Vstupenka do francouzského podsvětí (TV film)

• Francie

Revealed: France Criminal Underworld

Dokumentární / Krimi

Francie, 2010, 58 min

Vcelku zajímavý pohled mezi zločince, ale že by to byl nějak zvlášť kvalitní dokument, to se říct nedá.(13.3.2012)

tenhle dokument nádherně ukazuje, kterak i bez inteligence dostatečné lze velký balík vydělat, jeho síla je v tom, že nám dá nahlédnout do mysli toho daného zločince a nás je pak vynést soud nad jeho blbostí(5.2.2013)

Nářezový dokument:) Zajímalo by mě, jak se může nějaký novinář dostat až do samotného centra francouzského podsvětí. A ještě s těmi nejpovolanějšími průvodci, jací mohou být. Samotná zločinecká elita. Možná jim něco zaplatili nebo tak:) Rozhodně vysoce zajímavý a podnětný dokument, kde se my, diváci, dostáváme přímo až do samotných "akcí" jednotlivých týpků. Když hovořil maník, který je expertem na přepadání obrněných transportů a probíhaly ukázky z jedné jeho akce, říkala jsem si, že je až nápadně podobná, technikou i postupy, užitými ve filmu Nelítostný souboj. A hle. Chlapík poté bez okolků přiznal, že právě tento film se stal jeho inspirací, že do detailů vysledoval veškeré techniky a vše poté začal užívat i v praxi:) Jinak jsem přemýšlela, že toho novináře klidně mohli oddělat, i s celým štábem:) Ale to by nejspíš neudělali. Je vidět, že to jsou naprostí profíci a že je pro ně výzvou zprostředkovat své metody obecenstvu:)(15.3.2012)

Tak to mě dostalo, konečně realita a žádná hra - krást auta, převážet drogy přes hranice třech států, obchodovat se zbraněmi skoro v přímém přenosu a přitom veřejně ukazovat, jak na to a ještě jak se vyhnout policii nebo minimalizovat riziko. Jeden by skoro měl dojem, že jde o chudáky, které společnost donutila k tomu, co dělají, a proto v noci nemohou spát ve své posteli a poslouchat chrápání své ženušky. Ale to je jen část pravdy - druhou částí je, že jde o výnosný obchod, ve kterém se dá vydělat hodně peněz, a proto to dělají. Nikdo se přece zločincem nerodí. Pro ČR navrhuji, aby se ze státního rozpočtu uvolnily nějaké peníze a například Renč by mohl točit instruktážní videa, pomocí kterých by si zločinci mohli vylepšovat svoje znalosti a získávat novou inspiraci pro další zločiny. Konec vylámaným zámkům nebo rozbitým okýnkům u aut - nyní nově, čistě a bez poškrábání :)(31.12.2014)

Dokumentaristi urobili najväčší krok k dobrému dielu tým, že získali tú možnosť sa dostať to vnútra mafie, mnohé zistili, no tým by nejaké pozitíva v mnohom aj skončili. Oceňujem, že v niektorých momentoch neprejavili strach, no zaujímalo by ma, čo by sa stalo, ak by ich zatkli. Dokument sa venuje podľa mňa skôr tomu ozaj nízkemu stupňu hierarchie zločineckých organizácií a nie je ani nejak detailný, no priemerného diváka určite zaujme mnohými prvkami, podľa mňa najmä v úvode, či na záver.(9.10.2015)