Coldwater (festivalový název)

USA, 2013, 104 min

Vincent Grashaw

Jayson Crothers
  • Triple H

Nápad fajn, ale realizácia slabota. Grashaw nedokázal vo mne vypestovať sympatie k postavám, prezentovaná tyrania nebola dlho nič zvlášť tyranské a film vôbec nevyvolal pocit gradácie - o čo sa evidentne snažil. Ako debut akceptovateľné, ale rozhodne je čo zlepšovať. A P.J. Boudousqué ma doslova sral celý film. To, že sa podobá na Goslinga je zaujímavá drobnosť, ale že ho okato napodobňuje v hereckom prejave už je niečo iné. A nech mi nikto nehovorí, že to je náhoda. Tie zadumané pohľady, minimalizmus, potlačované emócie - skrátka neexistuje, aby iný herec mal takto podobný prejav a muselo to byť cielené. V profesii, ktorá si na úspech vyžaduje osobitosť, svojskosť a neopozeranosť je to čo Boudusqué predviedol kariérna samovražda a rovno sa deklasoval do béčkovej a nižšej ligy. Jedného Goslinga už máme kámo a druhého bez cukru rozhodne nepotrebujeme. Predveď niečo vlastné.(15.3.2015)

• Marqta

Nedokážu najisto říct čím to bylo , že na mě snímek působil místy uměle a nepřirozeně, možná to mohlo být hereckými výkony ne úplně stoprocentními, což u filmu, který staví na emocích a postavách jako takových není zrovna fajn. Nebo to mohlo být velkými časovými přeskoky v rámci děje, občas mi chybělo trochu víc podrobností a to i k postavám. Postavy člověk nemá vlastně vůbec šanci moc poznat, jediné co se o nich dozvídá, je to jak se chovají v příběhu. S výjimkou hlavní postavy i když tam ani falshbacky nestačily. Potenciál by snímek měl, podle mě by stačilo dát všemu trochu víc hloubky a najednou by to nepůsobilo tolik lacině a jednoduše. Škoda. Váhám s hodnocením mezi dvěma a třemi hvězdičkami.(11.10.2014)

Myslel jsem si, že už jsem viděl snad všechny zápletky vězeňských / z výchových táborů filmů, děj tohoto konkrétního se ale zhruba od poloviny vyvíjí poměrně nečekaným směrem, okořeněným sympaticky mrazivým thrillerem. Podobný dramata mi v kině dost chyběj, letos už se do těch Karlovek zase fakt musim podívat. Aspoň na skok...(14.2.2016)

Jenom dotaz na úvod, ví Ryan Gosling, že se po světě potuluje jeho identické dvojče?:) Filmy z prostředí nápravných ústavů pro mladistvé a věznic mám ráda a tento se mi opravdu líbil. Coldwater z počátku vystupuje jako nezávislý, dějově nijak komplikovaný snímek, s postupem děje se však situace začíná čím dál více vyhrocovat a celý příběh graduje silným závěrem. Obsazení všech herců je výborné. Režisér vsadil na neznámé tváře a vyšlo mu to. Rozhodně se jedná o snímek, který stojí za povšimnutí.(7.12.2014)

Syrový pohled do nápravného zařízení pro mladistvé, kde nezvladatelným delikventům velí vyšinutí dozorci a za pomoci vojenského drilu se snaží chovance vrátit na správnou cestu. Že je to v jejich podání kotntraproduktivní je celkem nabíledni. Film se příliš nezaobírá nějakým vykreslením postav, pokud nepočítám hlavního hrdinu, ačkoliv i u něj jde spíš o povrchní osobnostní náčrt, ale věnuje se především aspektům života v táboře a nebere si při tom servírky, což je znát především v závěru, který potěšil. Herecky zaujme plukovník, který vypadá trochu jako Henry Rollins a herec hlavní role, který vypadá úplně jak Ryan Gosling. A to nejen vizáží, ale i projevem. Ale fakt. Na začátku jsem to ještě radší zkontroloval, jestli to není fakt on. Každopádně chlapec by se měl zeptat mamky, jestli je jeho táta opravdu jeho táta. 80%(15.11.2014)