poster

Coldwater (festivalový název)

 • USA

  Coldwater

Drama / Thriller

USA, 2013, 104 min

Režie:

Vincent Grashaw

Kamera:

Jayson Crothers

Producenti:

Dave Gare

Scénografie:

Geoff Flint
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  ,,VÍTEJTE V RÁJI, CHLAPCI…" /// Jsou místa v v Čechách, existujou léčebny a pak je tábor moderního střihu (dle mého gusta!), kterýmu vládne bejvalej mariňák. K převýchově tady mají svoje metody a mládenci to buď berou, nebo trpěj. Tečou tady potůčky krve, mluví se drsně a je to takový drama z uzavřenýho prostředí, který později upustí vod dramatičnosti a chce bejt thrillerem. Nevysvětluje se slovama, ale obrazem, takže rozhodně nečekejte ukecanej film. A na drama se tady dost umíra. Tak dlouho si to poletuje mezi žánry, abych si nakonec řekl, že je to prostě festivalovej snímek, kterej má upozornit na zacházení s „chlapci“ v nápravnejch zařízeních. A jako co? Mám si je brát domů? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, kam s ním (s parchantem vole…). 2.) Chtěl bych svůj soukromej tábor za státní peníze. 3.) Thx za titule ,,praescriptio“ a „hajdano“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(20.12.2014)

 • italka63
  ***

  Trošičku se mi to chvílemi zdálo nevěrohodně natočené, ale třeba se to zdálo jen mně. Každopádně mladiství delikventi na převýchově v horách pod vedením bývalého plukovníka a jeho poskoků, to nemusí vždy dopadnout dobře, ze strany jedné či druhé. A ještě jsem neviděla nikoho, kdo by byl z profilu tak moc podobný Goslingovi.(3.2.2016)

 • Marqta
  **

  Nedokážu najisto říct čím to bylo , že na mě snímek působil místy uměle a nepřirozeně, možná to mohlo být hereckými výkony ne úplně stoprocentními, což u filmu, který staví na emocích a postavách jako takových není zrovna fajn. Nebo to mohlo být velkými časovými přeskoky v rámci děje, občas mi chybělo trochu víc podrobností a to i k postavám. Postavy člověk nemá vlastně vůbec šanci moc poznat, jediné co se o nich dozvídá, je to jak se chovají v příběhu. S výjimkou hlavní postavy i když tam ani falshbacky nestačily. Potenciál by snímek měl, podle mě by stačilo dát všemu trochu víc hloubky a najednou by to nepůsobilo tolik lacině a jednoduše. Škoda. Váhám s hodnocením mezi dvěma a třemi hvězdičkami.(11.10.2014)

 • kaylin
  ***

  Rozhodně zajímavé téma, které bylo zpracováno spíše jako dramatický film, nikoli tolik jako film akční. To znamená, že tempo filmu je celkem pomalé a promítá se do celkového vyznění. Může nudit. Tak to prostě je. Na druhou stranu je ale celkem pravděpodobné, že má příběh potenciál vás zaujmout. Jen ty herecké výkony nejsou vždy přesvědčivé.(12.8.2014)

 • misterz
  ***

  Zaujímavý námet, ale po dramatickej stránke dosť odbitý snímok. Niežeby tu nebolo dosť konfliktných a silných situácií, to nie, len akosi sa zabudlo na samotné postavy. Jednotlivé postavičky a vzťahy medzi nimi sa mi po dramatickej stránke zdali priemerné až mdlé, ako keby scenárista potreboval vyplniť prázdne miesta medzi akčnejšími pasážami a nevedel si s tým dostatočne dobre poradiť. V takomto prípade žiaľ príbeh ako celok moc nefunguje, pričom sa stáva zaujímavým iba svojimi "mučiacimi" scénami. Lepší dojem mi kazili aj flashbacky, ktoré mi v tomto prípade nesadli, ba skôr pôsobili rušivo, strih v tomto smere tiež nebol bohviečo. Na túto tému som už videl plno lepších filmov. 65/100(1.11.2016)

 • - Prvú verziu scenára napísal Vincent Grashaw už v roku 1999, ale trvalo 15 rokov, kým sa film dostal na plátna kín. (ambron)

 • - Vincent Grashaw, režisér a scenárista filmu, dostal nápad na príbeh na strednej škole po tom, ako bol jeho kamarát poslaný do nápravného zariadenia. (ambron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace