Derek (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2012, 12x25 min

Nejenže umí fotit selfies ve vaně a s úsměvem poslat do prdele všechny přítomné na předávání zlatých Glóbů i nepřepřítomných Homobiebrů, Kim Kardashien nebo antisemity Mela Gibsona. Ricky Gervais kromě báječných komických one man show, dokáže sepsat skvělé charaktery a zplodit neotřelý scénář k britcomu. Tentokrát opět forma mockumentary, jako například v jeho předchozím Kanclu. Ricky ubírá na humoru, rozehrává jemné piánko, dojímá díváky slzopudným příběhem z britského domova důchodců a na scénu přivádí naprosto božího zvířátkomila Dereka. Lidský příběh plný radosti a slziček se skvělými charaktery a ještě lepšími hereckými výkony. Málokomu by taková citová vydíračka prošla ale tady jde vidět, že do toho dal Ricky Gervais obrovský kus sebe a ve výsledku Derek působí úžasným dojmem a těžko dnes najdete podobný seriál. Jen škoda že Karl Pilkington není i ve druhé sérii, doufám že se v dalších sériích objeví. Jo a scéna s pejskem je opravdu hodně smutná. ;-((13.8.2014)

Are you The Secret Millionaire?(28.1.2016)

Fuck Off, Ricky! :-) Jeden by od tohohle člověka čekal další sice kvalitní, ale hlavně nekorektní a sprosťáckej seriál typu Life's Too Short a dostane se mu takové emocionální nálože. Ne, nespadl jsem na hlavu, Ricky Gervais tu rozehrál tak neuvěřitelnou hru na city, avšak prostou o jakékoliv klišé a podobné radosti, seriál o obyčejných lidech s opravdovými starostmi, o lidech, kteří si hledají to své místo na slunci. No nebudu to víc okecávat- Derek mě neskutečně překvapil, nevím, jestli to tomu Žervému můžu věřit, protože známe své firmy, ale tolik lidskosti v jedné TV sérii? Brada poklesla a Derek se tímto stává jedním z mých nejoblíbenějších seriálu, co jsem kdy viděl. A Kerry Godliman je v roli Hannah vážně zlatá. Díky, Ricky...(8.9.2013)

Ricky Gervais znovu šokuje. Je neskutečně sympatické, že když se vzdá své notoricky známé masky nekorektního provokatéra, objeví se pod ní človíček schopný vytvořit jednu z nejsentimentálnějších sérií vůbec. Svět v ní je sice dokonale černobílý a vyhrocený do absurdity, jenže takto zjednodušená vize funguje a těch sedm dílů první řady prostě musí chytit za srdce. A přestože je škoda odchodu Karla Pilkingtona, i toho že druhá série ani samotný závěr už nepřichází s ničím "navíc", Derek svojí zkratkou stále jednoznačně dokazuje, že #KindnessIsMagic.(25.5.2013)

• Stanislav_H

RG už asi dospěl do stádia moc vysoké sebejistoty. Pár momentů se zde povedlo a ta Kerry Godliman je docela sympatická. No ale to je celé.(4.6.2015)

• - Karl Pilkington natočil všechny své scény za 12 dnů. (MeanWhile)