Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá, než si naposledy pořádně užít života. (oficiální text distributora)

Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová)

"Skutečnou katastrofu v Rozkoši v oblacích pak nepředstavuje hrozící pád letadla, ale jakékoli dogmatické lpění postav na pravidlech a konvencích." více

ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt)

"Všeobecná nuda nenastane jenom díky tomu, že se toho, přísně vzato, pořád hodně děje a snaží se to zaujmout skandálním obsahem a jak si pasažéři někdy snaží dát život do pořádku. Kdyby cestujících bylo víc, nebo jsme mohli vidět něco z jejich života názorněji (pochopitelně až po expozici), mohli…" více

FanMovie.cz (Jan Varga)

"Rozkoš v oblacích je totiž absurdní bláznivina, letní šílenství o párty v letadle s několika bizarními postavičkami, bohužel nedostatečně vtipná a tím pádem málo zábavná." více

FFFilm.cz (František Fuka)

"Celé mi to připadalo jako scénář nejnovější nízkorozpočtové komedie Zdeňka Trošky, který zfilmoval někdo, kdo se nezalekl malého rozpočtu a kdo je výrazně lepší režisér než Troška - takže prostřihy na legrační grimasy nepůsobí tolik mimozemsky, vtipné reakce mají patřičný timing a některé sekvence…" více

Kultura21.cz (Jan Jaroš)

"Režisér zvolil až manýristicky klišovité povahopisy jednotlivých postav, mezi jejichž představiteli (hned na počátku) rozeznáme i Antonia Banderase a Penélope Cruzovou coby letištní zřízence. S inspirací telenovelami koketuje jak syžetové uspořádání, tak výrazy tváře, gesta i slova." více

Kulturissimo.cz (Daniel Storch)

"Almodóvar si je zde ochotný dělat nenásilnou legraci ze všeho a ze všech včetně sebe sama, a za to je třeba mu vyseknout poklonu. Nekarikuje, neútočí a nechce být crazy. Baví se bez šklebení, zveličuje triviality a nežádá o nic víc, než aby si divák společně s ním pro jednou odpočinul." více

Menhouse.cz (Ivanna Benešová)

"Pedro Almodóvar patří ke světové špičce. Bohužel se ale s úsměvnou komedií Rozkoš v oblacích příliš netrefil. Berme to tedy raději tak, že si tento film natočil auto spíše sám sobě pro radost. A doufejme, že jeho příští film znovu nasytí i ty náročnější filmové diváky." více

TotalFilm.cz

"Vše ale v duchu Almodóvarovy imaginace a představivosti. Barvotiskové zobrazení palubního personálu, pastelové kostýmky a výraznost jednotlivých postav činí z této pitomosti výbornou zábavu na hodinu a půl. Zbývá už jen čekat na další plnokrevnou dávku kreativity ceněného režiséra." více