Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

JerryPilsen

Přes záplavu klišé velice dobře koukatelné. Wilson poctivý a napětí v normě.Vypjaté situace leckdy hraničily s uvěřitelností.ale zvládly to. ()

Cezar209

bohuzial, asi preto ze som to musel pozerat na trikrat (nie vlastnou vinou som 2 krat zaspal :o)) ) ...mi to prislo take..take ospale ci ...co :o)) ... vobec ma to nebralo, dej nicim vynimocny ...ryza ryza ryza vsade kam sa pozeram uz len rambo mi tam chybal, potiazne bolo yeng. hviezdy z ucty k jamesovi a owenovi...a este preto aby som si nevycital ze som pritom sedel 3 trikrat a co ...nic ? p-rr ()

Peetak

Dych beruci Thriller. Jeden z naj filmov co som v poslednej dobe videl. Uloha Brosnana bola ako keby sita priamo na neho. Nevedel som si predstavit blondacika Owena Wilsona v takomto filme ale je to pan herec. 5* jednoznacne za No Escape. ()

Lukke32

Rozhodně kvalitní, akcí našlapanej akční thriller. Scény působí syrově, realisticky a to je moc fajn. Palba z vrtulníku na nebohé osazenstvo hotelu ukryté na střeše, házení děcek přes bezuzdnou propast na vedlejší, níže položenou střechu do náruče strachy pološílené matky... mohl bych takto pokračovat. Vlastně celá ta část v hotelu byla super. Z Asiatů šel místy strach, Owen Wilson v netypické roli překvapil, Pierce Brosnan hrál jen druhé housle, ale i tak to byl koncert. Bohužel jsem ale i mírně nespokojen. Bylo to sice všechno napínavé, ale nemohl jsem se zbavit pocitu jakési neviditelné aury nad Wilsonovou rodinou, jež je provázela celý film. Prostě všichni kolem umírají - umlácením, v dešti kulek, pod koly vozů - ale celá rodina to všechno přečká ve zdraví, byť s nějakými šrámy. Nepůsobí to prostě realisticky. Možná jsem hnidopich, ale lépe by to celé působilo, kdyby někdo z nich zařval. Možností bylo za celý film kvantum. Ale i tak, dobrý to bylo, zaujalo to dokonce i mou přítelkyni, jež je jinak k filmům netečná :) Celkově necelé 4 hvězdy. ()

patho666

Vypatlaný polodebil, jeho vrcholne škaredá, sprostá žena s deťmi a skupina tzv. povstalcov chodia hore dole po bambusove a sústavne na seba narážajú. Nasleduje nejaká absolútne nereálna, nelogická alebo nechcene zábavná disciplína napr. vrh deckom do diaľky a tak stále dookola. Rozum mi zostáva stáť pri čítaní väčšiny komentárov, snáď sme videli rovnaký film. ()

Fill98

Docela milé překvapení. Owen Wilson v nezvyklé roli a obzvlášť musím ocenit miniroli Pierce Brosnana. Herci hráli velmi přesvědčivě, dcerky dostatečně prudérní v momentech, kdy si to opravdu nepřejete. Co se samotného filmu jako celku týče, líbí se mi, jak působí realisticky. Na druhou stranu mě mrzí to, jak je děj předvídatelný a konec vyšumí v podstatě do ztracena. Patrně zde zazní z mé strany lehký spoiler, ale pokud by film končil zabitím Owena vlastní dcerou, patrně by to ve mně zanechalo mnohem hlubší dopad a já bych nadšením jásal (jsem to ale cynik). Takhle je to za lepší 3, ale pod taktovkou schopnější režie mohl Převrat sahat až ke smetánce světových thrillerů. (70%) ()

babuca

Úvod a záver filmu značne gýčovitý až trápny / s lepším hereckým obsadením rodičov a detí by to bolo určite o stupeň lepšie /ale tá podstata bola skvelá. Štátny prevrat vystužený mrazivou atmosférou v uliciach, zabíjanie, chaos a všetok ten zmätok okolo bol hrozivo reálny. Myšlienku filmu a veľmi pravdivú interpretoval P.Brosnan: my / štát a korporácie / tu máme svoje záujmy. Prídeme sem s úsmevom na perách, poskytneme im pôžičky pod zámienkou vystavania vodární, diaľníc, nemocníc a kým sa stihnú spamätať a zistiť, že to nemôžu nikdy splatiť tak ich zmačkneme ! Je to vlastne protest amerických tvorcov voči ich vláde a nadnárodným korporáciám / a táto časť si zaslúži za prezentáciu aj 7* ! tak 70-75% ()

markusmerk

Zaujímavý námet len to herecké osadenie mi do toho nesedelo. Rozmaznané decká a hysterická manželka - zbytočný a dej zdržujúci prvok. V každom prípade to nebolo vôbec zlé. Možno keby tam pridali nejaké strety povstalcov a regulernej armády, viac priestoru pre preukázanie schopností Brosnana. Celkovo Dowdle vyťažil z filmu tak 50 percent preto aj moje hodnotenie je priemerné. Myslel som, že som už videl všeličo ale záchranu američanov vietnamcami - to si režisér spravil prdel. ()

xulux

Zajímavá představa, kdy jedete na služební cestu, tak si vezmete rodinku, ať máte krásný výlet se zážitky ... Asi nebylo v plánu užít si zážitek - neumřít tady ... Není to špatné, jen bych v reálu řekl, že by umřeli už v hotelu, natož aby se jim povedlo dostat k hranicím, ale je to film a tak to tak musíme brát, že na úředníka má více štěstí při útěku, než cvičený voják ;) ()

fajntomas

Námět a myšlenka zajímavá, ale je to odfláknutý, kdyby měli vrtulník, tank, nalítání na střechu, hranice jen na vodě... Scénář a režie tragédie, herci hlavně ty holky pěkný. Myslím že Wilson měl zahrát trochu Redforda. Jinak napínavý, jen chvílema až parodie. 55% škoda ()

potok.009

"Robert Redford jr." se svojí rodinou utíká a utíká a všude na poslední chvíli uniká smrti i s celou svojí famílií. ()

Bobby_Fisch

To je zasazené do nějaké obecné, nebo konkrétní doby? Nepřijde mi vůbec vtipné, že utekli právě do Vietnamu. Jinak slušná propagandička a klobouk dolů před hereckými výkony ()

jakkobCZ

Skvělé vyobrazení dosti realistické situace, která klidně může v současné době nastat a už nejednou nastala v minulosti. Korporatokratický podkres byl parádní myšlenkou a vlastně ještě přidává filmu na jeho potemnělém nádechu. Akční stránce filmu a hereckému obsazení také nemám moc co vytknout. Jednu hvězdičku ale házím do prdelky kvůli několika rušivým elementům jako třeba občasné naivitě filmu, ale hlavně kvůli těm zasraně otravným malým holčičkám, z jejichž připomínek se na to mé ušní bubínky chtěly vyjebat a radši jít poslouchat prasečí skřeky. Celkově se ale jedná o dosti příjemné překvapení a navzdory nízkému rozpočtu solidně odvedenou práci. ()

verunecek

byla to teda síla, dlouho jsem žádný film neprožívala s fanděním jako tehle.. pokud nemate radi deti, obrňte se trpělivostí, jejich holky mi sly na nervy hlavně pri skoku ze střechy, to bych jim snad dala pár facek, jinak jsem je celkem chapala... konec cesty z "valky" se strašně natahuje až to vůbec nevypada dobře... bylo to vse tak přesvědčivé az sem si rikala kdy kde se to stalo...trochu mi to pripominalo film Nic nas nerozdeli, ale tam si lidi pomahali... ()

Lonelybiker

Panečku, to byl tedy zážitek. Vůbec jsem to od tohoto filmu nečekal, obzvlášť když jsem uviděl komika v hlavní roli. Většinu času jsem hltal, co mi tvůrci nabízejí a čekal, kdo kde na naši rodinku vybafne. Všechno působí nesmírně realisticky a kromĕ několika momentů, kdy už měli být všichni mrtví, film nemá slabinu. ()

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)