Pátrání po Sugar Manovi

Dokumentární / Hudební / Životopisný

Švédsko / Velká Británie, 2012, 86 min

Malik Bendjelloul

Rodriguez

Jeden z najneuveriteľnejších príbehov nielen hudobného sveta. Film o pravom umelcovi a pravom umení - umelec musí byť predovšetkým človek, potom vizionár a napokon pionier.(13.6.2014)

mrazí mě v zádech a jsem emocionálně na cucky.. miracles do happen! P.S.: soundtrack už míří do Winampu :)(11.3.2013)

Asi nejlepší dokument, co jsem viděl. Vlastně taková dokumentární detektivka, která má prostě nejlepší "příběh."(3.5.2014)

Vcelku průměrně natočený dokument, který má ovšem obrovskou devizu v osobě, o které pojednává. A totiž v americkém zpěvákovi, kterého ve Spojených státech nikdo nezná. Řeknete si, že je asi blbost točit o takovém člověku dokument. On se ovšem stal slavným v úplně jiném koutě světa, aniž by o tom sám věděl. Neuvěřitelný příběh skromného Sixto Rodrigueze je opravdu téměř pohádkový… Co je ale nejdůležitější - celým filmem zní jeho skvělé songy, které se mi nyní denně linou z repráků – díky moc za jeho (znovu)objevení! Asi jsem Jihoafričan :-)(30.7.2013)

Takové příběhy snad umí psát jen život sám. Nejkrásnější na tomto dokumentu je to, že s tou povedenou hudbou seznámí další zástupy posluchačů. Cause si teď pouštím pořád dokola... 8/10(15.1.2014)