Pátrání po Sugar Manovi

Dokumentární / Hudební / Životopisný

Švédsko / Velká Británie, 2012, 86 min

Malik Bendjelloul

Rodriguez

Nejlepší dokument, co jsem kdy viděl, i jeden z nejlepších feel good filmů. Výjimečně silný a dobře odvyprávěný příběh - tajemný, napínavý i dojemný - o motýlím efektu umění a jednom podivuhodném comebacku.(16.5.2016)

,,TENHLE CHLAP SI ZASLOUŽÍ UZNÁNÍ A NIKDO V AMERICE O NĚM ANI NESLYŠEL. NIKDO... NIKDO SI HO NECHTĚL ANI POSLECHNOUT. JAK SE TO MOHLO STÁT? JAK? U CHLAPA, KTEREJ PÍŠE TAKHLE“...... /// Rozjezd není nijak závratnej. Takový ty klasický plky manažera, producentů, jak tenkrát…a jak byl výjimečnej, jak se poznali, a jakou spáchal krásnou bizarní sebevraždu. Naštěstí v JAR, kde byl tenhle BÁSNÍK Z ULICE symbolem boje proti Apartheidu … aha, takže politika, do který tenhle hipík s kytarou zapadá. Všechno se zlomí detektivní pátračkou, kdy se z hudebního dokumentu se stává…kriminálka (?), se sledem událostí, který se běžně nestávaj. Snad jen v pohádce, kterou chceme prožít všichni (drž hubu, ty taky!). Plno optimismu (no jo, med kolem vočí, proto tolik chvály) a příběh, kterej se už nikdy (nikdy neříkej nikdy…) nestane. A ke svýmu překvapení – dávám 4*! Ne kvůli 60tejm létům, ty jdou hudebně mimo mě, ale asi proto, že se nebojím přiznat, že sním o svý vyšší formě a o tom, že jednoho dne mě budou lidi poznávat, uvidí můj talent a všechno se najednou stane pro svět …. aha, no to já jen tak…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Suger Mana nehledám, znám ho. 2.) To album fakt žije?. 3.) Chcu stylově ukončit kariéru (zedníka? Klidně, chlapi na stavbě budou čumět!). 4.) Thx za titule ,,Jona F.“ alias (?) ,,homoalians“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(16.3.2013)

Prekvapujúco dobré a prekvapujúco pre mňa neznáme skladby znejú počas projekcie nezaujímavého filmu, ktorého cieľom bolo čo najviac vyťažiť z bizarného životného príbehu Sixta Rodrigueza. Príliš sa jeho tvorcom nepodaril. Ale Dylanovsky znejúce skladby sú nákazlivé ako viróza a po nejakom čase človek zatúži mať na poličke Cold Fact.(23.2.2014)

Pro mě překvapivě poutavý dokument o hudebníkovi, o kterém jsem doposud neslyšel, ale po skončení filmu se o něj začal nebývale zajímat. Velice zajímavá postava, poutavě dávkované informace a parádní hudba.(29.10.2013)

Život občas píše opravdu neuvěřitelné historky. Už dokumentární rekonstrukce jihoafrického pátrání po Rodriguezovi je naprosto neskutečný příběh, který korunují záběry z písničkářova jihoafrického koncertního turné. Hudba zněla dobře, byť to není zrovna můj hrnek čaje. Dojemný závěr dostal i mne.(17.9.2015)

• - Snímek byl zahajovacím filmem na filmovém festivalu Sundance v lednu 2012, kde získal Zvláštní cenu poroty a Cenu diváků za nejlepší mezinárodní dokument. (Dragoni)

• - Několik posledních záběrů bylo natočeno pomocí telefonu iPhone s aplikací 8mm Vintage Camera, protože na dokončení filmu režisérovi došly peníze . (Dragoni)