poster

Vstupenka do francouzského podsvětí (TV film)

 • Francie

  Revealed: France Criminal Underworld

Dokumentární / Krimi

Francie, 2010, 58 min

 • esopesokeso
  ***

  Dokument sa snaží ohúriť "reálnou mafiou". Ťažko síce zhodnotiť to ich how-know,ich cestičky by si dal natočiť iba idiot, a konečné hlášky na konci dokumentu, že ten, a ten zlodijíček, čo spolupracoval s kamerou je zatknutý ... no jj.Zo sádry spravili kokaín, v malej uličke počas kradnutia káry si zapustili kamery medzi lampami a predvedú rychlú jazdu.Ako fikcia to možno aj pobaví, ale nedajte sa nahovoriť na na postupe prepadávania obrneného transportu peňazí z filmu -neľútostný súboj....to nie, ... ....síce to kedysi mohlo byť aktuálne, ale v dnešnej dobe my profesionáli vieme byť sofistikovanejší...proste prídeme na hasičskom aute, celý tým má plne vybavenú hasičskú kombinézu s kyslíkovým prístrojom + sme vybavený kevlarovými vestami, a až potom odstavíme hasičské auto do zátarasy, za obrneným autom s nákladom 20 milonov €úr si proste zaparkujeme obyčajnú aviu, a vtedy vyletí náš biely kôň hodiť plastickú trhavinu na oknu peňažného vozu...samozrejme strážcovia platený štátom z neho posratí vyletia, a vzdajú sa, a popri tom budú čakať, že môj tým odradí pancierová prepážka medzi kabínou a trezorom... hahaha, je nám jasné, že musíme konať rýchlo, pretože GPS systém vydal signál, že zastavili na nesprávnom mieste nie je čas sa spytovať každého na heslo a bláboly... avšak moji chlapci prepážku odpália za 10 sekúnd, a vtedy sa vženú ochranné opatrenia, teda plamene + slzný plyn (čo naším kombinézam vôbec nevadí). Rýchlo to uhasíme, zoberieme prachy a uháňame na autách, čo majú 600 koní... a medzi tým prachy vyhodíme pri moste v zátačke a další tým ich naloží do favorita, čo mi ich zanesie k mojím nohám...potom sa moji chlapci aút zbavia tak, že ich hodia na rozostavanom moste do hlbokého jazera , a odtiaľ idú na kúpalisko, kde už im núkajú vopred objednané obedy..(29.8.2013)

 • Tom_Lachtan
  *****

  tenhle dokument nádherně ukazuje, kterak i bez inteligence dostatečné lze velký balík vydělat, jeho síla je v tom, že nám dá nahlédnout do mysli toho daného zločince a nás je pak vynést soud nad jeho blbostí(5.2.2013)

 • igi B.
  ***

  Já jen nechápu, komu tahle >publibulvární< medializace slouží... Merde! °-| - - - - - (Poprvé viděno 13.3.2012 na >me/r/diálním prostoru, hodnocení 2., komentář zde jako první - 13.3.2012)(13.3.2012)

 • Aluska88
  ****

  Nářezový dokument:) Zajímalo by mě, jak se může nějaký novinář dostat až do samotného centra francouzského podsvětí. A ještě s těmi nejpovolanějšími průvodci, jací mohou být. Samotná zločinecká elita. Možná jim něco zaplatili nebo tak:) Rozhodně vysoce zajímavý a podnětný dokument, kde se my, diváci, dostáváme přímo až do samotných "akcí" jednotlivých týpků. Když hovořil maník, který je expertem na přepadání obrněných transportů a probíhaly ukázky z jedné jeho akce, říkala jsem si, že je až nápadně podobná, technikou i postupy, užitými ve filmu Nelítostný souboj. A hle. Chlapík poté bez okolků přiznal, že právě tento film se stal jeho inspirací, že do detailů vysledoval veškeré techniky a vše poté začal užívat i v praxi:) Jinak jsem přemýšlela, že toho novináře klidně mohli oddělat, i s celým štábem:) Ale to by nejspíš neudělali. Je vidět, že to jsou naprostí profíci a že je pro ně výzvou zprostředkovat své metody obecenstvu:)(15.3.2012)

 • ghatos
  ****

  Insider vám ukáže, jak se to dělá. Pravda o nelegální práci za 74%.(20.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace