Dům v Bretani

• Francie

Cornouaille

Francie, 2012, 92 min

• BOURQUE

Bohužiaľ, tento film je veľké sklamanie! Nielenže pani režisérka nenašla správne motívy, ale aj výkon V. Paradis bol jedným z najslabších, ktoré som v poslednej dobe videl. Osobné hodnotenie: 50% (*) (20.7.2013)

• Dzony

Dal bych i více, ale hláška (pozor něco prozradím) "Je to zvláštní, po 10 letech jsme první noc spolu a čekáme na potrat" " a on odvětí "Jak romantické". No a před tím záběr na ni jak s úsmevem a s pohodičkou bere druhou pilulku....Mám podezření, že se jedná o propagaci "dvou pilulkových" potratů a s tím já nesouhlasím a toto je podprahová propagace hnusné věci. Pro mě hnusné.(6.8.2013)

Retrospektiva samotářského života bojovnice, která se úspěšně vykonává s nepřízní osudu v dětství a rozhodně ještě nedobojovala. Nádech trochu jalového tajemství, které nepřekračuje hranici duchařiny a zůstává stále tady a teď. Kontakt s realitou a sebezpytování udržuje tento film v přitažlivé rovině. Výjimečný Intelektuální prožitek ani hluboké emoce se nekonají, ale film dokáže vtáhnout do děje, nabízí psychologickou zápletku, vhled do nefunkčních citových vztahů, a je rozhodně stravitelnější než 85 % současné světové produkce. Vanessa Paradis znovu potvrzuje svůj mimořádný herecký talent. Tato sympatická, ale přece jen poněkud nezajímavá a nemastná–neslaná popstar francouzského Ein Kessel Buntes lety profesně překvapivě vyspěla, jako zralá herečka má rozhodně co nabídnout. Její postavy jsou detailní, hodnověrné a přirozené.(17.11.2014)

• Hpatrik

Nejsem si jistý jak mám tenhle film uchopit, a to hlavně díky podivnému způsobu vyprávění příběhu. Exteriéry jsou fajn, ale až tolik krásy francouzkého venkova si tu člověk moc neužije, když se film odehrává stále okolo jednoho domu. Nevím, možná jsem tenhle styl vyprávění prostě jen nepochopil, ale to nemění nic na mém hodnocení. (viděno s dabingem)(9.2.2014)

• rigby

Psychologické drama, nebo horor? Už tak plytký děj je velmi nevýrazně zpracován, v podstatě se vlastně neděje vůbec nic, je to kostrbaté, nelogické, herecké výkony jsou křečovité a neuvěřitelné. Jediným plusem je nádherná krajina. Francouzský film mám moc rád, ale toto je veliké zklamání.(19.5.2013)