměl, tak by už asi dávno peneřil v nějaké víc white friendly zemičce, že? Asi nepřekvapí, že nitky nakonec vedou až k bývalým apartheidníkům. Solidní akčňák. Navíc vidět zarostlého Legolase s ranní kocovinou, to je taky celkem nevšední zážitek. ()

smolin

Kvalitní krimianálka s překvapivě výborným Legolandem, který nejspíš dospěl v herce. Dle některých názorů, by ale měl ožralu umět zahrát i ten co nedostudoval ĎURU v Brně. Forest vynikající jako vždy. Některe scény jako například zavěrečná "honička" v poušti byly opravdu moc dobré. ()

DaliborekD

Mrazivá kriminálka z prosluněné Afriky. Ikdyž příběhově film evokuje soudobou severskou školu, výprava, práce s kamerou , výborná Desplatova hudba a dějový tah na branku ho činí k nerozeznání od Hollywoodské áčkové produkce a je nehorázné mrhání materiálem, když francouzi netlačili film do světové distribuce byť přes většího partnera, protože jestli se Millenium muselo remakeovat, aby na něj amíci přišli, tady ten problém odpadá a jedná se o stejně nářezovou látku. Kvalitní výkon od Whitakera jsem čekal, ale že si z herectví Orlanda Blooma sednu na prdel, to vážně ne. Jak je možné, že roky hraje cucáka od pohledu a Salle z něj má od první scény charakterní postavu? Člověku to skoro bourá žebříček hodnot :-) Jedna z nejlepších kriminálek za posledních mnoho let. ()

wallax

Orlando Kvet (Bloom) a Les (Forest) Whitaker v jednej z najkrvavejších kriminálok aké som mal možnosť vzhliadnuť. Od filmu Blood Diamond som asi nevidel krvavejší a drsnejší film s černošským osadenstvom (netvrdím, že taký nie je). Tvrdé prostredie Capského mesta testuje zmysel pre spravodlivosť nie zrovna ideálnej detektívnych dvojice. Pripravte sa na skvelé dejové zvraty, pod telku podložte lavór aby ste nezakrvavili koberec. Skvelá dráma, krutý (ale uveriteľný) scenár, dobre vymyslený, zamotaný a neopozeraný príbeh a Legolasova najlepšia úloha (hral brutálne!!), no zvyšok osadenstva sa nedal zahambiť. Spočítané a potrhnuté - určite sa oplatí pozrieť. ()

jack_scott

Originální kriminálka, která není moc klišovitá, a je zároveň dobře řemeslně zpracována. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou výborné, floutek Orlando Bloom je libovej. Za mě spokojenost. 80%. ()

Plaque

Hutne podané krimi, ktoré má všetko, čo tento žáner potrebuje. Surový film, ktorý však zaujme aj svojou nadstavbou a nie len klasikou - aha, tu je hlava, tam ucho a tu nohy, myslíš, že to bol záhradník? Páčila sa mi nadstavbová zložka príbehu, keď spočiatku vyšetrujeme vraždu mladej zadzobanej šľapky, ktorú mal tatko poriadne vytrénovať ako svojich zverencov, namiesto toho, aby ju nechal vláčiť sa s kdejakým feťákom, aby sme sa razom prehupli do oveľa väčšieho prípadu. Orlando v neštandardnej postave, keď nie je iba bielovlasým poskakujúcim lukostrelcom, ukázal, že vie neštandardne prekvapiť. Na Foresta som si už zvykol, že si vie vybrať projekt a svojim prižmúreným okom vniesť do príbehu tú správnu atmosféru. Tu to jednoducho všetko zafungovalo presne ako malo a divák dostal neuveriteľné množstvo podnetov, ktoré ho udržiavali v napätí až do samého záveru. Pritom hrubé kontúry záveru boli celkom predvídateľné vzhľadom na žáner (čo nemyslím ako výčitku). ()

silak_xup

Ostrý krimi thriller bez zbytečných ťuťu ňuňu pasáží a podobných píčovin. Tohle se mi opravdu líbilo přátelé. ()

garry

Hodně noir v multikulturním ráji Jihoafrické republiky. Násilí, drogy, vraždy, války gangů, policista má životnost tak 2 dny. První film ve kterém Orlando Bloom vypadá a hraje jako člověk. Forest Whitaker je nedoceněný herec. ()

VanillaIce

Trochu jiný konec než v knížce, sem tam změna jmen postav, vynechány největší brutality, ale jinak povedená adaptace na plátno. ()