Coldwater (festivalový název)

Jayson Crothers

Scénografie:

Geoff Flint
  • Marqta

Nedokážu najisto říct čím to bylo , že na mě snímek působil místy uměle a nepřirozeně, možná to mohlo být hereckými výkony ne úplně stoprocentními, což u filmu, který staví na emocích a postavách jako takových není zrovna fajn. Nebo to mohlo být velkými časovými přeskoky v rámci děje, občas mi chybělo trochu víc podrobností a to i k postavám. Postavy člověk nemá vlastně vůbec šanci moc poznat, jediné co se o nich dozvídá, je to jak se chovají v příběhu. S výjimkou hlavní postavy i když tam ani falshbacky nestačily. Potenciál by snímek měl, podle mě by stačilo dát všemu trochu víc hloubky a najednou by to nepůsobilo tolik lacině a jednoduše. Škoda. Váhám s hodnocením mezi dvěma a třemi hvězdičkami.(11.10.2014)

Vždy ma fascinovali záverečné minirole castingu čoby policajtov, ktorí sa zjavia na konci filmu na tri sekundy a je vidieť, že hoši do toho dávajú fakt všetko na plné gule! :-D(12.8.2014)

Zaujímavý námet, ale po dramatickej stránke dosť odbitý snímok. Niežeby tu nebolo dosť konfliktných a silných situácií, to nie, len akosi sa zabudlo na samotné postavy. Jednotlivé postavičky a vzťahy medzi nimi sa mi po dramatickej stránke zdali priemerné až mdlé, ako keby scenárista potreboval vyplniť prázdne miesta medzi akčnejšími pasážami a nevedel si s tým dostatočne dobre poradiť. V takomto prípade žiaľ príbeh ako celok moc nefunguje, pričom sa stáva zaujímavým iba svojimi "mučiacimi" scénami. Lepší dojem mi kazili aj flashbacky, ktoré mi v tomto prípade nesadli, ba skôr pôsobili rušivo, strih v tomto smere tiež nebol bohviečo. Na túto tému som už videl plno lepších filmov. 65/100(1.11.2016)

,,VÍTEJTE V RÁJI, CHLAPCI…" /// Jsou místa v v Čechách, existujou léčebny a pak je tábor moderního střihu (dle mého gusta!), kterýmu vládne bejvalej mariňák. K převýchově tady mají svoje metody a mládenci to buď berou, nebo trpěj. Tečou tady potůčky krve, mluví se drsně a je to takový drama z uzavřenýho prostředí, který později upustí vod dramatičnosti a chce bejt thrillerem. Nevysvětluje se slovama, ale obrazem, takže rozhodně nečekejte ukecanej film. A na drama se tady dost umíra. Tak dlouho si to poletuje mezi žánry, abych si nakonec řekl, že je to prostě festivalovej snímek, kterej má upozornit na zacházení s „chlapci“ v nápravnejch zařízeních. A jako co? Mám si je brát domů? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, kam s ním (s parchantem vole…). 2.) Chtěl bych svůj soukromej tábor za státní peníze. 3.) Thx za titule ,,praescriptio“ a „hajdano“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(20.12.2014)

Trošičku se mi to chvílemi zdálo nevěrohodně natočené, ale třeba se to zdálo jen mně. Každopádně mladiství delikventi na převýchově v horách pod vedením bývalého plukovníka a jeho poskoků, to nemusí vždy dopadnout dobře, ze strany jedné či druhé. A ještě jsem neviděla nikoho, kdo by byl z profilu tak moc podobný Goslingovi.(3.2.2016)