poster

Pátrání po Sugar Manovi

 • Švédsko

  Searching for Sugar Man

 • Slovensko

  Pátranie po Sugar Manovi

Dokumentární / Hudební / Životopisný

Švédsko / Velká Británie, 2012, 86 min

Scénář:

Malik Bendjelloul

Hrají:

Rodriguez
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ripo
  ****

  Po desiatich minútach, keď som film sledoval na pol oka, na pol ucha od počítača, som si sadol pohodlne do kresla a plne sa venoval príbehu tohoto úžasne skromného, nepoznaného speváka v ošarpanom dome v Detroite, pričom ani nemal potuchy o tom, že v JAR je vlastne megahviezdou prvej veľkosti. Čo mi na ňom najviac imponovalo je neskutočná skromnosť a úžasná pracovitosť. Napriek tomu, že jeho hlas mi veľmi pripomínal hlas Boba Dylana, môžem konštatovať že krásou svojich balád strčí Dylana hravo do vrecka. Možno aj preto mám ten pocit, lebo o Dylanovi si myslím, že de facto nevie spievať, len nariekať ... :)(28.12.2015)

 • Eddard
  ****

  Většinu filmu jsem byl přesvědčený, že jde o mystifikaci a i teď, poté, co jsem projel wikipedii a proklepl net mi přijde, že to prostě musí být nějaká, extrémně vychytrale vypečená kachna. A zároveň vím, že se to stalo. Holt taková příjemná schizofrenie. Tohle je opravdu příběh, jemuž podobný jste skoro zaručeně ještě neslyšeli a neuslyšíte. Proto jsem ochoten vám tenhle film doporučit stejně naléhavě jako dejme tomu některý z filmů z mé TOP 10, i když rozhodně není bezchybný. You shall wonder... 80%(23.7.2013)

 • JohnnyD
  *****

  Neskutočný príbeh, o ktorom divák čím menej vie, tým viac si ho vychutná. Ja som o ňom nevedel nič, i preto som tak unesený. Klobúk dole aj pred skvelou réžiou, ktorá s veľkým citom dávkuje fakty z príbehu tak, že každých dvadsať minút som si hovoril, že čo sa len ešte môže stať a potom mi len padala sánka...(18.4.2014)

 • Vodnářka
  ***

  Ideální pohádka na nedělní (či jiné ráno). Pohádka bez těžkých zápletech, zlých čarodějů a záporných postav. Příběh s milým začátkem, obrovským nadšením, přejemnými songy onoho hledaného Rodrgueze a očekávaným happy endem. Zároveň ale příběh, jehož tempo se ani na minutu nezmění, film, který postrádá hlubší myšlenku a snímek, jemuž by neuškodila kratší stopáž...(5.7.2012)

 • mat.ilda
  ***

  Sledováno s vnitřním pnutím - co když se jedná o hudební Blair Witch a celé kouzlo tak vyšumí pro nejapný mysteriózní pokus a já budu těžce zklamaná, protože už jsem si hlas, melodii i text spojila se záhadným Rodriguezem, prozářeným aurou smutku a tomu já se nebojím čas od času podlehnout... Jo jo, stezky slávy jsou nevyzpytatelný a nezbývá než obdivovat Rodriguezovu pokoru, jejíž opak mi připomenul neblahého, ač vymyšleného, Llewyna Davise, kterému chyběla soudnost a chybějící charisma i nedostatek talentu zaměňoval za smůlu... Nic, jdu si stáhnout Cold Fact a běda, jak neexistuje!(31.7.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace