Se svolením rodičů je dospívající chlapec uprostřed noci odvlečen do tvrdého nápravného zařízení pro mladistvé bez kontaktu s vnějším světem. Velící plukovník ve výslužbě se pyšní tím, že dokáže zlomit vůli chovanců a napravit jejich delikventní chování. Mocenský souboj mezi problémovými dětmi a narušenými dospělými, kteří neznají jinou formu výchovy než strach a násilí. Drama o moci s naturalistickým herectvím a přitažlivou kamerou. (Fresh Film Fest)

Lukoboss

Ono to vlastně ani jinak dopadnout nemohlo, když se vás bude někdo snažit převychovat bezmozkovým násilím, stane se z vás zvíře bez citu a emocí. To bylo vlastně celkem jasný, akorát divák neví, kdy to ve filmu nastane. Toto nemůže nikdy fungovat, ale aspoň to v divákovi pořádně bublá, když to sleduje. Mladí, neznámí herci zvládají svou úlohu slušně a bývalej voják (pročpak asi skončil v armádě?!!) vás sere od začátku do konce. Emoce se dostavily, účel byl tím pádem splněn. ()

lucijelucije

V poslední době je celkem moderní točit filmy na téma "nápravní zařízení v přírodě". Ale protože jich je už povícero, dají se i srovnávat a upřímně řečeno Coldwater podle mě patří do té slabší skupiny. Je to snímek dost předvidatelný a ničím zajímavý. V podstatě film nikam nesměřuje, pouze graduje a po čase to začne nudit. Průměrné drama. ()

SilentMemory

depresívny odporný film... už ho nechcem vidieť raz mi stačilo ... a hoc takmer celý film bol taký nudnejší, tak v závere vám tú nudu dostatočne vynahradia ... ()

Vykuk

Hrozná chujovina, celý film, jako by stagnoval na jednom bodě, chybí tomu obrátky, napětí, není moc velký rozdíl, jestli čučíte na TV neb ona zeď vedle. Jedna hvězda snad jen za ten celkem brutální konec, leč čím jsem začal, tím taky končím, je to hrozná chujovina. ()

gael83

Naopak myslím si, že tenhle model by se měl zavést i u nás protože každý si přijde na své od mladých "zmrdů" po homo "ex-mariňáky" a kluci si mezitim srovnaj v hlavě, že žít fetem, kradením a občasným násilím, jde fakt jen chvíli. Formálně neutěšené avšak ne natolik šokující nakolik by si to tvůrci zřejmě přáli, máme v ČR pár daleko brutálnějších snímků natočených za ery komunismu. ()