Vstupenka do francouzského podsvětí (TV film)

• Francie

Revealed: France Criminal Underworld

Dokumentární / Krimi

Francie, 2010, 58 min

Nářezový dokument:) Zajímalo by mě, jak se může nějaký novinář dostat až do samotného centra francouzského podsvětí. A ještě s těmi nejpovolanějšími průvodci, jací mohou být. Samotná zločinecká elita. Možná jim něco zaplatili nebo tak:) Rozhodně vysoce zajímavý a podnětný dokument, kde se my, diváci, dostáváme přímo až do samotných "akcí" jednotlivých týpků. Když hovořil maník, který je expertem na přepadání obrněných transportů a probíhaly ukázky z jedné jeho akce, říkala jsem si, že je až nápadně podobná, technikou i postupy, užitými ve filmu Nelítostný souboj. A hle. Chlapík poté bez okolků přiznal, že právě tento film se stal jeho inspirací, že do detailů vysledoval veškeré techniky a vše poté začal užívat i v praxi:) Jinak jsem přemýšlela, že toho novináře klidně mohli oddělat, i s celým štábem:) Ale to by nejspíš neudělali. Je vidět, že to jsou naprostí profíci a že je pro ně výzvou zprostředkovat své metody obecenstvu:)(15.3.2012)

Dokumentaristi urobili najväčší krok k dobrému dielu tým, že získali tú možnosť sa dostať to vnútra mafie, mnohé zistili, no tým by nejaké pozitíva v mnohom aj skončili. Oceňujem, že v niektorých momentoch neprejavili strach, no zaujímalo by ma, čo by sa stalo, ak by ich zatkli. Dokument sa venuje podľa mňa skôr tomu ozaj nízkemu stupňu hierarchie zločineckých organizácií a nie je ani nejak detailný, no priemerného diváka určite zaujme mnohými prvkami, podľa mňa najmä v úvode, či na záver.(9.10.2015)

Musím pochybovať či su takýto kriminálnici natolko hlúpi, že by sa nechali filmovať pri svojich protizákonných aktivitách.(25.4.2012)

Insider vám ukáže, jak se to dělá. Pravda o nelegální práci za 74%.(20.4.2016)

Famózní pohled do zákoutí společnosti, o které 99% populace nemá ani tušení! Tedy doufám v to! Zajímalo by mě, jak se tvůrci pořadu, resp. ten novinář co s nimi jezdil, dostal k takové sortě lidí? Každopádně život těchto lidí má zdá se jepičí život, což se na konci potvrdilo. Pouze ten dealer drog má šanci na to, že toho nechá a ten jeho vysněný luxusní hotel si postaví. Co by taky se 450 000,- eur měsíčně měl dělat, že?! Ale dokáže se takového "příjmu" vzdát??? Co se týče filmové stránky dokumentu, tak mě naprosto pohltila jeho atmosféra! Chci to vidět znovu! PS: má Michael Mann tušení, že jeho film patří k modlám bankovních lupičů??? 100% - 5*****(14.3.2012)