해를 품은 달 (TV seriál)

Sun And The Moon, The

Historický / Romantický / Fantasy / Drama / Komedie

Jižní Korea, 2012, 22x60 min

• Mkqp

Do historických dramat z JK se vždycky musím přemlouvat, protože jsou většinou hodně těžká a charakter černá vs. bílá zde bývá vyhnán do extrému. Nijak jinak to není ani tady. Opravdu těžký příběh plný zrady, lásky, klamu a slz. Sice jsem věděl do čeho jdu, ale i tak mě vysoké hodnocení k dalšímu pokračování nepřemluvilo a tak po 3. díle končím. Během nich se toho sice až tolik nestalo, ale moc dobře vím, že to v dalších dílech bude houstnout. Navíc mě to ani tolik nezaujalo. Ačkoliv kdo má zmíněné charakteristiky rád, určitě se do toho vrhněte. Jinak potěší mladí herci, kteří hrají super.(9.6.2016)

Tohle je první korejské drama, které jsem viděla, a musím říct, že mě chytilo za srdce. Příběh výtečný, občas trochu moc emocí a slz (ale s tím se musí počítat, no) a výborné vtipné skeče, jak v podání králova osobního sluhy Hyung Suna (scéna se sněhulákem!:D), tak i prince Yang Myunga a občas samotného krále Lee Hwona. Dětské výkony byly mimořádné a díky tomu jsou první epizody prostě nádherné, zbytek občas trochu kolísal, ale ve výsledku nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček. Jsem moc ráda, že mě studium korejštiny k tomuto seriálu přivedlo, a až budu umět korejsky dostatečně dobře, shlédnu to s radostí ještě jednou celé s korejskými titulky;)(14.11.2013)

• Zíza

Přeloženo. (Minimálně pár slovy ohodnotím, až to uvidím.)(4.9.2014)

Historická dorama si vybírám pečlivě, protože většinou působí hodně silně a protože si člověk u nich uvědomí hodně věcí, ale jsem ráda, že jsem i tomuto dala šanci, protože se to vyplatilo :-D Čekala jsem, že se to celé bude odvíjet ve vážnějším duchu, proto mě mile překvapilo, že tam byly i scény, u kterých jsem se hodně nasmála. Je pravda, že to bylo zdlouhavější, kdyby to mělo o pár dílů méně, nezlobila bych se, ale i tak to bylo zajímavé a napínavé. "Dětské" hvězdy byly super! U dospělých bych měla výtku akorát k Han Ga In, podle mě se pro hlavní roli moc nehodila a dokonce se ani nehodila ke Kim Soo Hyunovi, čemuž nahrávalo i to, že král měl být o pár let starší, přitom Soo Hyun je asi o šest let mladší než Ga In a je to prostě znát. Ale úplně nejlepší pro mě byla dvojice Lee Hwon (ať už v podání Yeo Jin Gooa nebo Kim Soo Hyuna) a Hyung Sun (Jung Eun Pyo), úžasně zábavná dvojice :-D :-D :-D :-D(16.3.2013)

Aneb "Jak kvůli dvěma nezáživným hlavním postavám vymře půl Koreje." Vážně. V každém díle se aspoň dvacet minut brečí, zbylých čtyřicet se trpí tiše. Nejvíc toho nabulí princezna, které se paradoxně nic neděje (když nepočítáme crush na bishíka). Někdo ji bude nenávidět, někdo zbožnovat, já jsem si ji celkem oblíbila. Byla pořád živější a barvitější než sluníčko s měsíčkem, kteří tíhli od dušínství k ježíšovství. Z toho vyplývá jedna věc. Kromě hlavních postav jsou zajímavé snad všechny, i ty nejmenší roličky mě bavilo sledovat víc než právě ústřední dvojici. Uznávám, že jako caparti byli ještě roztomilí a měli jiskru, ale pak už byl celý seriál jen o slzách a utrpení a jiskry zhasly. Věděla jsem, že jdu koukat na drama, ale i to se musí umět prokládat. Co mohlo v jedenácti dílech působit silně, v dílech dvaceti už je pětkrát převařený čaj. Zápletka se šamankou Jang a hlavně pak její více než šedozónové způsoby, jak Měsíčka zachránit, mi přišly celé takové šišaté. Nedávaly mi smysl. Proč jsem to vůbec dokoukala - abych viděla víc šouráren a grimas, co prováděl dvorní eunuch, a abych ho viděla, jak se handrkuje s králem. No. Chápu, že někomu tenhle druh romantiky a mystiky sedne, ale sama si víc užiju civilní výpravu, vyváženost děje a logiku motivů. Nemůžu se ubránit dojmu, že seriál stojí a padá na tom, že protagonisté jsou hezcí... (Ale vážně. To obsazení si zasluhuje chválu. Lidé si prý stěžují, že Měsíček má po předělu moc hluboký hlas - nechte ženský žít. Já žasnu, co si Korejci všechno nevymyslí, aby mohli ženy buzerovat za něco úplně normálního.)(18.7.2016)

• - Televizní série čerpá z populární fiktivní-historické knižní novely "Moon Embracing The Sun" knižním nakladatelstvím YP Books Paran Media vydané v roce 2005. Ta vypráví příznačný milostný příběh mezi fiktivně vytvořeným panovníkem joseonského království a ženou neurozeného původu, kmenovou věštkyní. Jeho autorem je úspěšný jihokorejský novelista Jung Eun-gwol. Ten je jedním z nejúspěšnějších jihokorejských spisovatelů současnosti. (Conspi)

• - Série se nakonec musela obejít i bez jihokorejského zpěváka a herce Jeong-hoon Kim (Sunday Punch (2011), Wild Dogs (2014)). Ten se v Japonsku věnoval povinnostem mediální propagace čtvrtého dlouhohrajícího alba "Voice". Jeho seriálová úloha byla převzata hercem Jae-hee Song (Swindler In My Mom's House (2007), Snow Is On The Sea (2012)). (Conspi)

• - Zprvu bylo s úlohami v seriálu spojováno i jméno jihokorejského herce Won Joo (Steal My Heart (2013), Fashion King (2014)). Ten ale z důvodů prodloužení úspěšné série Ojakgyo Family (2011) televizní stanice KBS2 musel svoji účast v tomto televizním projektu odřeknout. Jeho pozici zaujal herec II-woo Jung (High Kick! 3 (2011), The Queen Of Office (2013)).   (Conspi)