Beze studu (festivalový název)

• Polsko

Bez wstydu

Shameless

Polsko, 2012, 80 min

Príbehový potenciál "pretavený" v absolútne bezvýznamný film. Línia s vyhranenou a všetkého schopnou samaritánkou Irminou akurát napomáha natiahnuť stopáž, nie je ani trochu uveriteľná a posúva príbeh bezhlavo s množstvom náhod vopred. Maximálne do TV, nie na festival.(8.7.2012)

• StarsFan

Drama o čtyřech postavách. Tadzik se zamiluje do své sestry. Sestra má přítele s neonacistickými názory, který se jejímu bratrovi příliš nelíbí. A pak je tu ještě romská dívka, jejíž komunitu tato neonacistická sebranka terorizuje a která je zakoukaná právě do našeho hlavního hrdiny. Ten, kdo si už teď tipnul, jak to celé dopadne, se nejspíš trefil. Beze studu je zkrátka ten nejnudnější, nejméně zajímavý, nejprovařenější příběh o incestu, jaký si dovedete představit, a také nejsnadněji zapomenutelný film, co jsem letos ve Varech viděla. [47th Karlovy Vary International Film Festival](4.7.2012)

• Botič

Když pěkný plakát ke spokojenosti nestačí! Polská polévka z červené řepy, která je nemastná, neslaná a řepu viděla pouze z rychlíku. Shameless nedokáže oslovit vůbec ničím, příběh je i na ploše 80 minut natahovaný, nezajímavý a samotná nálepka snímku, že se jedná o kontroverzní film je také tak trošku vycucaná z prstu.(4.7.2012)

• SLOTH

divné. jeden ze slabších filmu festivalu. nedokázal jsem se vypořádat tím, proč by měla být hlavní herečka onou Fame fatale. protože rozhodně není.(30.7.2012)

Složitá témata - incest a vztah k Romům - až s lehkostí natočená dilemata hrdinů - nevlastních sourozenců a romské dívky.(29.6.2015)