poster

Vražedná místa: Fotografovo křeslo (TV film)

  • Velká Británie

    Murder Rooms: The Photographer's Chair

Krimi

Velká Británie, 2001, 88 min

Režie:

Paul Marcus

Komentáře uživatelů k filmu (3)

  • ScreamJay
    ****

    To, že mají britské seriály vysokou úroveň, ať už jde o humor, nebo právě o takovouhle detektivku, to rozebírat nebudu. Předchozí díly mi utekly a co už můžu říct, to je docela škoda. Tohle je jakýsi podivný mix kriminálky vsazené do doby minulé, která slušně navozuje dobovou atmosféru, pohrává si s linkou napětí a různě ji klikatí s okultismem a až historickým thrillerem. Nemůžu si pomoct, ale v jistých aspektech mi to dost připomíná náš seriál Dobrodružství kriminalistiky, který už několikráte běžel na obrazovkách. Hlavně co se do atmosféry týče. Jistý opar ponurosti, neprůhledné chladnosti, kupy bizardních postaviček a hlavně úkazů, tady nejen kriminálních. Něco jako povídačky o Jacku Rozparovači, akorát bez řeznejch nástrojů, které progresívně nahradily fotoaparáty (ne klídek, tohle není spoiler, jen jsem využil slůvku z názvu téhle epizody). Hlavně co se té bizarnosti týče, té je tu někdy až nezdravě moc. Ať co se postav týče, nebo prostředí. Chudé uličky plné těhotných prostitutek, průkopnické bordely, zmínky o sado-maso. Tudíž, kdo si rád nechá proběhnout mrazík po zádech (sic letmý, ale je to tam), rád koukne na dobře obsazené postavy (jak Ian Richardson tak i jeho podstatně mladší parťák Charles Edwards jako Arthur Conan Doyle, jsou naprosto přesvědčiví) a nebo kdo jen rád shlédne slušnou sérii, vřele doporučuju. Kolik dávám? Tak ty 4 hvězdičky budou na místě, za televizní oponou tohle patří mezi lepší kousky.(30.1.2005)

  • burina
    *****

    Presne na úrovni druhého dielu - vynikajúco premyslená zápletka, desivá atmosféra a správna dávka napätia. Táto "sherlockovská" séria mi zatiaľ robí nesmiernu radosť.(3.5.2011)

  • fragre
    ****

    Detektivka s příchutí duchařského příběhu (což je v pořádku, neboť A. C. Doyle byl předním stoupencem spiritistického hnutí). Vynikající atmosféra, skvělé zachycení dobových reálií, kostýmů a exteriérů. Zde znovu stvořený, drsný viktoriánský svět je uvěřitelný. Na to, že je to jen pouhý seriálový snímek, dosahuje větší působivosti než třeba podobně laděný film Z pekla.(1.8.2010)