poster

Coldwater (festivalový název)

 • USA

  Coldwater

Drama / Thriller

USA, 2013, 104 min

Režie:

Vincent Grashaw

Kamera:

Jayson Crothers

Producenti:

Dave Gare

Scénografie:

Geoff Flint
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  ***

  Rozhodně zajímavé téma, které bylo zpracováno spíše jako dramatický film, nikoli tolik jako film akční. To znamená, že tempo filmu je celkem pomalé a promítá se do celkového vyznění. Může nudit. Tak to prostě je. Na druhou stranu je ale celkem pravděpodobné, že má příběh potenciál vás zaujmout. Jen ty herecké výkony nejsou vždy přesvědčivé.(12.8.2014)

 • italka63
  ***

  Trošičku se mi to chvílemi zdálo nevěrohodně natočené, ale třeba se to zdálo jen mně. Každopádně mladiství delikventi na převýchově v horách pod vedením bývalého plukovníka a jeho poskoků, to nemusí vždy dopadnout dobře, ze strany jedné či druhé. A ještě jsem neviděla nikoho, kdo by byl z profilu tak moc podobný Goslingovi.(3.2.2016)

 • Davies182
  ****

  Myslel jsem si, že už jsem viděl snad všechny zápletky vězeňských / z výchových táborů filmů, děj tohoto konkrétního se ale zhruba od poloviny vyvíjí poměrně nečekaným směrem, okořeněným sympaticky mrazivým thrillerem. Podobný dramata mi v kině dost chyběj, letos už se do těch Karlovek zase fakt musim podívat. Aspoň na skok...(14.2.2016)

 • Morholt
  ****

  Syrový pohled do nápravného zařízení pro mladistvé, kde nezvladatelným delikventům velí vyšinutí dozorci a za pomoci vojenského drilu se snaží chovance vrátit na správnou cestu. Že je to v jejich podání kotntraproduktivní je celkem nabíledni. Film se příliš nezaobírá nějakým vykreslením postav, pokud nepočítám hlavního hrdinu, ačkoliv i u něj jde spíš o povrchní osobnostní náčrt, ale věnuje se především aspektům života v táboře a nebere si při tom servírky, což je znát především v závěru, který potěšil. Herecky zaujme plukovník, který vypadá trochu jako Henry Rollins a herec hlavní role, který vypadá úplně jak Ryan Gosling. A to nejen vizáží, ale i projevem. Ale fakt. Na začátku jsem to ještě radší zkontroloval, jestli to není fakt on. Každopádně chlapec by se měl zeptat mamky, jestli je jeho táta opravdu jeho táta. 80%(15.11.2014)

 • misterz
  ***

  Zaujímavý námet, ale po dramatickej stránke dosť odbitý snímok. Niežeby tu nebolo dosť konfliktných a silných situácií, to nie, len akosi sa zabudlo na samotné postavy. Jednotlivé postavičky a vzťahy medzi nimi sa mi po dramatickej stránke zdali priemerné až mdlé, ako keby scenárista potreboval vyplniť prázdne miesta medzi akčnejšími pasážami a nevedel si s tým dostatočne dobre poradiť. V takomto prípade žiaľ príbeh ako celok moc nefunguje, pričom sa stáva zaujímavým iba svojimi "mučiacimi" scénami. Lepší dojem mi kazili aj flashbacky, ktoré mi v tomto prípade nesadli, ba skôr pôsobili rušivo, strih v tomto smere tiež nebol bohviečo. Na túto tému som už videl plno lepších filmov. 65/100(1.11.2016)

 • - Prvú verziu scenára napísal Vincent Grashaw už v roku 1999, ale trvalo 15 rokov, kým sa film dostal na plátna kín. (ambron)

 • - Vincent Grashaw, režisér a scenárista filmu, dostal nápad na príbeh na strednej škole po tom, ako bol jeho kamarát poslaný do nápravného zariadenia. (ambron)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace