Vstupenka do francouzského podsvětí (TV film)

• Francie

Revealed: France Criminal Underworld

Dokumentární / Krimi

Francie, 2010, 58 min

Dokumentaristi urobili najväčší krok k dobrému dielu tým, že získali tú možnosť sa dostať to vnútra mafie, mnohé zistili, no tým by nejaké pozitíva v mnohom aj skončili. Oceňujem, že v niektorých momentoch neprejavili strach, no zaujímalo by ma, čo by sa stalo, ak by ich zatkli. Dokument sa venuje podľa mňa skôr tomu ozaj nízkemu stupňu hierarchie zločineckých organizácií a nie je ani nejak detailný, no priemerného diváka určite zaujme mnohými prvkami, podľa mňa najmä v úvode, či na záver.(9.10.2015)

Musím pochybovať či su takýto kriminálnici natolko hlúpi, že by sa nechali filmovať pri svojich protizákonných aktivitách.(25.4.2012)

Já jen nechápu, komu tahle >publibulvární< medializace slouží... Merde! °-| - - - - - (Poprvé viděno 13.3.2012 na >me/r/diálním prostoru, hodnocení 2., komentář zde jako první - 13.3.2012)(13.3.2012)

Tak to mě dostalo, konečně realita a žádná hra - krást auta, převážet drogy přes hranice třech států, obchodovat se zbraněmi skoro v přímém přenosu a přitom veřejně ukazovat, jak na to a ještě jak se vyhnout policii nebo minimalizovat riziko. Jeden by skoro měl dojem, že jde o chudáky, které společnost donutila k tomu, co dělají, a proto v noci nemohou spát ve své posteli a poslouchat chrápání své ženušky. Ale to je jen část pravdy - druhou částí je, že jde o výnosný obchod, ve kterém se dá vydělat hodně peněz, a proto to dělají. Nikdo se přece zločincem nerodí. Pro ČR navrhuji, aby se ze státního rozpočtu uvolnily nějaké peníze a například Renč by mohl točit instruktážní videa, pomocí kterých by si zločinci mohli vylepšovat svoje znalosti a získávat novou inspiraci pro další zločiny. Konec vylámaným zámkům nebo rozbitým okýnkům u aut - nyní nově, čistě a bez poškrábání :)(31.12.2014)

tenhle dokument nádherně ukazuje, kterak i bez inteligence dostatečné lze velký balík vydělat, jeho síla je v tom, že nám dá nahlédnout do mysli toho daného zločince a nás je pak vynést soud nad jeho blbostí(5.2.2013)