poster

Pátrání po Sugar Manovi

 • Švédsko

  Searching for Sugar Man

 • Velká Británie

  Searching For Sugar Man

 • Slovensko

  Pátranie po Sugar Manovi

Dokumentární / Hudební / Životopisný

Švédsko / Velká Británie, 2012, 86 min

Scénář:

Malik Bendjelloul

Hrají:

Rodriguez
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Jsem hrdým vlastníkem alb Abbey Road od Beatles, Bridge Over Troubled Water od Simona s Garfunkelem a nyní již i Cold Fact od Rodrigueze, takže se mohu spokojeně považovat za tradičního jihoafričana. Nikde jinde totiž Rodrigueze neznali a já děkuji autorům tohoto dokumentu, že jsem si s ním mohl zazpívat "I Wonder" a další neznámé fláky. Musím se přiznat, že když na mne v půlce filmu vykoukl mrtvý Sixto Rodriguez, tak jsem si myslel, že vrchol přišel příliš brzo, ale když si vzpomenu na první koncert v JAR, tak mi ještě nyní stojí chlupy na zádech, předloktí a ještě na jednom místě, které nepovažuji za vhodné prozrazovat.(11.9.2013)

 • anais
  ****

  Neuvěřitelný příběh podaný konvenční formou.(15.4.2013)

 • Javert
  ****

  Tvůrci sice neprokazují kdovíjaký cit pro dokument, ale Sixto Rodriguez a jeho neuvěřitelný příběh přebíjí všechna ostatní negativa. Dojemné, avšak v tom nejlepším slova smyslu. P.S. Celé album Cold Fact se mi už týden line z reproduktorů minimálně dvakrát denně.(28.4.2013)

 • HAL
  *****

  Tak úžasně silný příběh jednoho (ne)zapomenutého písničkáře, až působí kýčovitěji než nejprovařenější melodrama. V realitě se občas dějí hodně divné věci. Podobně jako Buena Vista Social Club - jeden velký hudební návrat a oslava muzikantství (a tady také z části překvapivě vělmi zajímavý vhled do totalitní reality apartheidu) 9/10(11.1.2014)

 • Mertax
  ****

  Playlist na svatbu doplněn. Song "I wonder" je přesně ta písnička, kterou si představuju, jak hraje na svatební hostině ve tři ráno, kdy důchodci odešli a na poslední ploužák večera tančí nevěsta zaklesnutá do ženicha a jen se tak unaveně, ale šťastně vlní...(10.4.2014)

 • - Několik posledních záběrů bylo natočeno pomocí telefonu iPhone s aplikací 8mm Vintage Camera, protože na dokončení filmu režisérovi došly peníze . (Dragoni)

 • - Snímek byl zahajovacím filmem na filmovém festivalu Sundance v lednu 2012, kde získal Zvláštní cenu poroty a Cenu diváků za nejlepší mezinárodní dokument. (Dragoni)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace