Domov

Home

Rusko, 2011, 109 min

Oleg Pogodin

Sergey Selyanov

Pro ty, co to nepochopopili. Ten dům je současné Rusko a jeho obyvatelé. Je smutné, že prakticky stejně tak dobře, by tento film mohl být o současném stavu v Čechách.(10.7.2012)

• iamek

[47. MFF KV 2012](10.7.2012)

• Horak

Možná, že někde na začátku byla myšlenka, kterou se pak všichni snažili zhmotnit alespoň v popiscích k filmu. Na plátně je bohužel všechno špatně, nefunguje vůbec nic. Několikrát jsem nevěřícně lapal po dechu..ovšem finále si někde najděte, to se skutečně jen tak nevidí, náramná legrace!(20.7.2012)

Tenhle film pro mě byl dobrou oddychovnkou. Divák nemusí přemýšlet nad smysluplností děje, jen se posadí a užívá si jízdu. Hádající se rodina byla zábavná, stejně tak gangsteři. Tohle téma ve filmu nebylo bráno vážně, bylo zpracováno na nenásilně a cynicky.(3.7.2012)

• B26354

Neúspěšný pokus o kombinaci rodinného dramatu a gangsterky. Vypjaté vztahy mezi nudnými postavami nebyly schopné udržet mou pozornost a klíčové scény působily směšně a vynuceně. Logické kiksy by se daly ještě v rámci žánru odpustit, ale vyústění konečné přestřelky prostě nedává smysl (amatérismus lidí, co jsou "více než gangsteři" je neodpustitelný). Dom je založený na postavách a "stylu", ale jeho postavy jsou nudné a opravdový styl je nepřítomný.(6.7.2012)