Ruin

všechny plakáty
Krátkometrážní / Sci-Fi / Animovaný
USA, 2011, 9 min

V apokalyptické budoucnosti, kde příroda převzala vládu nad zničenými městy, plní svou misi tajuplný muž. Při prohledávání jedné z budov nalezne informace o umístění základny, jeho přítomnost však odhalí nepřátelský dron a muž tak musí bojovat o holý život. (HellFire)

choze

Animovaná honička postapo světem. Absence příběhu by nevadila, kdyby ta honička byla aspoň trochu nápaditá, jenže... není. ()

FFilipCZ

Vím, že je to bez nápadu a nějakého konkrétnějšího příběhu. Prostě jen honička z bodu A do bodu B. Ale animace nemá chybu! Je to jeden z nejlepších post-apo a vlastně i jakýchkoliv jiných kraťasů. Tomuhle mrňousovi bych v budoucnosti přál celovečerní, seriálovou nebo herní adaptaci, rozhodně by si to zasloužil! ()

orkadimenza

Když se koukáte na mastnovlasého hipíka s kšiltovkou a šátečkem přes pusu, kterého pronásledují létající stroje z Avatara, a do toho všeho hraje nějaký remake Williamsovy hudby s postapokalyptickým nádechem, tak si říkáte, že by to mohla být vcelku fajn podívaná. Jenže při absenci nějakého příběhu či chytré pointy není vaše očekávání zcela naplněno, a tak si budete muset vystačit s "pouhou" akcí. Motorka, droni, výbušniny, střely...to všechno už známe, a kraťas tak nemá čím překvapit. Oceněníhodné jsou ale poctivé práce s animací, a také fakt, že bych si to dokázal představit jako trailer k nějakému novému postapokalyptickému snímku (který by musel být ovšem kapku originálnější). Lákavá vidina dalšího příspěvku do tohoto nadupaného a pro mě líbivého žánru však zůstává jen vidinou...stejně tak jako hodnocení tohoto kraťásku zůstává jen hodnocením průměrným. ()

korbitch22

Vzhledem k blížícímu se novému sci-fi Wese Balla jsem se chtěl seznámit s jeho předchozí tvorbou.Ruin je animovaný krátkometrážní film, tedy spíše futuristická sci-fi honička, bez příběhu, i když každý si k tomu může domyslet svůj vlastní příběh.Miluju post apokalyptický svět, škoda že většina příběhu se odehrává ve starém odpadním kanále a ne v ulicích zničeného a zarostlého města.Další mínus je animovaný hlavní hrdina, natočit to se živým člověkem, bylo by to mnohem působivější.Přesto ale parádní ukázka svěžího přístupu a talentu.Dalši slušný kraťas.70%. ()

• V roce 2012 zakoupilo práva na natočení celovečerní verze filmu studio 20th Century Fox. (HellFire)
  • Krátkometrážní snímek se stal jednou z hlavních atrakcí francouzského zábavního parku Futuroscope – po připoutání k virtualizéru mohli návštěvníci zažít apokalyptický svět očima hlavního hrdiny. (HellFire)
  • Práce na filmu zabrala režisérovi čtyři roky. (HellFire)