poster

Beze studu (festivalový název)

 • Polsko

  Bez wstydu

 • anglický

  Shameless

Drama

Polsko, 2012, 80 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SLOTH
  **

  divné. jeden ze slabších filmu festivalu. nedokázal jsem se vypořádat tím, proč by měla být hlavní herečka onou Fame fatale. protože rozhodně není.(30.7.2012)

 • lucascus
  ***

  Film, který prakticky divákovi nemá co nabídnout, nemá žádný hlubší rozměr, nikterak nevysvětluje jednání postav, neukazuje žádné ponaučení, žádné vyústění děje. Tak jak nemá žádný začátek, nemá ani konec. Ukazuje pouze určitý příběh sourozenců, zřejmě vyděděnců společnosti, kteří se životem potácejí, jak jen můžou. A přestože je tento "šokující" film pro polskou společnost docela zásadní, českému divákovi nic neřekne, nikterak dále ho neposune. Agnieszka Grochowska opět potvrzuje, že je dobrá herečka, ale s touto rolí si krédo nezvýšila. Mateusz Kosciukiewicz je polský Vojtěch Dyk, určitě si najde spousta fanynek z řad teenagerských divaček (ale i starších), ovšem herectvím zatím nepřesvědčuje. To, že je momentálně asi nejvíce obsazovaný polský herec, svědčí o určité protekci (jeho manželka je známá polská režisérka, která mu směle zajišťuje práci). Má to hezky naplánováno, chlapec jeden. Pěkně "beze studu"...(12.1.2014)

 • Botič
  **

  Když pěkný plakát ke spokojenosti nestačí! Polská polévka z červené řepy, která je nemastná, neslaná a řepu viděla pouze z rychlíku. Shameless nedokáže oslovit vůbec ničím, příběh je i na ploše 80 minut natahovaný, nezajímavý a samotná nálepka snímku, že se jedná o kontroverzní film je také tak trošku vycucaná z prstu.(4.7.2012)

 • PP66
  ****

  Složitá témata - incest a vztah k Romům - až s lehkostí natočená dilemata hrdinů - nevlastních sourozenců a romské dívky.(29.6.2015)

 • jhrasko
  ***

  Príbehový potenciál "pretavený" v absolútne bezvýznamný film. Línia s vyhranenou a všetkého schopnou samaritánkou Irminou akurát napomáha natiahnuť stopáž, nie je ani trochu uveriteľná a posúva príbeh bezhlavo s množstvom náhod vopred. Maximálne do TV, nie na festival.(8.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace