poster

Derek (TV seriál)

Komedie / Drama

Velká Británie, 2012, 12x25 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • rawen
  ****

  Novotina Rickyho Gervaise hraje překvapivě z velké části na tu "lidskou" notu - což mě ponejprv vyvedlo z míry, ale posléze příjemně potěšilo. Nečekejte nálož trapnosti, absurdity a cynického humoru jako v Office nebo Extras - tady jde zřejmě o hodně originální experiment a pokud "najedete" bez karambolu na první jednu dvě epizody, nebudete zklamaní. 7.5/10(7.12.2013)

 • Sarkastic
  *****

  „Povím vám, proč tu jsem. Protože jsem jako spermie vyhrál závod k vajíčku. Proto tu jsem, o tom život je, takto to funguje. Jako spermie jsem vyhrál závod k vajíčku. A to byla poslední věc, kterou jsem vyhrál.“ Dereka doporučuju spíše těm, kteří už mají s Rickym nějakou tu seriálovou zkušenost (=jsou zvyklí na jeho humor), avšak i ti asi budou trochu zaskočeni. Derek je tragikomedií, avšak dost zvláštní. Gervais to risknul a divákům nachystal odvážný mix dojemných, vážných, a na druhé straně humorných a satirických scén, a to tak, že se téměř pořád pohybuje na tenké hranici (za níž číhá citové vydírání, přílišný sentiment a vulgární humor), a přitom ji (alespoň po většinou) nepřekračuje. Navíc si ke svému „doku-stylu“ (a pohledům do kamery) troufl přidat ještě jednu přísadu. Ricky zde moralizuje, resp. dává důraz na ty správné hodnoty (pozor, bez uvozovek!), avšak dělá to tak, že mu to (i když jistě ne každý) divák bere, a to kvůli specifickému prostředí, a z něho vyplývajícím postavám. Tady je na místě zmínit především titulního Dereka (Ricky byl v jeho roli neuvěřitelný!), cynického Dougieho a pak problematického Keva, někdy hodně vtipného (zničující přirovnání typu „Jako bezsrstý zívající krtek.“), jindy skoro vůbec. A právě poslední jmenovaný (a jeho zpověď) naznačí budoucí směr seriálu. Druhá řada totiž pokračuje výrazným trendem „zvážňování“ (což jistě leckoho odradí), ovšem člověk, který se „správně“ naladil už dřív (a nedělají mu tak problém scény podbarvené dojemnou hudbou), si ji může v klidu užít, navíc její závěr je dost dobře zvládnutý, což platí také o asi nejlepším Rickyho bonusovém dílu. Objektivně seriál na 5* nemá, ale za tu v pravdě průkopnickou odvahu poslední hvězdu přidám. „Ale i mimo školu se můžeš hodně naučit. Nikdy nejsi stará na to, aby ses něco naučila. Čteš?“ – „Ano.“ – „A co čteš?“ – „Twitter.“(8.8.2015)

 • DaviD3141
  ****

  {1. séria} » (85%)▐ Priemer 85% = 4,25*(2.9.2012)

 • Agent006
  *****

  Gervais tak trochu úplně jinak. Citlivý a lidský a velice silný.(10.7.2015)

 • niethustra
  odpad!

  Že si tu za tklivého klavírního doprovodu ruku v ruce vykračují stereotyp a klišé, je v pořádku, protože Gervais. A protože Gervais, představuje DEREK odmítání kultu mládí, nastoluje jakýsi etický ateismus, rozkrývá bezútěšnou prázdnotu materialismu a rehabilituje staré dobré omšelé hodnoty ve světě bez boha. Nakonec to má ovšem celé výpovědní hodnotu reklamy na inkontinenční vložky a zobání proti práchnivění kostí. Nástup ateismu v čele s jeho apoštoly Gervaisem, Maherem, Dawkinsem (jako populární osobností) a podobnými signalizuje věk namachrované stupidity a morálního přizdisráčství. To jen tak na okraj.(17.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace