Beze studu (festivalový název)

• Polsko

Bez wstydu

Shameless

Polsko, 2012, 80 min

47. MFF KV(3.7.2012)

• Disk

Současný český film natočený v polštině.(1.7.2012)

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - soutěžní sekce (Bez wstydu / SHAMELESS / Beze studu) - Letos jsem viděl ve Varech dva filmy na toto téma. Ve filmu The Unspeakable Act se (platonicky) zblázní bláznivá sestra do bratra, zde je to úplný opak. Jen tady to je až skoro fanatické v podání Tadzika, který to víc než přehání. Chvílemi mě už tak štval, že jsem si říkal, že je fakt už zralej na ránu... - 3. 7. 2012 - kino Lázně III - Karlovy Vary - 55%(12.7.2012)

Kontroverzný námet (intímny vzťah medzi bratom a sestrou), citlivo nakrútený ale necitlivo zostrihaný v neškodný a nevýrazný komorný film, na ktorý do zajtra zabudnete.(4.7.2012)

• SLOTH

divné. jeden ze slabších filmu festivalu. nedokázal jsem se vypořádat tím, proč by měla být hlavní herečka onou Fame fatale. protože rozhodně není.(30.7.2012)

• - Scény z cikánského ghetta v původním scénáři nebyly, tvůrce však tamější atmosféra zaujala natolik, že je do něj doplnili. (JoranProvenzano)

• - Ke vzniku filmu dal Filipovi Marczewskimu impuls Jan Svěrák, který mu doporučil rozvinout příběh jeho krátkometrážního filmu Melodramat (2005). (JoranProvenzano)