Chlapec pojídající ptačí zob (festivalový název)

• Řecko

To agori troi to fagito tou pouliou

Boy Eating the Bird's Food

Řecko, 2012, 85 min

Ektoras Lygizos

Ektoras Lygizos

Raymond Heil
  • Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(17.6.2012)

• RasputincZ

Nejhorší film letošních Varů, co jsem měl možnost vidět. Přišlo mi podezřelé, že bych letos nenarazil na bezúčelnou, kreténskou rádoby šokující sračku bez špetky smysluplného příběhu. Otřesná kamera, scénář o velikosti ubrousku v Mcdonaldu, proti debutu režiséra Lygizose byl podobně laděný film Laurentie skvostem. Naprostý paskvil, který si svoji chvilku slávy užil na projekci ve Velkém sále, po ničem víc nemohli tvůrci snad ani doufat... [MFF KV 2012](6.7.2012)

• Folpa

Jednoznačně nejhorší film co jsem letos na festivalu ve Varech viděl. Nechutný, blbě natočený, o ničem. A hlavní představitel by se i v reálu měl začít léčit. Cenu stejně dostal za vlastní hand job.(8.7.2012)

• dopitak

To je toho, kdejaká buchta z Bangbros tohle dělá běžně a když si trochu zaklikáte, musíte najít video, aniž byste za něj zaplatili jako za vstupenku do kina. V Putinvarech asi velectěné publikum prdí do navoněných polštářků anebo trpí průjmem a rádo využije jakoukoliv příležitost, aby z projekce uteklo (tak mě napadá, jaký pivo se tam o MFFPV čepuje?). Nic hroznýho film neobsahuje, dokonce bych řekl, že byl skoro nejvíc artový z celé letošní nabídky Cinema Mundi, ovšem řeckým filmpapalášům bych se rád vloudil jako odborný konzultant pro výběr filmů posílaných do oscarového klání, protože ačkoliv detailně tamější produkci nesleduju, divil bych se moc, že by se za celý rok neurodilo něco koukatelnějšího. Celý film ve stylu COV (cock on view) a přes rameno hlavní postavy není zrovna snadné sledování. Yiannis Papadopoulos má můj velký respekt, že do tohohle šel. A drobná rada na závěr: než se pustíte někomu do kalhotek, zkontrolujte si vlasy. Mohli byste naštvat pár diváků v kinech. Cinema Mundi, 2014.(6.3.2014)

Řekové sežerou sami sebe. Teda obrazně, na plátně jenom někoho nechají udělat se do ruky a pak to vymlasknout. Tyhle fyzický záležitosti na mě moc nefungují. Jednak mi vadí, když kamera půl filmu snímá něčí zátylek, druhak si z toho absolutního důrazu na mapování všech činností hlavního charakteru nikdy nic neodnesu. U němčiny v kostele jsem se za tvůrce trochu styděl a jediné, co jsem po projekci cítil, byl pocit hladu.(5.7.2012)