poster

Coldwater (festivalový název)

 • USA

  Coldwater

Drama / Thriller

USA, 2013, 104 min

Režie:

Vincent Grashaw

Kamera:

Jayson Crothers
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Triple H
  **

  Nápad fajn, ale realizácia slabota. Grashaw nedokázal vo mne vypestovať sympatie k postavám, prezentovaná tyrania nebola dlho nič zvlášť tyranské a film vôbec nevyvolal pocit gradácie - o čo sa evidentne snažil. Ako debut akceptovateľné, ale rozhodne je čo zlepšovať. A P.J. Boudousqué ma doslova sral celý film. To, že sa podobá na Goslinga je zaujímavá drobnosť, ale že ho okato napodobňuje v hereckom prejave už je niečo iné. A nech mi nikto nehovorí, že to je náhoda. Tie zadumané pohľady, minimalizmus, potlačované emócie - skrátka neexistuje, aby iný herec mal takto podobný prejav a muselo to byť cielené. V profesii, ktorá si na úspech vyžaduje osobitosť, svojskosť a neopozeranosť je to čo Boudusqué predviedol kariérna samovražda a rovno sa deklasoval do béčkovej a nižšej ligy. Jedného Goslinga už máme kámo a druhého bez cukru rozhodne nepotrebujeme. Predveď niečo vlastné.(15.3.2015)

 • Marqta
  **

  Nedokážu najisto říct čím to bylo , že na mě snímek působil místy uměle a nepřirozeně, možná to mohlo být hereckými výkony ne úplně stoprocentními, což u filmu, který staví na emocích a postavách jako takových není zrovna fajn. Nebo to mohlo být velkými časovými přeskoky v rámci děje, občas mi chybělo trochu víc podrobností a to i k postavám. Postavy člověk nemá vlastně vůbec šanci moc poznat, jediné co se o nich dozvídá, je to jak se chovají v příběhu. S výjimkou hlavní postavy i když tam ani falshbacky nestačily. Potenciál by snímek měl, podle mě by stačilo dát všemu trochu víc hloubky a najednou by to nepůsobilo tolik lacině a jednoduše. Škoda. Váhám s hodnocením mezi dvěma a třemi hvězdičkami.(11.10.2014)

 • Davies182
  ****

  Myslel jsem si, že už jsem viděl snad všechny zápletky vězeňských / z výchových táborů filmů, děj tohoto konkrétního se ale zhruba od poloviny vyvíjí poměrně nečekaným směrem, okořeněným sympaticky mrazivým thrillerem. Podobný dramata mi v kině dost chyběj, letos už se do těch Karlovek zase fakt musim podívat. Aspoň na skok...(14.2.2016)

 • Aluska88
  ****

  Jenom dotaz na úvod, ví Ryan Gosling, že se po světě potuluje jeho identické dvojče?:) Filmy z prostředí nápravných ústavů pro mladistvé a věznic mám ráda a tento se mi opravdu líbil. Coldwater z počátku vystupuje jako nezávislý, dějově nijak komplikovaný snímek, s postupem děje se však situace začíná čím dál více vyhrocovat a celý příběh graduje silným závěrem. Obsazení všech herců je výborné. Režisér vsadil na neznámé tváře a vyšlo mu to. Rozhodně se jedná o snímek, který stojí za povšimnutí.(7.12.2014)

 • Morholt
  ****

  Syrový pohled do nápravného zařízení pro mladistvé, kde nezvladatelným delikventům velí vyšinutí dozorci a za pomoci vojenského drilu se snaží chovance vrátit na správnou cestu. Že je to v jejich podání kotntraproduktivní je celkem nabíledni. Film se příliš nezaobírá nějakým vykreslením postav, pokud nepočítám hlavního hrdinu, ačkoliv i u něj jde spíš o povrchní osobnostní náčrt, ale věnuje se především aspektům života v táboře a nebere si při tom servírky, což je znát především v závěru, který potěšil. Herecky zaujme plukovník, který vypadá trochu jako Henry Rollins a herec hlavní role, který vypadá úplně jak Ryan Gosling. A to nejen vizáží, ale i projevem. Ale fakt. Na začátku jsem to ještě radší zkontroloval, jestli to není fakt on. Každopádně chlapec by se měl zeptat mamky, jestli je jeho táta opravdu jeho táta. 80%(15.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace