poster

Coldwater (festivalový název)

 • USA

  Coldwater

Drama / Thriller

USA, 2013, 104 min

Režie:

Vincent Grashaw

Kamera:

Jayson Crothers

Scénografie:

Geoff Flint
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  ****

  Syrový pohled do nápravného zařízení pro mladistvé, kde nezvladatelným delikventům velí vyšinutí dozorci a za pomoci vojenského drilu se snaží chovance vrátit na správnou cestu. Že je to v jejich podání kotntraproduktivní je celkem nabíledni. Film se příliš nezaobírá nějakým vykreslením postav, pokud nepočítám hlavního hrdinu, ačkoliv i u něj jde spíš o povrchní osobnostní náčrt, ale věnuje se především aspektům života v táboře a nebere si při tom servírky, což je znát především v závěru, který potěšil. Herecky zaujme plukovník, který vypadá trochu jako Henry Rollins a herec hlavní role, který vypadá úplně jak Ryan Gosling. A to nejen vizáží, ale i projevem. Ale fakt. Na začátku jsem to ještě radší zkontroloval, jestli to není fakt on. Každopádně chlapec by se měl zeptat mamky, jestli je jeho táta opravdu jeho táta. 80%(15.11.2014)

 • carlos 2010
  ****

  Príjemné prekvapenie, aj keď je to dosť nepríjemný film. Ale ja to odporúčam.(22.11.2014)

 • Aluska88
  ****

  Jenom dotaz na úvod, ví Ryan Gosling, že se po světě potuluje jeho identické dvojče?:) Filmy z prostředí nápravných ústavů pro mladistvé a věznic mám ráda a tento se mi opravdu líbil. Coldwater z počátku vystupuje jako nezávislý, dějově nijak komplikovaný snímek, s postupem děje se však situace začíná čím dál více vyhrocovat a celý příběh graduje silným závěrem. Obsazení všech herců je výborné. Režisér vsadil na neznámé tváře a vyšlo mu to. Rozhodně se jedná o snímek, který stojí za povšimnutí.(7.12.2014)

 • italka63
  ***

  Trošičku se mi to chvílemi zdálo nevěrohodně natočené, ale třeba se to zdálo jen mně. Každopádně mladiství delikventi na převýchově v horách pod vedením bývalého plukovníka a jeho poskoků, to nemusí vždy dopadnout dobře, ze strany jedné či druhé. A ještě jsem neviděla nikoho, kdo by byl z profilu tak moc podobný Goslingovi.(3.2.2016)

 • B-Boy1
  ****

  Trošku síce nalinajkované s prvoplánovými dialógmi ale i tak sa to dalo pozerať. Tie zvrhlosti čo sa dejú v mládežníckych nápravných centrách, no fuj. Surový snímok. A ten ústredný chlapec sa až nechutne podobá na Ryana Goslinga. 75%(5.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace